Відомчі будинки як вирок

Мешканці військових відомчих будинків Львова відчувають себе людьми “другого сорту”, хвилюються, що зимуватимуть у холодних квартирах, про них не дбає місто і відмовляється Міноборони

фото: архів
Ці будинки у вкрай жахливому стані – у помешканнях протікає покрівля, в оселях вогко, досі тут ще не вмикали опалення, а через електрообігрівачі систематично вибиває світло. Тут не працюють ліфти, інженерні споруди потребують ремонту...
Ні, це не фільм жахів, а сучасні львівські реалії. Тим часом мешканці справно платять за комунальні послуги. Натомість потім грошей для їх обслуговування не виділяють. Якесь зачароване коло. Мова про військові відомчі будинки Львова. 
Міська влада неодноразово заявляла, що братиме на свій баланс житлові будинки Міністерства оборони, але цей процес чомусь тягнеться вже роками. Нині ці будинки для Міноборони є тягарем через брак фінансування…. А тим часом львів’янам, які в них мешкають, вже добряче набридло почувати себе людьми “другого сорту”! Більше терпіти вони не хочуть!
Обурені містяни вже не знають, куди їм звертатися, скарги до будинкового управління не діють. “Наш будинок, що на вул. Скорини, 6а, в жахливому стані! Над вхідними дверима зняли дашок, тож коли падає дощ, вода затікає в домофон і вибиває світло в цілому будинку. Також протікає дах. Ніхто не прибирає, сміття не вивозять вчасно. Про нас забули…
Хто має навести лад? Цією справою має займатися будинкове управління, допоки будинок не передали місту. Перше, що потрібно зробити – ввімкнути опалення. Минулого року ми боролися з тими ж проблемами, а віз і нині там”, – скаржиться “Пошті” мешканка відомчого будинку пані Надія. 
Станом на сьогодні, у Львові 103 військових відомчих будинки, з них 27 вже передали на баланс міста. Мерія підрахувала, якщо всі відомчі будинки передадуть місту, то їх відновлення обійдеться у понад 80 млн грн!
Ніхто не прибирає, сміття не вивозять вчасно. Про нас забули…
Керівник Західного регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Олександр Поронюк зазначив “Пошті”, що структури КЕВ (комунально-експлуатаційний відділ) зацікавлені в тому, щоби  передати будівлі Міноборони України місцевим органам влади. Чомусь в інших містах все відбувається з розумін­ням: місто отримує на баланс відом­чі будинки і взамін забезпечує житлом військових, які чекають своєї черги на помешкання.
“Ми не знаємо, як та земля повинна перейти місцевим органам влади, як передати будинки на баланс міста. Мешканці ж відомчих будинків постійно у невідомості”, – розповідає Олександр Поронюк, який також мешкає у відомчому будинку. 
Співрозмовник з власного досвіду знає, як несолодко доводиться мешканцям. “Газові лічильники закриті, тож невідомо коли розпочнеться опалювальний сезон. Коли холодно – вмикаємо обігрівачі, тому часто вибиває електропостачання на 5-6 годин. У таких умовах дійсно важко жити”, – додає Олександр Поронюк. 
Допоки військові будинки не передали у комунальну власність, ними опікуються будинкові управління. Їх у місті лише два, а військових відомчих будинків більше сотні, тож аби навести лад працівників не вистачає.
 До теми                                       
На балансі КЕВ м. Льво­ва (БУ №4) перебувають ЦТП на вул. Стрийській, 53а, 59а, 63а, бойлерна на вул. Гашека, 17 та 4 км теплових мереж. Ці об’єк­ти є в аварійному стані, що призводить до постійних поривів та знач­них втрат теплоносія в магістральних мережах ТЕЦ-1.
Особливо критичним є технічний стан теплових мереж опалення та гарячого водопостачання. Крім того, обладнання ЦТП є енергозатратним та фізично зношеним. Це призводить до неякісного надання послуг з опалення та гарячого водопостачання 31-го житлового будинку на вул. Стрийська–Гашека–Максимовича. 
Директор департаменту житлового господарства та інфраструктури Львівської міськради Юрій Голець запевняє “Пошту”, що місто “готове взяти військові відомчі будинки бодай на обслуговування, щоби надавати львів’янам якісні житлово-комунальні послуги”. Проте “на обслуговування” Міністерство оборони України не погоджується, воно хоче віддати військові будинки на баланс міста. 
“Наразі складна ситуація з будинками, що розташовані на вул. Стрийській. Там досі не вирішено питання підготовки до опалювального сезону. У Міністерстві оборони України нас запевнили, що до 1 жовтня  військовий житловий фонд 100% буде готовий до опалювального сезону. На сьогодні – це заледве 70%. Цього вівторка на нараді ми вирішили написати листи до прокуратури Львова, військового прокурора, а також до міністра оборони України, щоби з цією ситуацію нарешті розібралися. На жаль, вона повторюється з року в рік. Попри те я впевнений, що люди отримають тепло”, – розповів “Пошті” Юрій Голець.
Також співрозмовник запевняє: “Міністерство оборони України – структура небідна”, але військові зайняли “деструктивну” позицію. “Міністерство оборони України пропонує місту земельні ділянки, вартість яких всього лиш 30 млн грн. А кошторис відновлення військового житлового фонду, який повинні передати на баланс міста, становить понад 80 млн грн. Різниця ж у 50 млн грн для бюджету – розкіш!”, – повідомляє Юрій Голець. Поки що представники КЕВу діють відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів №193, де чітко вказано, що військові дають землю, а місто бере на себе зобов’язання прийняти будинки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3011 / 4.11MB / SQL:{query_count}