Благими намірами встелена дорога...

Ремонти автошляхів “вибились” із обіцяних владою графіків. “Пошта” з’ясовувала, коли нарешті відкриють магістральні дороги Львова та чому деякі ділянки ремонтуватимуть наступного року

Дорожні несподіванки – необліковані комунікації, незаплановані ділянки та затримки коштів – відтерміновують відкриття вулиць для проїзду. Проте всі розпочаті ремонти обіцяють закінчити до зими. 
Нагадаємо: зараз ремонтують вул. С. Бандери та вул. Коперника – на ділянці від вул. Генерала Чупринки до повороту трамвайної колії, музею “Русалка Дністрова”, вул. Городоцьку – на ділянці від церкви Анни до ТЦ “Магнус”, вул. Б. Хме­ль­ницького – на ділянці від пл. Я. Осмомисла до вул. Мулярської, вул. Замарстинівську – на ділянці від вул. Мулярської до вул. Гайдамацької.
Ці ремонти проводять у рамках співпраці міста з ЄБРР щодо відновлення дорожньої інфраструктури уздовж трамвайних маршрутів №2 та №6. Чи не найбільше проти таких затяжних дорожніх ремонтів протестують любителі трамвайної романтики. “У маршрутці не почитаєш спокійно. У трамваї ж можеш робити це впевнено… Окрім того, така подорож дешевша. З нетерпінням чекаю, коли завершать ремонтувати дороги вздовж трамвайних маршрутів №2 та №6”, – розповідає львів’янин Назар. 
Скаржаться і водії. Кажуть, що набридло шукати соті дороги для об’їзду, стояти у нескінченних заторах. Але вони більш терплячі… “Неймовірно важко їздити містом. Я витрачаю дуже багато часу у виляннях, об’їжджаннях, стояннях у заторах, але, сподіваюся, це того варте! Якщо не цього року, то наступного точно будемо їздити нормальною Городоцькою, а не так, як було раніше… Мої діти на цій дорозі до стелі підскакували на задніх сидіннях”, – розповідає Тарас, водій із двадцятирічним стажем…
Ремонтувати дороги однозначно треба, але львів’яни вже добряче втомилися від переритого Львова! 

Усе зробимо, але трохи пізніше!

Найперше заплановано відкрити для проїзду вул. Коперника – приблизно у середині жовтня. А ремонт вул. С. Бандери завершать приблизно за місяць. “По вул. Коперника ми замощуємо бруківку. Скоро починатимемо облаштування тротуарів. Її відкриємо для проїзду в 20-их числах жовтня. А вул. С. Бандери – в середині листопада”, – розповів “Пошті” Олег Береза, начальник ЛКП “Львівавтодор”.  
Вулицю обіцяють відкрити з відремонтованими тротуарами. Зі слів Олега Берези, вартість ремонтів на цих ділянках – приблизно 2,8 млн євро. У цю суму входить увесь спектр робіт: від комунікацій і до встановлення безшумних трамвайних колій, нової бруківки, систем каналізації та водопостачання. 
Певні проблеми виникли на вул. Городоцькій: там ремонтуватимуть додаткові ділянки, які не були запланованими. Зокрема ділянки біля ТЦ “Магнус”, на перехресті вулиць Городоцька та Шпитальна та поблизу Церкви св. Анни. Таким чином вул. Городоцьку відкриють для проїзду не у середині листопада, як обіцяли раніше… 
“Городоцьку не закінчимо до кінця листопада, бо є дві додаткові ділянки, які треба доробити. Потрібно доробити “з’єднання” вул. Городоцької із новою розв’язкою, яку будують за Церквою св. Анни. Також є нова ділянка на вул. Городоцькій поблизу ТЦ “Магнус”: там потрібно доробити водопровід і каналізацію. На цій ділянці страшні ями, ймовірно, вони утворилися через те, що під час попереднього ремонту неправильно з’єднали старі комунікації із новими. Саме тому могло бути протікання” — каже Олег Береза.
У середині жовтня для проїзду відкриють вул. Коперника, а ремонт вул. С. Бандери закінчать приблизно за місяць
Співрозмовник додає, що, ймовірно, вул. Городоцьку відкриють на початку зими. Усе через ті дві додаткові ділянки. На Городоцькій нині ж  облаштовують трамвайні колії, днями розпочнуть класти бруківку. Ремонт вулиці коштуватиме 3,8 млн євро. Через нові ділянки, які необхідно додати до планів ремонтів на цей рік, призупинили ремонт на вул. Промисловій. Його перенесли на 2014-ий. 
Натомість вул. Богдана Хмельницького, попри непередбачувані проблеми з підземними комунікаціями, відремонтують і відкриють для проїзду до зими. “На цій ділянці є проблеми з комунікаціями. Вулиця розташована у старій частині міста, до того ж є доволі вузькою. Там дуже багато комунікацій, які не стоять на обліку, тому треба обережно працювати, аби уникнути аварій. Дуже часто доводиться змінювати проект. Вул. Б. Хмельницького разом із вул. Промисловою коштуватиме приблизно 4 млн євро”, — додав Олег Береза. 

