Час розплати

Левова частка міського бюджету розвитку – 2014 піде на погашення боргів

Цього тижня на сесії Львівської міськради депутати прийняли бюджет розвитку на 2014 рік. Загальний обсяг видатків бюджету склав 501 млн грн, та левова частка піде на повернення боргів міста. 
Цього року Львів має повернути 90 млн грн за облігації серії С, випущені раніше, 78 млн грн піде на повернення позики Світового банку, яку місто взяло ще у 2002 році для модернізації ЛКП “Львівводоканал”, а ще 45 млн грн місто поверне як ПДВ у межах реалізації проекту з реконструкції доріг за трамвайними маршрутами №2 і №6 за співфінансування ЄБРР. 
Передбачені гроші й на реалізацію проекту “Трамвай на Сихів”. Також місто поверне 40 млн грн підрядникам за виконані раніше роботи. Зі слів голови бюджетної комісії міськради Яромира Самагальського, з грошима у місті ситуація буде не кращою, аніж торік… “Цього року ситуація буде не кращою, ніж попереднього. Коштами самоврядування користуватиметься держава. Ми розуміємо це, адже існує реальна загроза військової агресії й економічна нестабільність. Загалом гроші бюджету розвитку підуть на повернення боргів”, – розповів Яромир Самагальський. 
90 млн грн за облігації серії С місто повинне повернути до червня. “Йдеться про гроші, які ми брали на будівництво стадіону й успішно “закопали” біля нього”, – сказав голова бюджетної комісії.  Щодо власне видатків на розвиток, то, зі слів депутата, цього року планується ремонт санвузлів у 15 школах, збільшення кількості груп у 7 дитсадках та інше.
Ухвала передбачає видатки на освіту – 34,4 млн грн, на охорону здоров’я – 10,8 млн грн, на культуру – 4,3 млн грн, на потреби молоді та спорту – 5 млн грн, на оновлення рухомого складу електротранспорту міста – 15,9 млн грн,  зокрема, на придбання трамвая, тролейбуса й електробуса. Видатки на шляхове господарство становитимуть 17,4 млн грн, зокрема, на будівництво трамвайної колії до мікрорайону Сихів – 7,5 млн грн, зазначили в департаменті економічної політики міськради.

 До теми                                      
Також на сесії депутати внесли зміни до бюджету міста на 2014 рік. Зокрема, зменшили видатки, які передбачали раніше на зарплату бюджетникам, аж на 48,5 млн грн. Це пов’язано з тим, що у 2014 році уряд вирішив не збільшувати розміру мінімальної зарплати.
Директор департаменту фінансової політики Львівської міськради Олег Іщук також повідомив, що на 102,5 млн грн зменшено план від надходження податку з доходів фізичних осіб до бюджету міста. Крім того, депутати зберегли обмеження на премії для частини чиновників. Йдеться про максимальний розмір премії у розмірі 10% від окладу, який не можна буде перевищувати при нарахуванні премій для заступників мера та працівників департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міської ради.

До теми:


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.8515 / 4.08MB / SQL:{query_count}