Знову про Грибовичі

Із семи ділянок для будівництва нового сміттєпереробного комплексу наразі обрано три. Проте проекту рекультивації у Києві досі не затвердили

На сесійному засіданні Жовківської райради вкотре обговорювали процес закриття Грибовицького сміттєзвалища, повідомляє прес-служба міськради. Зокрема мер Львова доповів про заходи, які вживає місто щодо рекультивації сміттєзвалища та будівництва нового полігону. Він визнав, що ця проблема має вже 50-річну історію, та стверджує, що питання варто розглядати як три блоки.
“Перший блок – це існуючий полігон і етапи рекультивації. Другий – нова ділянка під будівництво потужного переробного комплексу, який мав би відповідати усім вимогам екології не лише України, а і Європейського Союзу. Третє – заходи, які вже вживаємо і які плануємо на наступні роки”, — каже Андрій Садовий.
На сесії райради також зазначили, що сьогодні профільним інститутом “Гірхімпром”, який переміг у тендері, розроблено проект рекультивації сміттєзвалища. Його передали на “Укр­держекспертизу”, що вже визначила ряд помилок. Їх зараз виправляють. “За кошти міста сплатили першу суму – 1 млн 890 тис. грн за власне етап проекту, який робить інститут. У тому числі є 450 тис. грн від області. Щоб оплатити усі роботи по проекту, робочу документацію, яка піде після стадії “П”, ще бракує 1 млн 368 тис. грн. Думаю, буде підтримка і обласної ради. Такі кошти передбачатимемо у міському бюджеті на наступний рік”, – каже мер.
Сам процес рекультивації, за підрахунками фахівців, потребує близько 300 млн грн. Сьогодні це приблизна сума, яку назвали фахівці, що робили подібні проекти у світі. Зі слів мера, місто отримало від області офіційним листом пропозиції по семи ділянках. На них провели робочі об’їзди і для подальшого розгляду залишили три ділянки.
Сам процес рекультивації, за підрахунками фахівців, потребує близько 300 млн грн. Сьогодні це приблизна сума, яку назвали фахівці, що робили подібні проекти у світі
“З цих трьох ділянок ми залишимо дві, потім почнемо процес громадських обговорень і підготовки всієї технічної документації. Нашим партнером по проведенню робіт із відбору ділянки є Міжнародна фінансова корпорація. Це найбільша структура, яка у світі таких проектів зробила дуже багато. Вони нам допомагатимуть, бо ніхто в Україні таких потужних та якісних проектів, на жаль, ніколи не робив” – каже Андрій Садовий. 
Також на сесії обговорили найскладніше питання – створення полігону, зокрема згоду на це громади. Адже ця тема завжди наштовхувалась на безліч дискусій. Цьому сприяли і різні політичні інтереси. Зі слів мера, цю проблему треба вирішувати, об’єднавши зусилля. 
“Отримавши узгоджений експертизою проект, перейдемо до другого етапу – створення робочих креслень. Прошу, щоб в обласному бюджеті передбачили кошти на їх завершення. Місто, звичайно, свою долю також дасть. Ми зобов’язані показати приклад і збудувати на території області якісний за всіма екологічними нормами комплекс, де повинна здійснюватись переробка сміття і де створять робочі місця, сплачуватимуть податки”, – підсумував мер.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6660 / 4.07MB / SQL:{query_count}