фото: Андрій Польовий
Співрозмовник каже, що наразі жодних проблем із фінансуванням немає, тому цілком ймовірно, що відкриття вулиць не відтягуватимуть. У розритому стані дороги не зимуватимуть!  
Валерій Веремчук, член депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради, підозрює, що підрядники, зокрема компанія “Онур”, не застосовує усього свого ресурсу, аби пришвидшити завершення ремонтів. “Ці роботи підрядники мали б виконувати швидше. Депутатська комісія вела супровід усіх робіт, ми спілкувались із підрядниками та фахівцями, які здійснюють технагляд. Нас заспокоювали, що все йде згідно з планом. Але… План та угода підписані до кінця року. Підрядник обіцяв, що в жовтні відкриє вул. Коперника, в листопаді – вул. Городоцьку. Ми ще з’ясовуватимемо причини затримки і проситимемо виконавців пришвидшувати темпи”, — каже “Пошті” Валерій Веремчук. 
Депутат зазначає, що якби онурівці були готовими заробляти менше, то, можливо, залучили б до роботи субпідрядні організації і, можливо, ремонти завершили бскоріше, але ж субпідрядникам потрібно було б платити… 

Нові розв’язки

Як писала “Пошта”, на вул. Городоцькій не лише ремонтують дорогу, а й будують нову транспортну розв’язку за Церквою св. Анни. Ігор Фалюта, в.о. начальника управління капітального будівництва міськради, розповів, що там виконали приблизно 50% робіт. Залишились роботи з облаштування дорожнього покриття та тротуарів. 
“Зокрема на  ділянці від вул. Городоцької до вул. Шевченка завершили облаштування дорожнього покриття. Уже встановили зупинку громадського транспорту. Також зварюють стрілки на трамвайних коліях”, — каже Ігор Фалюта. Зі слів чиновника, розв’язка коштуватиме 17 млн грн. Якщо казначейство не затримуватиме проплати, то роботи завершать вчасно. До зими. Також цього літа розпочали будівництво правоповоротного з’їзду на перехресті вулиць Наукова-Стрийська. На цій ділянці справи гальмує земельна тяганина… 
Депутати з’ясовуватимуть причини затримки робіт та проситимуть  виконавців пришвидшувати темпи
“Зараз стоїть питання викупу земельної ділянки, яку продали у 2005 році під автозаправку (поблизу озера на вул. Стрийській). На сесії міської ради пропонували заміну, але депутати не проголосували. На Виконкомі прийняли рішення про викуп земельної ділянки для суспільних потреб. Ми працюємо, але у повному комплексі працюватимемо після вирішення цих питань. На цій ділянці основні роботи зроблені. Ми вже дійшли до дорожнього покриття” — зазначає Ігор Фалюта. 
Чиновник запевняє, що правоповоротні з’їзди на перехресті вулиць Наукова-Стрийська облаштують до зими. Ще одну дорожню розв’язку планують облаштувати у центрі міста, на перехресті вул. Герцена, вул. Фредра, вул. Саксаганського, вул. Драгоманова та просп. Шевченка. “Там облаштують клумбу-кільце та встановлять відповідні дорожні знаки. Роботи вже почалися, їх виконує ЛКП “ШРП Галицького району”. 
Фінансування робіт відбувається за кошти інвесторів, які готують до відкриття готель на розі вул. Герцена-Фредра”, – каже заступник голови Галицької райадміністрації Андрій Зозуля. Співрозмовник наголошує: місто на ці роботи жодних коштів не виділятиме!
Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова
Насправді, з дорогами зараз є великі проблеми. Ключова полягає у тому, що Державна казначейська служба зовсім не проводить платежів. І фактично все, що робимо, – робимо в борг, на позичених матеріалах, без оплати праці. Усе робимо на ентузіазмі та відповідальності підрядників за кінцевий результат. Заради того, аби зробити життя у місті комфортнішим, треба ж відкрити дороги, зменшити корки! Тому насправді ситуація є критичною. За те, що вже відкрито вул. Пекарську та за 10 днів завершать роботи на тротуарах, треба просто вклонитися підрядникам. Вони працювали без грошей, на позичених матеріалах.

Сьогодні немає вулиці, по якій не було б заборгованості. Проблеми стали меншими тільки після того, як міський голова після неодноразових зустрічей з міністром фінансів, віце-прем`єр-міністром, керівником Держказначейства домігся оплати 27 млн грн. Ці гроші пропустили на початку вересня.

Тільки після цього ми змогли повністю розгорнути роботи та відповідним чином пришвидшити темпи, щоб у листопаді ми, можливо, завершили вул. Коперника та вийшли на фінішну пряму по вул. Городоцькій. Немає жодної вулиці у місті, де зробили б роботи та виплатили всі гроші. Зараз треба завершити те, що розпочали.

На жаль, цього року не вдалось розпочати вул. Сихівську, хоч на це були бюджетні асигнування. Казначейство навіть не здійснює авансової оплати. А без цього не можна розривати дорогу, бо її не вдасться завершити. Схожа ситуація на вул. Героїв УПА, де готова вся документація, проведений тендер, підрядник готовий приступати. Але не ризикуємо це робити, оскільки не маємо гарантії оплати. Те ж саме і по вул. Лисенка, на якій можна було б вже давно почати роботи.

Сьогодні основна проблема – проблема проплати коштів за виконані роботи й авансування чи хоча б гарантія проплати роботи. Загальна сума, яку сьогодні не пропускає казначейство, думаю, вже сягнула понад 20 млн грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7956 / 4.16MB / SQL:{query_count}