“Катакомби” – як під час війни

У Львові вкотре ремонтують вулицю Шота Руставелі – там як не водогін проривається, то газ витікає. Містяни сподіваються, що останній ремонт буде “з гарантією” бодай на кілька років

фото: Андрій Польовий
Водії скаржаться, що вулицею Шота Руставелі не проїхати, а містяни, що не пройти. Там уже понад місяць розрита дорога і тротуари, наразі відновлюють елементи благоустрою після прокладення нового вуличного водогону. Паралельно газова служба проводить свої мережі до будинків. У мерії ж казали, що дорожники завершать ремонт ще до кінця березня... 
Жителі вулиці кажуть, що водогін давно був в аварійному стані. “По кілька разів на місяць доводилося терпіти перебої з водопостачанням. Уже давно треба було замінити труби, але Львівводоканал чомусь зволікав”, – скаржиться “Пошті” львів’янин Максим Іванович. Співрозмовник зазначив, що, окрім частини дороги, розкопали й тротуар. Тож зараз на цій частині вулиці пішоходам пройти дуже важко, мовляв, “катакомби” – як під час війни”.
Посадовці кажуть, що такі незручності триватимуть недовго, оскільки до великодніх свят роботи планують завершити. “На вулиці Шота Руставелі ремонтуємо тротуар, оскільки там прокладені мережі ЛКП “Львівводоканал” і ЛКП “Львівгаз”. Ці мережі були вже зношені. Що два тижні доводилося  ліквідовувати витоки як води, так і газу. Тож як тільки Львівводоканал назбирав грошей – замінив водопровідну мережу. Водночас на ділянці почали працювати  фахівці Львівгазу. Наразі замощуємо тротуар. Це триватиме 2 роки”, – розповів “Пошті” начальник відділу комунального господарства Галицької райадміністрації Львова Микола Захарків. 
Співрозмовник зазначив, що дорогу пошкоджено лише у місцях, де було прокладено мережі, і це аж ніяк не заважає рухові автомобілів. Після завершення робіт усі частини пошкодженого дорожнього покриття заасфальтують, а хідник вимостять плитами. 

фото: Андрій Польовий
Як писала “Пошта”, дорогу на вулиці Шота Руставелі ремонтують уже не вперше. Так, у 2009-ому міська влада планувала залатати основні магістральні дороги міста, зокрема вулицю Шота Руставелі. При цьому чиновники наголошували, що претензій до торішніх ремонтів, які виконували на замовлення райадміністрації, нема. У 2011-ому знову почалися ремонти. Тоді частину вулиці навіть закрили на ремонт, оскільки йшлося про реконструкцію. 
На запитання “Пошти”, чому ще тоді не замінили мереж, які, зі слів жителів, були в аварійному стані, Микола Захарків відповів, що попереднього разу проводили поточні ремонти дороги, тому заміни жодних мереж не передбачали. Співрозмовник наголосив, що обіймає посаду начальника комунального господарства лише з 2013-ого, тому про роботу своїх попередників розповідати не може. 
Наразі на вулиці проводять підготовчі роботи до асфальтування проїзної частини, завозять пісок, щебінь, встановлюють бордюри. Як повідомили “Пошту” у Львівводоканалі, водогін уже замінили. “Роботи тривали впродовж березня. Загалом на вулиці замінили 400 метрів водогону, а також його приєднання до кожного будинку, – сказав “Пошті” прес-секретар ЛКП “Львівводоканал” Уляна Горбата. – Оскільки водогін побудували понад 80 років тому (а термін експлуатації таких комунікацій 25 років), там часто були аварії на стикових з’єднаннях. До слова, тоді ми припиняли подачу води, жителі скаржились. Аварії ставалися регулярно двічі на місяць”. 
Співрозмовниця пояснила: коли проводять реконструкцію доріг, за бюджетні кошти міста встановлюють і нові мережі. “Так було, наприклад, на вулицях Пекарській і Городоцькій. Тоді в кошторис робіт включали й заміну комунікацій. Проте на вулиці Шота Руставелі жодних таких замін ми не проводили, тому зараз ремонтні роботи оплачує комунальне підприємство”, – підрезюмувала Уляна Горбата.

 До теми                            
Як писала “Пошта”, у  2014-ому у Львові ремонтуватимуть вулиці Стуса, Свєнціцького, Сихівську, Кривчицьку та частину вулиці Героїв УПА.  Роботи проводитимуть за сприяння ЄБРР. До кінця 2014 року обов’язково відремонтують  вулицю Кривчицьку та частину вулиці Героїв УПА. Так званий картовий ремонт повинні завершити до великодніх свят. 
До слова, цей ремонт є значно кращим і ефективнішим за ямковий. Загалом ремонти залежатимуть від фінансової ситуації в Україні, адже торік не вдалося реалізувати багато дорожніх проектів внаслідок блокування міських коштів Держказначейством.
Юрій Кужелюк, член депутатської комісії з питань інженерного господарства і транспортного зв’язку Львівської міськради
На вулиці Шота Руставелі лагодять інженерні мережі. Чому аж тепер? Як завжди підводить фінансування.

Не секрет, що інженерні мережі у місті дуже старі. До слова, найкраще збереглися австрійські та польські. А те, що було зроблено в радянські часи, переважно перебуває в аварійному стані. Зазвичай міняємо комунікації, де капітально ремонтуємо дороги.

Щодо вулиці Шота Руставелі, то там працюємо при потребі. Розумію, що це спричиняє труднощі з пересуванням як транспорту, так і пішоходів. Але, наскільки відомо, роботи вже на завершальному етапі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8095 / 4.13MB / SQL:{query_count}