Аби не довелось “ходити до вітру”

Неканалізовані вулиці, неналежно прикриті люки, сірчана кислота у колекторах та аварії на водогонах…Усього цього можна уникнути – були б гроші

фото: прес-служба ЛКП “Львіводоканал”
Традиційно з початком року комунальні підприємства міста чекають прийняття нового бюджету, адже дбати про старовинний Львів непросто – все застаріле і потребує оновлення, а це недешево. 
Але, як то кажуть, “теля ще не народилось, а його вже продали” – гроші, які лише планують виділити, пораховані до копійки, бо є на що витрачати. Зокрема, особливу потребу у коштах має ЛКП “Львівводоканал”, яке у 2014-му планує продовжити  роботу з каналізування вулиць, яких некалізованих є ще аж 112. Також треба замінити поруйновані труби, водогони обладнати лічильниками, закупити каналізаційні люки – потреб чимало...  

А в каналізації... сірчана кислота!

Після прийняття міською владою бюджету на наступний рік ЛКП визначатиме пріоритетні проекти, за реалізацію яких і візьметься першочергово. Зі слів прес-секретаря ЛКП “Львівводоканал” Уляни Горбатої, є ризик , що Львів може залишитись без каналізації взагалі! Її невпинно роз’їдає сірчана кислота! Щоб такого не сталось, слід запобігти утворенню сірководню у колекторах.  
“Упродовж року плануємо побудувати дві станції дозування хімреагенту на сихівських колекторах. Вони перекачують усі стоки мікрорайону, тому через їх застарілість у місті, зокрема в районі вулиці Стуса, у спеку з’являвся неприємний запах. Завдяки цій установці у колекторах не утворюватиметься небезпечний газ сірководень, який їх руйнує та спричиняє сморід. Проте все залежить від фінансування, проект вартуватиме десятки мільйонів гривень”, – зазначає Уляна Горбата.  

Життя як у середньовіччі

Також у цьому році далі каналізуватимуть вулиці Львова, жителі яких досі “ходили до вітру”. Зараз тривають роботи по каналізуванню вулиць Колодзінського, Рожевої, завершено роботи на вулиці Голубця. 
“Це був дуже стражденний проект, який тягнувся п’ять років через недофінансування. Також вдалось каналізувати вулицю Купчинського. Ці роботи фінансувались із міського бюджету. Ми щороку подаємо пропозиції про найбільш проблемні місця, а вже міська рада погоджує їх і вносить у бюджет, деякі переносить на потім. Тому, які вулиці каналізуватимемо у 2014-му, поки точно сказати не можемо”, – розповіла Уляна Горбата.  

Аварій на водогонах поменшало

Щодо аварій на трубопровідних мережах, то за останній рік їх поменшало.  Якщо три-чотири роки тому було 15-20 в день, то сьогодні п’ять-шість.
“У місті ремонтували чимало вулиць, тому поки все розрите була змога замінити і мережі під час реконструкції.  Так цього року оновили комунікації на вулицях Городоцькій, Пекарській, Замарстинівській, Богдана Хмельницького, Зеленій, Стрийській”, – зазначає Уляна Горбата. 
Це був дуже стражденний проект, який тягнувся п’ять років через недофінансування
Проте, з її слів, маємо загострення ситуації із водопроводами поза містом. Зокрема магістральний водогін у Винниках постійно протікає. Щоб його замінити, слід розробити проект, який і сам по собі дорогий, а для його втілення взагалі треба десятки мільйонів гривень. 
“Ще одна нагальна проблема, яку треба вирішувати  – закупорювання каналізацій. Цього року таких “закупорок” щодня було близько шести. Проте наприкінці 2013-го місто закупило спеціальну коналопромивну машину. Вона значно потужніша, ніж подібні три, які мали до того, бо не лише промиває, а й всмоктує мул. Тому ситуація із часом має стабілізуватись. Щодо закупівлі нової техніки, то наразі конкретних планів немає”, – каже співрозмовниця.   

І знову про люки…


фото: Андрій Польовий
Щодо каналізаційних люків, то зі слів Уляни Горбатої, незакритих у місті немає,  проте є “неналежно” закриті, зокрема бетонними плитами. Зараз їх поступово замінюють на люки, які відповідають держстандарту.  
“Торік на закупівлю люків із міського бюджету виділили 500 тис. грн. На них придбали 1382 люки. З них – 414 чавунних, 556 пластикових, 412 залізобетонних. 90% з них уже встановлені. 
“Чавунні встановлюємо на дорозі, поліетиленові на газонах та нелюдних місцях. На нашому балансі є 23 тис. 253 водопровідних та каналізаційних колодязі. Ще є понад шість тисяч колодязів, які не належать Львівводоканалу, маємо із ними проблему. Звісно, купуватимемо і нові люки, але ніхто не може гарантувати, що їх й надалі не крастимуть”, – додає  Уляна Горбата.
 До теми         
10 січня виконком Львівської міськради ухвалив рішення про погодження “Інвестиційної програми ЛМКП “Львівводоканал” на 2014 рік”. Тож  упродовж цього року підприємство планує встановити лічильники на свердловинах усіх водозаборів, реконструювати насосну станцію “Кривчиці”, замінити насосне обладнання на каналізаційній насосній станції “Зубра”. 
Окрім цього, програмою передбачено встановлення приладів обліку води на свердловинах, центральних теплових пунктах (ЦТП) та на вводах у багатоквартирні житлові будинки Сихівського і Личаківського районів. Загалом на це Львівводоканал планує витратити 19 мільйонів гривень із власних коштів, які отримує від плати містян.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.8693 / 4.12MB / SQL:{query_count}