Експерименти заради пішохідної зони

Грядуть зміни в русі транспорту середмістям Львова. Однак зміна руху довкола пам’ятника Міцкевичу наразі буде експериментальною, аби вивчити ставлення львів’ян і водіїв до новації

фото: архів (Андрій Польовий)
Середмістя Львова має бути пішохідним, і для цього потрібно дещо змінити в схемі руху транспорту ним.
На сесії Львівської міськради прийняли рішення “Про погодження проекту внесення змін до “Схеми організації руху транспорту і пішоходів центральною частиною Львова з пропозиціями стосовно створення пішохідних зон”. Відповідний проект розробили ще у 2001-ому, проте проектний інститут “Містопроект” розробив до нього певні зміни. 
“Депутати проголосували за зміни в схемі пішохідного та транспортного руху в пішохідній частині міста, яку було розроблено у 2001 році. За 13 років відбулися колосальні зміни. Передусім відремонтували вулиці, деякі стали пішохідними. І щоб зараз мати юридичне підтвердження того, що середмістя є пішохідним, ми отримали дозвіл на встановлення болардів на вулиці Беринди та на вулиці Руській, які рух фіксуватимуть і дозволятимуть проїзд виключно громадському та спеціальному транспорту”, – каже директор департаменту містобудування Львівської міськради Андрій Павлів. Боларди мають запрацювати до Великодня.
Також обговорювали й рух навколо пам’ятника Міцкевичу. Було запропоновано два варіанти: той, що є зараз, та експериментальний. “Як експеримент було запропоновано об’їзд з південно-західної частини пам’ятника (тобто організація двостороннього руху перед пам’ятником), щоб зробити двосторонній рух постійним, починаючи від площі Соборної і виїжджаючи на проспект Свободи. Це буде зроблено як експеримент, щоб ознайомити з ідеєю громадськість, почути думку жителів та автомобілістів”, – сказав чиновник. Лише після цього приймуть остаточне рішення стосовно того, яким буде рух біля пам’ятника.
Впроваджуватимуть експериментальний рух навколо пам’ятника через 2 – 3 тижні після Великодня, аби ознайомити громадськість з такими змінами. Також, за його словами, щонайдовше через 10 днів запрацюють боларди.
“Боларди технічно встановлені, і запрацюють вони після юридичного підтвердження цього. Відеокамери, які відстежують проїзд і роботу болардів, теж встановлено. Тобто всі технічні питання вирішено. Ми чекаємо виключно юридичного підтвердження цієї роботи, тобто набуття чинності прийнятої сьогодні ухвали, а це – до 10 днів”, – розповів Андрій Павлів. Зі слів чиновника, у планах міста – збільшити кількість паркомісць за периметром середмістя.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2480 / 4.07MB / SQL:{query_count}