А чи поїдемо трамваєм?

“Пошта” дізнавалася, чи “страйкуватимуть” знову працівники ЛКП “Львівелектротранс” через невиплату зарплати

фото: Андрій Польовий
Упродовж двох років працівники ЛКП “Львівелектротранс” отримують свою заробітну плату із запізненнями. Тож людям не залишається нічого іншого, як страйкувати, аби отримати чесно зароблені гроші. 
Нагадаємо, що на початку жовтня водії львівських трамваїв і тролейбусів страйкували через заборгованість із виплати зарплат за серпень. Як писала “Пошта”, вони не виїхали на маршрути вчасно, себто традиційно о 6.00 годині. Жителі та гості Львова перших трамваїв та тролейбусів дочекалися лиш о 9.00 годині. Таким чином через тригодинну затримку львів’яни не змогли вчасно потрапити на роботу. 
Страйк таки приніс позитивні результати – гроші знайшлися. Але водії побоюються, що ймовірні затримки та виплати зарплати за вересень. “Пошта” дізнавалася, чи протестуватимуть водії “Львівелектротрансу” знову.
“Таке відбувається уже впродовж двох років. Людям потрібно платити за комунальні послуги, за навчання дітей, за лікування…. Зрештою, хліб же треба за щось купити! Ми не вийшли на маршрути, аби показати, що електротранспорт для львів’ян є важливим засобом пересування, і щоб він належно працював, необхідно вчасно видавати зарплату працівникам”, – зазначила “Пошті” вчора водій одного з львівських тролейбусів, яка не забажала назватися. Працівники також кажуть, що бояться коментувати цю ситуацію через можливе покарання… 
Людям потрібно платити за комунальні послуги, за навчання дітей, за лікування… Зрештою, хліб же треба за щось купити!
Нагадаємо, що через страйк водіїв міський голова Львова Андрій Садовий наказав створити спеціальну комісію. Очолив її перший заступник мера Олег Синютка. У  компетенції комісії було визначити, що саме порушили водії електротранспорту.
“Минулого тижня відбулося вже друге засідання комісії. Юридичне управління міськради дало чіткий висновок, що застосовувати термін “страйк” до того, що працівники ЛКП 2 жовтня 2013-го  не вийшли на роботу, є юридично неправильно. Сьогодні вже можемо стверджувати, що на підприємстві ЛКП “Львівелектротранс” працівники банально не вийшли на роботу”, – зазначив учора “Пошті” Олег Синютка. 
Посадовець каже, що у водіїв з’ясовуватимуть, чому вони вчасно не виїхали на маршрути. “Потім ті, хто без поважних причин вчасно не вийшов на роботу, понесуть відповідальність. Справою займуться відповідні органи  – міліція або прокуратура”, – каже Олег Синютка.
З його слів, щоденний дохід підприємства становить від 50 до 58 тис. грн. “Третину цих грошей отримують у ранкові години. У цей день ЛКП “Львівелектротранс” втратило близько 20 тис. грн”, – зазначає посадовець. 
На підприємстві працює майже 1200 людей, із них понад 300 – водії електротранспорту
У розмові з “Поштою” перший заступник мера запевнив, що цього місяця водії підприємства зарплату отримають вчасно. Голова ж профспілки працівників ЛКП “Львівелектротранс” Юрій Оприск каже, що працівники підприємства частину зарплати за вересень вже мали б отримали, але її досі нема. “Люди справно виконують свою роботу, а зарплату доводиться чекати довго. Це несправедливо стосовно працівників! На підприємстві працює майже 1200 людей, із них понад 300 – водії електротранспорту. Щоби виплатити їм зарплату, потрібно близько двох мільйонів гривень”, – каже співрозмовник. 
Юрій Оприск також зазначив, що планує провести конференцію, аби нарешті вирішити питання із затримкою коштів. “Ми хочемо, щоб на конференцію прийшов перший заступник міського голови Олег Синютка та голова комісії інженерного господарства, транспорту та зв’язку міськради Іван Гринда. Наразі ж працівники не проводитимуть жодних акцій”, – повідомив співрозмовник.
У мерії кажуть, що “з розумінням ставляться до проблем трудового колективу підприємства “Львівелектротранс”. Мовляв, роблять усе можливе, аби людям працювалося комфортно.
“Уже два роки поспіль місто приділяє велику увагу розвитку підприємства. У листопаді відбудеться тендер за кошти Європейського банку реконструкції та розвитку трамвайного депо на вул. Промисловій. Ми вже закупили чотири вживані тролейбуси, і, думаю, наприкінці жовтня – на початку листопада надійде ще два з Чехії. Також повністю розрахувалися за новий львівський трамвай. Для зручності водіїв і пасажирів встановили автоматичне озвучення”, – додає Олег Синютка.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7838 / 4.1MB / SQL:{query_count}