Лічильник крутить, ЛКП рахує гроші...

Як у львівських жеках потурають крадіям електроенергії

Як у львівських жеках потурають крадіям електроенергії

lichyl.jpg

50-70 гривень за освітлення під'їздів і підвалів на кожну квартиру нараховують вже більш ніж півроку мешканцям будинку на вул. Пасічній, 38. Після звернень львів'ян у всі можливі інстанції лічильник таки замінили, але ситуація не змінилась. ЛКП звинувачує мешканців у несанкціонованому підключенні до мережі. Та шукати винних із незрозумілих причин не квапиться, як і відшкодовувати гроші, які переплатили сумлінні мешканці.

Як розповіла "Пошті" Надія Новоселецька, мешканка будинку 38 на вул. Пасічній, різницю між оплатою за освітлення місць загального користування вона відчула у квітні, після того як запровадили нові тарифи на обслуговування будинків та прибудинкової території. Замість звичних 3 копі­йок за квадратний метр житлової площі, згідно з замірами лічильника, довелося платити 66, тобто у двадцять разів більше.

- Наш будинок має три поверхи і чотири під'їзди, причому не всі поверхи постійно освітлюються. Оплата за використану на це електроенергію здійснюється відповідно до метражу квартири. Зокрема у мене 70 квадратних метрів, і я за місяць маю сплатити за ос­вітлення під'їзду 50 гривень. Така сума кого хочеш насторожить! - обурюється Надія Новоселецька.

Зважаючи на значну суму оплати, львів'янка вирішила негайно звернутися в ЛКП-504, яке обслуговує її будинок, з проханням перевірити справ­ність загальнобудинкового лічильника. При цьому сама також зафіксувала покази за місяць. За спостереженнями пані Новоселецької, за цей час лічильник нарахував майже
5 тис. кВт (для порівняння, таку кількість електроенергії для освітлення під'їздів в середньому споживає дев'ятиповерховий будинок). Після ходіння всіма можливими інстанціями - від ЛКП до міської ради - у серпні лічильник таки замінили, однак рахувати він став не набагато менше.

- Я навіть зустрілась з електриком і попросила його ще раз перевірити лічильник. Вимкнувши світло у всіх під'їздах, ми побачили, що лічильник далі крутиться. Однак замість того, щоб пошукати причину, електрик сказав, що у нас хтось краде електроенергію серед мешканців. Мовляв, "з'ясуйте, хто кидає дріт наліво", - розповідає мешканка. Та ЛКП, здається, така ситуація цілком влаштовує, адже крадіїв ніхто шукати не кинувся. Не вдалося з'ясувати обставини цієї справи в ЛКП-504 і "Пошті". Володимир Борис, в.о. директора ЛКП-504, протягом двох днів не знаходив часу поспілкуватися з журналістом. Будемо сподіватися, що вирішував проблеми мешканців.

Натомість його колега Олег Скаб, директор ЛКП "Старий Сихів", стверджує, що пошук крадіїв електроенергії дуже легко вирішується і є цілком у компетенції ЛКП.

- У нас теж було багато таких випадків. Люди підключають переважно калорифери для обігріву помешкань. Щоб визначити крадія, нам не обов'язково навіть заходити у квартири. Для цього електрик чи головний інженер має пройтися по поверхах і оглянути щитові. Для фахівця визначити, де є зайві підключення, не складно, - запевняє Олег Скаб.

Михайло Хаман, начальник Львівських міських електромереж ВАТ "Львівобленерго", запевнив, що його структура стежить за справністю показів лічильників у будинках і за потреби мешканці можуть оплатити повторну повірку лічильника. Коштує така послуга 30 гривень. Однак якщо лічильник вже міняли, і після вимкнення освітлення у всіх під'їздах він далі обліковує енергію, то, найімовірніше, здійснюється крадіжка всередині будинку.

- Зараз такі "народні уміль­ці", що мене вже нічим не здивуєш. Однак шукати крадіїв повинне ЛКП, адже ми не можемо влазити у їхні внутрібудинкові мережі, - ствер­джує Михайло Хаман.

При цьому він зазначив, що проблема у низькій професійності працівників ЛКП, які відповідають за обслуговування внутрібудинкових електромереж. І виходом із ситуації може бути створення аварійної бригади професійних електриків, яка б виїжджала на виклик мешканців і усувала недоліки.

Василь Білоус, голова Личаківської райадміністрації, запевнив "Пошту", що це питання невирішеним не залишиться.  Він негайно дасть доручення головному інженерові розібратись у цій справі.  Щоправда, він, напевно, забув, що мешканці будинку вже звертались з відповідним проханням в райадміністрацію. І вже зараз вони консультуються у цій справі з юристами, адже віддавати ні за що свої гроші ніхто не хоче.

Та навіть якщо крадія виявлять, отримати назад свої кошти мешканцям навряд чи вдасться, адже в ЛКП категоричні: процедури повернення грошей немає.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.1213 / 4.1MB / SQL:{query_count}