Три гривні або STOP

Перевізники чекають на збільшення тарифу у маршрутках, містяни – на кращу якість перевезень, а влада Львова між двох вогнів. Якщо збільшать тариф – люди бунтуватимуть, якщо залишити все як є – транспорт може зупинитися

фото: Андрій Польовий
У Львівській міськраді знову відбувались громадські слухання – вкотре говорили про підвищення тарифів на перевезення у міському транспорті до трьох гривень. Цього разу до сесійної зали  ратуші прийшла майже сотня містян, та до кінця слухань більшість розійшлась… Відтак голосування щодо підвищення тарифів не проводили. Тепер питання подорожчання проїзду у маршрутках розглядатиме виконком міськради.
28 березня у міськраді вже говорили про три гривні… А якщо точніше, то говорили про це і торік разів зо три. Та зараз перевізники кажуть, що ситуація критична, бо пальне зросло в ціні, подорожчали й запчастини.
На березневих слуханнях містяни були категоричними, мовляв, нехай буде три гривні, але якість перевезень також повинна стати кращою. “І без підняття тарифів можна помити вікна у маршрутках, і без трьох гривень водій може бути охайним і ввічливим, дотримуватись графіка й не висаджувати людей посеред дороги на другій смузі”, – каже містянка Олена…
На попередніх слуханнях громада мала чимало зауважень до перевізників, зокрема вимагала чіткого обліку пасажирів. Відтак у п’ятницю 4 квітня заступник в.о. начальника управління транспорту і зв’язку Львівської міськради Сергій Журбенко зачитав зауваження громадської ініціативи “Наше право”, яка вказує на те, що на попередніх слуханнях необхідність підвищення тарифів обґрунтовували рівнем пасажиропотоку, який був здійснений ще у 2013 році. Обліковувати пасажирів, за словами Сергія Журбенка, це не повноваження транспортного управління.
І без підняття тарифів можна помити вікна у маршрутках, і без трьох гривень водій може бути охайним і ввічливим
Містяни ж і на квітневих слуханнях наполягали на своєму. Їх цікавила ситуація із впровадженням електронного квитка, GPS у маршрутках, обліку пасажирів, вони запитували, чи управління транспорту міськради проводить бодай якісь перевірки у галузі перевезень, чому результати не оприлюднюють… 

фото: Андрій Польовий
Позиція міської влади у цій справі також стабільна. Тариф на перевезення треба збільшувати, головний аргумент – збільшення вартості пального. Сергій Журавський також намагався аргументувати підвищення розповідаючи, що проїзд подорожчав у Києві, Харкові, Полтаві, а ще у 14 обласних центрах України зараз триває процедура перегляду тарифу. “Тариф у 2 грн не покриває витрат перевізників, підприємства працюють у збиток”, – каже чиновник. 
Микола Шкурган, директор ТзОВ “Міра і К”, підприємства, яке обслуговує маршрути №7, 8, 11, 12, 14, 25, 27, 33, 35, 40 розповів “Пошті”, що ситуація критична, пальне дороге, немає чим за нього платити. Постачальники в борг вже не дають, така ж ситуація і зі запчастинами. Ті автомобілі, які поламались, нема за що ремонтувати, тому вони стоять… Економлять у підприємстві “на людях”.
Люди думають, якщо водій не дав квиточка, то він краде гроші або хтось інший краде, то не так
“Сьогодні пальне вже 15 гривень, ми вже не маємо чим платити за нього. В нас ситуація така, що якщо машина стала на ремонт, то вона вже не виїде на маршрут. Було 125 маршруток, а зараз їздить 115, 110. Якщо заплатимо за запчастини, то за пальне не матимемо чим платити. Постачальники вже нам не вірять, у борг нічого не дають. Економимо на людях. Скоротили робочий день для всіх, крім водіїв”, – каже перевізник.
Відтак, ймовірно, невдовзі збільшиться і інтервал руху транспорту. А якщо тариф на перевезення найближчим часом не переглянуть, то це може вилитись у цілковиту зупинку транспорту. А щодо обліку пасажирів, то Микола Шкурган відповів, що він є, що гроші ніхто не краде. “В нас відкритий облік пасажирів, просто люди не розуміють. Вони думають, якщо водій не дав квиточка, то він краде гроші або хтось інший краде, то не так. По кожному маршруту проведено хронометражі, він ввечері приїздить і мусить здати виручку 1142 грн чи 1234 грн, всі гроші йдуть у касу офіційно. Ми пропонували забрати від нас збір коштів, ми хочемо працювати, хай нам платять за виконану роботу. Хай впроваджують квитки, електронні квитки… то не наша справа”, – зазначив Микола Шкурган. 
Зараз місто в очікуванні на слово виконкому Львівської міськради, який має розглянути питання подорожчання проїзду у маршрутках.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.4435 / 4.09MB / SQL:{query_count}