Шукаємо півмільярда

На реставрацію і ремонт будівлі театру ім. М. Заньковецької, які триватимуть від 3 до 5 років, знадобиться майже 600 мільйонів гривень

фото: Андрій Польовий
Будівля Національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької (відома як театр Скарбека) прикрашає наше місто з 28 березня 1842 року. На момент відкриття вона була третім за розмірами театром Європи: площею 7 тисяч квадратних метрів, довжиною 96 метрів і шириною 76 метрів
З того часу будинок пережив чимало змін – держав, влад, поколінь, навіть театрів. Але вистояв і досі по праву вважається однією з архітектурних перлин Львова. Тільки час не шкодує нікого й нічого, і театр Заньковецької, на жаль, не став винятком з цього жорсткого правила життя. Воно й не дивно, адже з 1842 року його не ремонтували! 
І лише коли будівля опинилась у аварійному стані, почались перші непевні рухи і розмови щодо її реставрації. Ця епопея триває з 2010 року. Лише за два роки, напередодні Євро-2012, фасад театру нарешті почали відновлювати. Торік зробили лише частину фасаду, бо отримали на ці роботи тільки 1,5 млн грн. Крім цього, впродовж двох останніх років спільно з GIZ відреставрували 8 дверей та 44 вікна. Вартість робіт становила 344 тис. грн. 60% з них профінансували німці, а 40% – театр.
Лише коли будівля опинилась у аварійному стані, почались перші непевні рухи і розмови щодо її реставрації. Ця епопея триває з 2010 року
Але проведені роботи – лиш крапля в морі. Попереду реставрація і ремонт самої будівлі театру Заньковецької, які, за попередніми оцінками експертів, триватимуть від 3 до 5 років. На них лише за приблизними підрахунками знадобиться майже 600 млн грн. Генеральний директор Національного театру імені Марії Заньковецької Андрій Мацяк стверджує, що перш за все треба розробити проектно-кошторисну документацію, а готова вона буде не раніше наступного року. На розпорядження голови Львівської обласної держадміністрації для її виготовлення вже виділили 2,5 млн грн, а потрібно ще 4,5 млн грн, які треба просити в держави.
Окрім цього, ведуть роботи з винесення трансформаторної підстанції з внутрішнього дворика в підвали, що на терасі на вул. Торговій. Кошти на них – а саме 2,5 млн грн – вже є на рахунку театру, їх дала держава.
В театралів і реставраторів ще чимало роботи. Зокрема, директор ТзОВ “УкрДизайнГруп” Ігор Кузьмак  розповів, що під час ремонтно-реставраційних робіт у театрі Заньковецької планують зменшити кількість місць у глядацькому залі. “В будівлі є приміщення комерційних фірм, які відгородили без відома театру, – каже він. – Це порушило його цілісність. Аби відновити її, під час реконструкції доведеться зменшити кількість місць”. Зі слів головного архітектора проекту Ірини Томашевської, після реставрації у театрі їх буде 685, а не 800, як зараз. Такі зміни необхідні як для покращення комфорту глядачів, так і для пожежної безпеки.
Після реставрації у театрі буде 685 місць, а не 800, як зараз. Такі зміни необхідні як для покращення комфорту глядачів, так і для пожежної безпеки
Понад те, в театрі потрібно зробити капітальний ремонт освітлення сцени (Міністерство культури України вже виділило на це 741 тис. грн), замінити сходи центрального входу (на ці роботи знадобиться 100 тис. грн) і дерев’яне покриття сцени (планшет) – усе це зараз в поганому, а подекуди й у аварійному стані.
Гендиректор театру повідомив, що наступного року проситиме 11,5 млн грн на спорудження господарського приміщення. „На балансі театру є невелика ділянка на вулиці Богдана Хмельницького. Там ми хочемо збудувати таку собі господарську базу, куди можна було б перенести наші складські приміщення, столярний і, можливо, малярний цехи, – пояснив Андрій Мацяк. – Це вивільнило б додаткові приміщення в будівлі театру, яких нам так бракує, адже зараз ми забезпечені ними лише наполовину”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.9834 / 4.09MB / SQL:{query_count}