На лещета!

У народі кажуть, Михайло на білому коні приходить. Цьогоріч так і сталося. У ніч на 21 листопада в горах випав сніг. І затяті любителі гірських спусків вже "нагострили" лижі. Адже найбільші українські лещатарські курорти оголосили, що сьогодні офіційно відкривають сезон.

lyzhi.jpg

У народі кажуть, Михайло на білому коні приходить. Цьогоріч так і сталося. У ніч на 21 листопада в горах випав сніг. І затяті любителі гірських спусків вже "нагострили" лижі. Адже найбільші українські лещатарські курорти оголосили, що сьогодні офіційно відкривають сезон.

Найбільше снігу наразі традиційно в урочищі Драгобрат, де упродовж тижня насипало чимало білого "щастя" лижників. Ще від учора там запустили три найбільші витяги. Як запевняють, намагається не відстати й "Буковель". Снігові гармати запрацювали там ще 18 листопада, пізніше снігу підкинула й погода. У п'ятницю там на пробу запустили два витяги, на суботу ж та неділю вже обіцяли шість. До відкриття готують і решту схилів. "Буковель" традиційно не знижує темпів розвитку. Цьогоріч курорт збільшив житловий фонд, кількість місць для паркування (відсутність місця для авто є традиційною проблемою "Буковеля") та туалетів. Додалося ще кілька ресторанів. А вже з початку сезону мають запустити оновлений сноу-парк для екстремальних лижників та сноубордистів. Очікували, що від­кривати гірськолижний сезон на "Буковелі" приїде й Президент Віктор Ющенко, але його плани, вочевидь, змінилися.

У Славському на сьогодні також анонсували запуск крісельної дороги та витягу на "центрі" гори Тростян. Та підготовка до сезону тут куди гірша. Влітку трохи підстригли кущі на трасах, проте трави не покосили. Говорити про по­ліпшення сервісу цього року, вочевидь, не доводиться. Кріселка на горі Захар Беркут (с. Волосянка) працюють ще від минулих вихідних. Хоча снігу на спусках Славського не вельми багато - 10 - 15 см. Витяги на Пилипці та Подобовці поблизу Воловця (Закарпатська обл.) наразі "мовчать". Як розповіли "Пошті" в одному з місцевих пансіонатів, там не очікували такого швидкого снігу, тож не встигли оформити технічну експертизу витягів. Та у Пилипці до початку сезону підготувалися незле. Там упродовж літа завершили будівництво крісельного витягу, почистили та розширили траси, з'явилися й нові спуски.

Та чи стануть ці вихідні справжнім відкриттям сезону і чи довго лежатиме  сніг на українських гірськолижних курортах, наразі невідомо. Як розповіли "Пошті" у Львівському обласному центрі з гідрометеорології, найближчого тижня очікують потепління. Ймовірно, що цьогоріч лижникам таки пощастить трохи більше, ніж торік чи тим паче позаторік. Принаймні зима має бути холоднішою, ніж минула й позаминула, проте також доволі м'якою. Температура буде теплішою від норми (нормою для Львів­щини вважають у грудні - 2С, у січні - 4 - 5С, а в лютому -3С), але періоди потепління змінюватимуться різким похолоданням. Жодних прогнозів щодо опадів синоптики не дають.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.9757 / 4.08MB / SQL:{query_count}