Неміліцейська ноша Олега Сала…

Новий керівник Львівщини озвучив головні месиджі роботи. А ще губернатор пообіцяв журналістам відкритість і що “ніяких моментів, які треба буде приховувати, не буде”

фото: прес-служба ЛОДА
Вивести Львівщину з останніх позицій в країні за економічними показниками береться новопризначений губернатор Львівщини Олег Сало. Каже, що це його першочергове завдання. 
“Я налаштований довести, що моя рідна земля може бути на передових місцях в Україні. Сьогодні в області плачевний стан… Вивчимо всі економічні показники, усі проблемні питання і скеруємо роботу у правильне русло”, – по-міліцейськи жорстко наголосив учора очільник нашої області.  

Найбільші проблеми Львівщини

У перші дні на новій посаді Олег Сало активно “вивчає ситуацію” і називає кілька найбільших проблем області: блокування коштів Дерказначейством, заборгованості із зарплат і проблеми з наповненням бюджету.
А тепер цифри: 662 мільйони гривень не пройшло Львівщині через Держказначейство, а невиплата боргів із зарплат в області нині сягає 46 млн грн. Олег Сало впевнено ка­же, що знає, де взяти гроші і як вирішити критичну ситуацію із затримками коштів Держказначейством. Наступного тижня він збирається їхати у Київ, де відвідає Кабінет Міністрів, щоб спробувати домовитись за розблокування грошей.
“Я вже домовився на наступний тиждень їхати до прем’єр-міністра. Думаю, зайду в Міністерство економіки та до першого віце-прем’єра для того, щоб зняти цю блокаду, щоб нам заборгованість із зарплати до кінця року мінімізувати… Не можу зараз гарантувати, що все буде виправлено, але зробимо все, щоб мінімізувати до кінця року ці проблеми. Я робитиму все можливе”, – обіцяє голова ОДА.
Прикро, що Львівщина посідає 26 місце  в країні. Але це моя ноша…
З його слів, лише три райони в області – Дрогобицький, Миколаївський і Яворівський – виконує бюджет. “Прикро, що Львівщина посідає 26 місце в країні. Але це моя ноша… Я приречений на те, щоб тут працювати”, – каже  Олег Сало. До речі, під час зустрічі зі ЗМІ губернатор натякнув, що звільнення з посади його попередника пов’язане з незадовільними економічними показниками області…

фото: прес-служба ЛОДА
Серед інших проблем, про які говорить голова ОДА, – ремонти доріг, підготовка до зими та невиплати за оренду землі, від чого потерпають місцеві бюджети. “Щодо опалювального сезону, то ми готові до зими. За станом доріг – ні… На нараді дав термін – тиждень, щоб допрацювали. Техніка не готова, паливом і мастилами не забезпечені, хоча гроші були виділені. Область повинна дихати, магістралі повинні працювати”, –  саме так окреслює проблеми Олег Сало. 
Також новопризначеного керівника краю хвилює і загальний стан доріг. Каже, що перевірить ефективність використання коштів на цьогорічні ремонти. 
Також Олег Сало запевняє, що знає, як вирішити проблеми з поганими дорогами. “Робитиму все можливе навесні, коли вже можна буде робити дороги… Знаю, куди їхати. Потрібно їхати в Київ, іти в Кабінет Міністрів, поїздити по профільних міністерствах, робити все можливе, щоби кошти виділяли на Львівську область. Буду доповідати Президенту. Він нас почує. Я думаю, що мусить почути і ситуація з дорогами на Львівщині покращиться”, – певен губернатор.

Інвестиції як пріоритет 

Однією з перших ініціатив нового губернатора є створення окремого  підрозділу в ОДА для залучення інвестицій. “Розвиток інвестиційного клімату у Львівській області є пріоритетним завданням сьогодні. 
Нам необхідно створити такі умови для інвесторів, аби покращити роботу вже існуючих підприємств, а також допомогти тим компаніям, які готові сьогодні працювати у нашому регіоні. Для цього у Львівській ОДА має бути створений окремий підрозділ, який займатиметься лише залученням інвестицій в область”, – сказав голова ОДА на апаратній нараді учора. 
Про інвестиції говорив кожен попередній губернатор, але чомусь інвестори не квапилися вкладати гроші на Львівщину. Можливо, цього разу побачимо фінансове чудо… 

Комусь вкажуть на двері…

Зараз губернатор збирається у “тур” районами, знайомитиметься з головами райдержадміністрацій, “ставитиме завдання, і, звичайно, якщо їх не будуть виконувати, втручатиметься”. Напевно, мав на увазі кадрові ротації… Звісно, шапки полетять!
Працюватимуть ті, хто “має ідеї”, а ті, кому нічого сказати новому губернатору, шукатимуть інше місце праці
Щодо своєї команди та можливих кадрових змін безпосередньо в обласній адміністрації на вул. Винниченка, то очільник ОДА наразі “приглядається, вивчає співробітників”. Працюватимуть ті, хто “має ідеї”, а ті, кому нічого сказати новому губернатору, шукатимуть інше місце праці. 
“Я зараз вивчаю кожного керівника, кожного працівника. Побачу їх можливості. Хочу почути їхні пропозиції щодо покращення життя в області. Якщо комусь немає що мені сказати – будемо шукати інші кадри”, – попереджає чиновників Олег Сало. 

Догналівці – проблема краю

Губернатор уже встиг пообіцяти, що розбереться з сектою Догнала. Про цю проблему він чув ще коли працював у міліції на Рівненщині та Івано-Франківщині. Проте конкретного рішення щодо цієї справи ще нема. Його приймуть лише після наради, на якій очільнику ОДА розкажуть про деталі й особливості справи. 
Я ніколи не був боягузом...
“Секти – це проблема. Мені доповідали, що там є 140 осіб, але я в це не вірю. Уже заплановано провести з цього приводу нараду. Я дав доручення підготувати всю інформацію... Заслухаю, що, де і яка це секта. Не почувши всієї інформації, я не можу сказати, що завтра їх заберу з області. Але буду намагатись зробити все, щоб вирішити цю проблему”, – зазначив голова ОДА.
До слова: учора під час прес-конференції журналісти озвучили версію, що  попереднього голову ЛОДА Віктора Шемчука звільнили через те, що у нього була “особиста чітка позиція щодо цієї секти”. Мовляв, чи не боїться новий губернатор протистояти секті за таких обставин? “Я ніколи не був боягузом...” – відповів на закид губернатор.
 Цитати до теми              
Про працьовитість: 
“Я проаналізував одне: на якій посаді я є – я працюю. Мені дають завдання, а я завжди роблю трохи більше, ніж треба. Керівництво держави це помітило і призначило мене на цю відповідальну посаду, у мій край, де я народився і виріс”, – зазначає Олег Сало. 
Про Президента: 
“Президенти говорили, що ми йдемо в Європу. Один президент, який дійсно відкрився, пішов у Європу, той, який готовий творити законодавчі акти, який закони приймає… Візьмемо до прикладу політичне переслідування. Сьогодні, коли створений новий КПК України, сказати, що той повинен сидіти, а той повинен переслідувати іншого, не можемо. Один-єдиний, який на такий крок пішов, – Віктор Янукович. І переконувати, що за нього треба голосувати, щоб ми пішли далі, я вважаю нікого не потрібно”, – певен новий губернатор Львівщини.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.7539 / 4.13MB / SQL:{query_count}