Коли їжа стає небезпечною

Продукти, куплені на стихійних ринках, можуть стати причиною харчових отруєнь

Від початку року на гострі кишкові інфекції (гастроентероколіти, дизентерію) захворіли 1 547 осіб, з них 1 125 – діти до 17 років. Порівняно з аналогічним періодом минулого року цього року в більш як два рази зросла захворюваність на сальмонельоз і побільшала кількість хворих на інфекційний гепатит, повідомила прес-служба Львівської міськради.
“Основні фактори інфікування: недотримання правил особистої гігієни, споживання немитих овочів та фруктів, кисломолочної продукції, м’ясних кулінарних виробів домашнього приготування, придбаних на ринках міста, у тому числі стихійних, – зазначила головний спеціаліст Львівського міського управління Головного управління держсанепідслужби у Львівській області Вікторія Нижник. – Перед тим, як купити продукти харчування, необхідно звернути увагу на умови їх зберігання, терміни реалізації та цілісність упаковки”.
З її слів, переважаючим фактором ймовірного інфікування можна вважати домашню молочну продукцію (сир, молоко, сметану) та м’ясну кулінарію домашнього виготовлення, придбану на стихійних ринках. Зазвичай торгівля такими товарами проводиться безпосередньо “з землі”.
Крім того, серед пересічного населення є багато носіїв патогенних штамів мікроорганізмів, у тому числі туберкульозу, які безпосередньо виділяють збудник захворювання при кашлі чи розмові. Таким чином він може потрапити у продукцію як первинно (при виготовленні та недотриманні правил особистої гігієни), так і вторинно (з мікрочастинками пилу, слизу).
Спеціалісти санепідслужби закликають не купувати продукти у не встановлених для цього місцях. “Попит породжує пропозицію. Тож якщо жителі купуватимуть продуктів на ринку, це стимулюватиме торговців переходити у місця, де перевірятимуть сільськогосподарську продукцію, яку вони реалізовують”, – каже начальник відділу торгівлі департаменту економічної політики Львівської міськради Галина Шарко. 
Нагадаємо, що, відповідно до ухвали Львівської міської ради “Про правила благоустрою міста Львова”, штраф за їх порушення становить від 510 до 1 700 грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.6264 / 4.06MB / SQL:{query_count}