Будь-де, аби задурно!

Вулиця Січових Стрільців – одна з найбільш нахабно запаркованих. У черговій частині ДАІ Львова запевняють: не встигають реагувати…

фото: Вікторія Савіцька
“Пошта” провела експеримент і дізналась, як працівники ДАІ реагують на скарги жителів щодо паркування на хідниках. Щодня, проходячи вулицею Січових Стрільців, кожен із нас спостерігає тутешнє горе-паркування. Автівки паркують усюди: на дорозі, велодоріжці, хідниках. Ми вирішили поскаржитись на цю щоденну зухвалість і повідомили про порушення у чергову частину ДАІ Львова. Про те, що телефонують журналісти, не зізнались… 
Даїшники пообіцяли “зараз виїхати”. Через 40 хвилин після дзвінка ми вирішили перевірити, чи щось змінилося... Та де там! Автівки з хідників не зникли, а пішоходи і далі маневрували між машинами. Чи відреагували на наш дзвінок у ДАІ – невідомо, та через 40 хвилин на вулиці були припарковані вже інші авто.   
Після спроби вирішити проблему з горе-паркувальниками на вулиці Січових Стрільців ми зателефонували до чергової частини ДАІ вже як журналісти. Коментувати ситуацію з порушенням правил паркування у місті нам не хотіли, посилались на відсутність часу і “море телефонних дзвінків”. Проте відповідь ДАІ ми все ж отримали.

фото: Вікторія Савіцька
“Дзвінки про протиправне паркування до нас надходять щодня і з різних вулиць. Здебільшого скаржаться на загромадження автівками пішохідної частини у центрі міста. Найчастіше порушують правила паркування  на проспекті Свободи та вулиці Січових Стрільців. Але скарги надходять не лише із центру міста, а й із околиць, зокрема з вулиць Б. Хмельницького та Кукурудзяної. За можливості реагуємо – надсилаємо наряд. Якщо на місці біля своїх машин є водії – одразу складаємо протоколи про правопорушення. Коли їх немає, авто забирає евакуатор. Штраф обійдеться водію у 255-340 грн.  
Нині надійшло чотири дзвінки. Щодо вулиці Січових Стрільців – там наряд є постійно. Він стежить також за прилеглими до неї вулицями. Але це дуже проблемна ділянка, і один інспектор, якого там поставили відповідно до дислокації, на ній просто не справляється. Чому? Бо вулиця велика. І увесь Львів нині стоїть…”
На нашу репліку, що на вулиці Січових Стрільців машини щодня паркуються неправильно та суттєво загромаджують прохід для пішоходів, у черговій частині ДАІ відповіли лаконічно: “Ми знаємо про це. Вибачте, не маємо часу із вами розмовляти…”
Людмила Ліб, прес-секретар ДАІ Львова
Щодо паркування, то воно має здійснюватись у тих місцях, де є спеціальний дорожній знак, зокрема буква “Р”, чи інші, такі як “Зона стоянки” (5,38 чи 5,39)”. Міськрада як власник доріг уже визначила ці місця, зокрема у центральній частині міста.

Якщо ж вони запарковані, зупинку та стоянку транспортних засобів можна здійснювати на узбіччі, а саме – біля правого краю проїжджої частини дороги, так, щоб не заважати іншим учасникам дорожнього руху.

Варто назвати типові помилки та порушення правил зупинки і стоянки. У Львові часто паркуються на тротуарі, де є менше двох метрів до краю будівлі. Це перешкоджає руху пішоходів. Однією з таких проблемних ділянок є вулиця Січових Стрільців. Містяни регулярно на неї скаржаться. У місті, на жаль, переважає саме таке стихійне паркування. Порушень є дуже багато. Також водії паркуються на трамвайних коліях, іноді навіть перекривають пішохідні переходи. Бачите порушення – телефонуйте до чергової частини ДАІ міста (238-40-27). Проте гарантії, що даїшники зможуть вирішити цю проблему, немає. Своєчасно відреагувати на таке порушення заважають прописані законом норми. Згідно з ними, адмінпротокол про правопорушення можна скласти лише у присутності водія, який керує транспортним засобом.

Ми неодноразово проводили такі рейди, але вони, на жаль, недієві. Водій може побачити, що біля його авто є інспектор ДАІ, тому чекає десь збоку, доки той піде. Якби узаконили евакуатор, побільшало б спеціальних блокувальників руху і перешкодити протиправному паркуванню було б легше. Але наразі водії не розуміють, яких проблем завдають місту своєю недбалістю! Головне – культура поведінки водія на дорозі! Адже такі порушення несуть загрозу для пішоходів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4292 / 4.11MB / SQL:{query_count}