У пасках забракне дірок

Львівщина пишається відмінними показниками з виконання бюджету, але вже у першому кварталі 2009-го нас очікують важкі часи

Львівщина пишається відмінними показниками з виконання бюджету, але вже у першому кварталі 2009-го нас очікують важкі часи

Наразі жодної чіткості у питанні бюджету Львівщини на 2009 рік ще немає, бо відсутня конкретика стосовно Державного бюджету України на наступний рік. Про це "Пошту" вчора повідомив перший заступник голови Львівської облдержадміністрації Валерій П'ятак, який повернувся з Києва з наради, яку скликала прем'єр-міністр Юлія Тимошенко за участю керівників регіональних органів виконавчої влади та міських голів. Окрім пана  П'ятака, Львівщину на цій зустрічі представляв і начальник головного фінансового управління ЛОДА Олег Демків. Перший заступник губернатора зазначив, що насамперед під час столичної наради обговорювали питання виконання головного фінансового документа держави на поточний рік та низки стабілізаційних заходів сьогоднішньої економічної ситуації.

У четвер прем'єр назвала аутсайдерів та лідерів виконання Держбюджету-2008, себто тих, які перевиконують та недовиконують фінансовий документ. "Приємно, що Львів­ська область за цими показниками має добрі результати. Наш регіон глава уряду відзначила як такий, де за січень-жовтень поточного року було показано відмінний  результат - 112% виконання бюджетних показників", - наголошує заступник голови Львівської ОДА.

Про що ж свідчать позитивні результати для пересічних меш­канців області? "Про те, що ситуація є збалансованою. Відтак жодних зривів не дозволимо. Це стосується як виплати заробітної плати бюджетникам, так і пенсій пенсіонерам, витрат на енергоносії та со­ціальні виплати". Будемо чітко ці питання контролювати", - запевнив "Пошту" співрозмовник.

На прем'єрській нараді серед аутсайдерів назвали Київ (98%), Донецьку (97%), Луганську (82%) та Волинську області (87%). Важко доводиться Луганщині та Донеччині, адже там є гірничо-металургійний комплекс. Найкращою себе показала Дніпропетровщина, де перевиконання Держбюджету за 10 місяців становить 138%, в Одеській - 136%, у Сумській - 129%. Крім Львівщини, відмінні результати також мають наші сусіди - Тернопільська (124%), Івано-Франківська (115%), Рівненська (114%), а також Чернігівська (111%) та Житомирська області (110%).

За інформацією сайта уряду, прем'єр-міністр певна, що "незважаючи на світову фінансову кризу, Держбюджет-2008 буде перевиконаний". "Це те, що дає нам абсолютно всі можливості виконувати свої витрати, які заплановані бюджетом", - сказала вона. Керівник уряду закликала керівництво регіонів провести усі необхідні заходи з мінімізації наслідків впливу кризи та стати "партнерами у справі ефективного протистояння їй". Вона також заявила, що сповільнення динаміки зростання виробництва зараз спостерігається в усіх галузях, а будівництво увійшло у стадію рецесії: "Всі інші галузі тримаються, і наше завдання просто їх утримати і не дати їм обвалитися". Тимошенко звернулася до керівників регіонів із дорученням підготувати перелік будівельних організацій, яким необхідні кредити для добудови незавершеного будівництва і банків, які потребують спе­ціального рефінансування під таке будівництво.

Втім, незважаючи на відмінні показники виконання цьогорічного бюджету, В. П'ятак не приховує, що у першому кварталі 2009 р. нас очікують "особливо важкі часи". На запитання "Пошти", коли знову глава уряду збиратиме керівництво регіонів, В. П'ятак відповів: "Коли буде запрошення, тоді й поїдемо". З урядової наради є добра новина для регіонів: у Держбюджеті-2009 обіцяють зробити кроки назустріч місцевим бюджетам - частина коштів від перевиконання збору загальнодержавних податків, залишатиметься в місцевих бюджетах. Тимошенко доручила регіональним керівникам проаналізувати всі видатки 2008 р. і вийти 2009-го на режим за­ощадження, що передбачає першочергове та повне фінансування захищених статей, а решту видатків має виділятися винятково за фактичним надходженням коштів. Якщо у бюджеті Львівщини-2008 було передбачено, скажімо, більше грошей (аніж у 2007 р.) на програму енергозбереження, допомогу  багатодітним родинам та облаштування пандусів для неповносправних, то у 2009-му  добряче доведеться затягнути паски. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.8606 / 4.09MB / SQL:{query_count}