На варті пішохідної зони

Експеримент із болардами у центрі Львова вдався, вони працюватимуть й надалі

фото: alex-shutyuk.livejournal.com
Боларди, які запрацювали 26 квітня на вул. Руській, Беринди та Братів Рогатинців, працюють без проблем і успішно обмежують в’їзд транспорту у пішохідну зону. Отже, як повідомив Олег Шмід, радник міського голови Львова з питань розвит­ку велоінфраструктури, експеримент із запуском болардів удався. 
Тепер висувні стовпці блокуватимуть заїзд до пішохідного центру Львова для усіх автомобілів, за винятком трамваїв, спецтехніки, машин швидкої допомоги. Також, за спеціальними перепустками, виданими Галицькою райадміністрацією, за нагальної потреби чи з вантажем можуть в’їжджати на 15 хвилин мешканці пішохідної зони, але без права паркування. 
“Поки не було жодних технічних проблем, лише труднощі, пов’язані з тим, що водії трамваїв неправильно використовували картки, які болард має “зчитати”, щоб пропустити трамвай”, – розповів “Пошті” Олег Шмід.  Зі слів співрозмовника, поки боларди проходять перший етап своєї роботи в місті, їх контролюватимуть фахівці, проте з часом, коли відрегулюють усі робочі моменти, їх не долучатимуть.
До пішохідної зони у центрі Львова входять такі вулиці: Валова, Підвальна, пл. Данила Галицького, вул. Гавришкевича, пл. Осмомисла, частково вул. Театральна, частково вул. Вір­менська, просп. Свободи, пл. Міцкевича
“Зараз мусить пройти певний період виховання містян, звикання і усвідомлення того, що насправді це нововведення покращує громадський простір у центрі Львова. Згодом всією системою керуватиме одна людина із охорони ратуші, яка пропускатиме лише ті автомобілі, які мають право регламентованого в’їзду”, – каже Олег Шмід.

фото: alex-shutyuk.livejournal.com
Коли боларди лише запустили, не обійшлось і без сутичок. Зокрема значне обурення виникало через те, що частину автівок таки пропускали у пішохідну зону.  “Пропускали завантажені авто, які мали доставити певні речі. Ось в людини, до прикладу, повний автомобіль замовлених стільців для літнього майданчика, то ставились до таких ситуацій з розумінням і пропускали. Але зараз ми наголошуємо, незабаром режим буде більш суворий. Містянам, зокрема представниками бізнесу, треба організовувати справи таким чином, щоб завозити ці речі у відведений час, коли боларди не працюють, а це цілих 14 годин на добу”, – розповідає Олег Шмід. 
Проте, зі слів співрозмовника, оскільки пішохідна зона справді велика і на її території проживає чимало людей, які мають різні потреби, треба передбачити виняткові можливості для заїзду авто у “пішохідку”. Тому незабаром буде прийнято положення про регламентований заїзд у пішохідну зону, у якому передбачать механізм отримання дозволу на тимчасовий проїзд. 
 До теми                            
Звільняти пішохідну зону від автівок беруться й евакуаторами, які запрацювали ще у вівторок. “За останні дні ми побачили, що є багато автомобілів, які запарковані біля Катедрального собору та на інших вулицях. Насправді виглядає так, що їх власники просто знайшли собі безкоштовне місце для паркування”, – каже перший заступник міського голови Олег Синютка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6813 / 4.11MB / SQL:{query_count}