У Львові відзначили 140 років НТШ

У Львівському театрі опери та балету ім. С. Крушельницької відбулась урочиста академія з нагоди 140-річчя від часу заснування Наукового товариства ім. Шевченка

фото: Андрій Польовий
“Переконаний, що саме сповідуючи Шевченкове слово, Франкові ідеї самобутності нації та принципи державотворення Грушевського, діячі НТШ створили унікальну модель розвитку самостійної української держави. 
Це полягало, зокрема, у пріоритетному вивченні та правдивому висвітленні української історії, – зазначив голова Львівської облдержадміністрації Вік­тор Шемчук. – Численні публікації, дослідження, які побачили світ завдяки активній діяльності НТШ, стали джерелом знань про нашу державу, її коріння, культуру і традиції. Ці знання відкрили Україну світовій спільноті. Відданість цій традиції збережена і в сьогоднішній час. Вона є запорукою успішності виховання національної еліти”. Губернатор з нагоди ювілею вручив науковцям почесні грамоти та  подяки ЛОДА.
“Сьогодні в матірному НТШ в Україні працює 35 комісій (охоплено близько 1750 осіб) та 19 осередків у містах України (понад 900 осіб). За кордоном функціонують Крайові товариства НТШ у Західній Європі, США, Канаді, Австралії з низкою власних осередків по різних містах цих держав, – зазначала “Пошті” член президії НТШ Лідія Бойчишин. – Плідна наукова діяльність Товариства відображена в численних виданнях гуманітарного, природничо-математичного, технічного та медичного напрямів. Науково-організаційна праця засвідчена проведеними багатьма міжнародними конференціями, симпозіумами та академіями різних рівнів, понад чотирма тисячами книжкових і періодичних видань. До ювілею вийшов І том “Енциклопедії НТШ”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.3881 / 4.07MB / SQL:{query_count}