Непорозуміння через канатку

У парку “Знесіння” з’явилася нова атракція, якою зацікавилась прокуратура

фото: kaiserpark.com.ua
Туристичний Львів багатий на різноманітні атракції, і щороку їх у місті стає все більше. Одна з нових розваг для містян та гостей мала б з’явитися ще на початку вересня, але повноцінно функціонувати почала лише днями.
Водночас новим атракціоном, який, до речі, відкривав і чиновник мерії, вже зацікавилися Державна екологічна інспекція та прокуратура... Депутати Львівської міськради своєю ухвалою №2443 від 27 червня 2013 року дозволили встановити  ТзОВ “Кайзер парк” у парку “Знесіння” стаціонарний атракціон – першу канатну переправу у Львові. 
Що це таке? Згідно з інформацією із сайту компанії, атракціон “ZIP-LINE” (канатна переправа) – це трос, підвішений між двома опорами, що мають перепад висот. Рух відбувається завдяки дії сили тяжіння людини за допомогою спеціального роликового механізму. Обладнання і троси для пересування переправою схожі на альпіністське спорядження і витримують вагу до 2,5 т. Упродовж однієї хвилини екстремал зможе подолати шлях у 605 м. Така розвага недешева – 100 грн. Канатна переправа працює лише в одну сторону – від гори Стефана (поблизу вул. Довбуша, 24) до платформи біля озера. Аналогічний атракціон функціонує також у Ялті та Києві. 
Цього тижня на сайті Державної екологічної інспекції Львівської області з’явилася інформація, що компанію “Кайзер парк” оштрафовано на понад 13 тис. грн. За що ж? Під час позапланової перевірки інспектори виявили, що у парку “Знесіння” встановлено дві станції тролейної переправи, для спорудження яких “зняли шар ґрунту площею 48,77 м кв., пошкодили трав’яний покрив на площі 90 м кв. та незаконно зрізали шість дерев”. Свої матеріали перевірки Держ­екоінспекція скерувала у прокуратуру для прийняття рішення відповідно до ст. 214 КПК України. Окрім цього, екоінспекція виявила, що компанія “незаконно встановила рекламний щит і прикріпила шурупами до дерева два вказівники”.
Новим атракціоном, який, до речі, відкривав і чиновник мерії, вже зацікавилися Державна екологічна інспекція та прокуратура...
У свою чергу директор компанії “Кайзер парк” Мирон Кульчицький назвав таку інформацію нічим іншим, як провокацією. “Та не зрізали ми дерев у парку “Знесіння”. Це – провокація. Ми вже підготували заяву в правоохоронні органи та готуємо позов до суду, аби встановити справжніх замовників і виконавців у цій справі”, – розповів “Пошті” Мирон Кульчицький. 
Директор компанії не заперечує, що фірма справді встановила рекламний щит та вказівники на території парку “Знесіння”, і якщо це протизаконно, то за такі дії дирекція готова відповідати. Також Мирон Кульчицький зазначив, що для встановлення атракціону “ґрунту не зрізали, а лише поставили бетонні плити, які можна забрати”, а канатна переправа – це тимчасова атракційна споруда, яку теж у будь-який час можна демонтувати…
Канатку урочисто відкрили ще на початку вересня. Тоді червону стрічку разом із директором компанії різав і в.о. начальника управління екології та благоустрою міськради Андрій Галушка. Вони усміхались, тиснули руки, а вже згодом у коментарі “Пошті” Андрій Галушка зазначив, що “управління екології та благоустрою не приймало позитивних рішень щодо встановлення канатної переправи”. Говорити вголос про начебто порушення почали згодом, 24 вересня, коли прокуратура Львова подала позов до Львівського окружного адмінсуду з вимогою скасувати ухвалу Львівської міськради щодо надання дозволу на встановлення канатної переправи. 
“Причиною позову є порушення вимог законодавства. Закон України забороняє будь-яку господарську діяльність, будівництво споруд, шляхів та інших об’єктів на території природно-заповідного фонду”, – інформує прес-служба прокуратури міста.
Своє слово у цій справі сказав і директор парку “Знесіння” Руслан Гречаник. Він зазначає, що атракціон встановили не там, де планували спочатку. “Тролейна переправа мала б проходити через природний яр парку і не зачіпати насаджень”, – розповів “Пошті” Руслан Гречаник. Поки кожен на своїй позиції, канатка функціонує. “Ми працюємо згідно з ухвалою Львівської міської ради. Уже цілий тиждень канатна переправа доступна для усіх охочих. Позов до суду вважаю абсурдним, бо ми діємо відповідно до закону”, – резюмує “Пошті” Мирон Кульчицький. 
Остаточна крапка у цій історії – за судом. Він і вирішуватиме, хто і який закон порушив.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6810 / 4.09MB / SQL:{query_count}