Велобездоріжжя?!

Невідомо чи місто виконає свою обіцянку і облаштує до кінця року 50 кілометрів велодоріжок. “Пошта” з’ясовувала чому

фото: Андрій Польовий
Велосипедистів у місті стає більше, і що дуже приємно – на двоколісного сідає і той, хто має автомобіль, і той, хто досить лінивий до фізичних навантажень… 
“Я люблю їздити велосипедом до університету, попри те, що дорога досить “нелегка”, адже я їду з Винник, а там жe, знаєте – горбик, ямка… Я повільно бігаю, погано плаваю, ніколи не займалася жодним видом спорту, і про ранкову зарядку також нема мови. Я досить лінива до цього. Але велосипед –то мій колєґа. Він зі мною і на навчання, і на побачення… Тому, звісно, радію з того, що у місті облаштовують шляхи для велосипедистів, але як на мене, ця справа йде досить повільно…”, – розповідає студентка Олена.
Є й серед велосипедистів досить імпозантні чоловіки, котрим, на перший погляд ,більше б личила респектабельна автівка, проте… “Мені 43 роки, я їжджу на авто лише у ті дні, коли маю якісь бізнес-зустрічі та коли на вулиці дощить… В інші ж – віддаю перевагу велосипеду. Хоч друзі мене й підколюють, кажуть, стариган на ровері… Але ну їх”, — розповів “Пошті” львів’янин Василь.
Тож правда, велосипед набуває популярності серед містян. Нині у Львові облаштовано близько 30 км велодоріжок. Зі слів Олега Шміда, радника міського голови з питань велоінфраструктури, у місті вже близько 15 вулиць обладнано велошляхами, серед них проспект Свободи, вулиці Січових Стрільців, Наукова, Липинського, Зелена, Коновальця, частина Стрийської. 
Проте було заплановано, що цього року у Львові облаштують 50 км велошляхів, але… у місті є чималі проблеми з фінансуванням, через це відбуваються затримки реконструкцій тих вулиць, на яких планували облаштувати доріжки для велосипедів.
“На цей рік була запланована реконструкція вулиці Тунельної,  не знаю чи знайдуть фінансування на це, тому не можу сказати, чи облаштуємо там велодоріжку ще цього року. Також планували відремонтувати частину вулиці Виговського – від Патона до Городоцької, там також мають бути велосмуги. Досі “висить” Пасічна: її зробили ще минулого року, але там не поклали останній шар асфальту, якщо цього року покладуть, то облаштуємо велодоріжки. Там вже зроблені велоз’їзди з тротуарів на велосмугу, все підготували ще минулого року”, – розповів “Пошті” Олег Шмід.
Цього року депутати виділили рекордну суму грошей на велодоріжки – 2 млн 700 тис. грн
Радник міського голови наголошує, що облаштування велодоріжок залежить від ремонтів доріг! Цього року у місті ще встигнуть обладнати велошляхи на вулицях, які ремонтують – на вул. Городоцькій та на вул. Коперника, а також у мікрорайоні Рясне-1. У Рясному роботи з облаштування велошляху розпочали два роки тому, проте справу закинули через брак фінансування… 
 До теми                                       
У практичній довідці “Просуваючи велотранспорт”, яку опублікував Український інформаційний центр велоспорту, йдеться про те, що присутність більшої кількості велосипедистів на дорозі покращує безпеку.
Аналіз статистики дорожньо-транспортних подій свідчить, що кількість ДТП за участі велосипедистів зменшується, коли відбувається зростання кількості велосипедистів на дорогах. Понад це, коли велосипедистів стає ще більше, знижується загальна кількість ДТП за участі будь-яких транспортних засобів і пішоходів. Надмірне розділення різних транспортних засобів заради безпеки має кілька шкідливих ефектів: водії стають менш звичні до інших користувачів доріг і приділяють їм менше уваги і обережності, коли зустрічаються з ними.
Більше того, сегрегація допомагає забезпечувати вищий рівень швидкості, що є найбільш частою причиною дорожніх аварій. Політика змішування потоків у поєднанні зі зменшенням швидкості і кращим візуальним контактом, буде більш успішним способом покращити безпеку руху. 
“Тендер по велодоріжках у Рясному відбувся, його виграла компанія “Онур”, вона повинна розпочати роботи найближчим часом. Але ситуація в державі непроста… треба буде домовлятися з “Онур”, питати, чи можуть вони працювати частково в борг, чекаючи на кошти, які затримує казначейство. Місто на цю велодоріжку виділило 1 млн 200 тис. грн, їх вистачить лише на те, щоб добудувати те, що було розпочате. А загалом розроблено робочий проект велодоріжки від Рясного-2 до кінцевої трамваю №7. Облаштування такого велошляху коштуватиме 5 млн грн”, – каже Олег Шмід. 
Серед проблемних ділянок – вул. Левицького. Там планували облаштувати велодоріжку ще цього року, але тендер не відбувся… На облаштування велошляху зголосилась лише одна компанія… “Підрядні організації неохоче беруться за такі невеликі об’єкти. Вони усвідомлюють проблеми в державі, розуміють, що, можливо, роботи доведеться виконувати в борг… І такі тендерні пропозиції попитом не користуються. Якщо б було більше заявок, то ми би провели цей тендер, наразі він скасований. Є різні думки стосовно того, чи варто в такий пізній час проводити його, бо процедура займає приблизно 2 місяці”, – розповідає радник міського голови.
Олег Шмід додає, що цього року депутати виділили рекордну кількість грошей на велодоріжки – 2 млн 700 тис. грн.
09.10.2013 16:56
Ігор Мартинів

Дорога редакціє! Ви чи не єдина газета, що приділяє стільки уваги міській інфраструктурі. Про транспорт, смітники, вбиральні, дороги, хідники, велодоріжки - майже в кожному числі. Ріспект! Справжня ЛЬВІВСЬКА газета :) Так тримати!


Для того щоб залишити коментар необхідно
6.8297 / 4.23MB / SQL:{query_count}