У Львові досі “ходять до вітру”!

Більшість міських каналізаційних мереж застарілі. Ба більше, 114 вулиць міста й досі не каналізовані

фото: прес-служба ЛКП “Львівводоканал”
Львівські каналізації, мабуть, є одним з головних конфліктів між містянами та владою. В той час, як наявні каналізаційні споруди виходять із ладу, значна частина міста взагалі не каналізована. Нині у Львові налічується 114 вулиць, які не під’єднані до каналізаційної системи міста. 
Їхні жителі вже неодноразово звертались до міської влади із скаргами та проханнями виправити цю ситуацію, адже жити в таких умовах більше ніж незручно. Єдиною перепоною до каналізування всіх вулиць, що цього потребують, як зазначає міська влада, є брак коштів. 
У відділі каналізаційного господарства Львова повідомили, для вирішення цієї проблеми розроблено комплексну програму на 2012–2015 роки. В її рамках міські каналізації модернізуватимуть. Основним же завданням програми є під’єднання до каналізаційної системи 3183 будинків, у яких проживає приблизно 14 тис. мешканців.
“Зараз завершуються роботи у найбільш неканалізованому районі міста, в який входять вулиці: Голубця, Личаківська, Богданівська та Тракт Глинянський з прилеглими до них кварталами. Прокладено 820 п. м каналізаційного колектора на вул. Богданівській. Вже побудовано каналізаційну перекачувальну насосну станцію на вул. Личаківській, дві нитки напірних колекторів від насосної станції до вул. Богданівської, самоплинний колектор від насосної станції по вул. Голубця, – повідомляє прес-служба міста.
Єдиною перепоною до каналізування всіх вулиць, що цього потребують, як зазначає міська влада, є нестача коштів
– Виконано також роботи з проектування каналізування прилеглих районів – Тракт Глинянський, Січова та Полуднева, щоби в майбутньому запобігти виникненню  надзвичайних ситуацій на зношених каналізаційних мережах та підвищити ступінь інженерного забезпечення для мешканців 36 вулиць”.
Цього року каналізуватимуть ще й вулиці Ряснянську та Брюховицьку. На це у бюджеті міста передбачено 3 млн грн. Проте, як розповіла “Пошті” прес-секретар ЛКП “Львівводоканал” Уляна Горбата, тих коштів, які виділяють на потреби каналізаційного господарства, дуже мало. 
Зокрема, з її слів, торік на реалізацію відповідної програми з міського бюджету виділили в 30 раз менше, ніж було потрібно. Комплексна програма модернізації каналізаційного господарства Львова передбачала фінансування заходів на загальну суму понад 1,2 млрд грн. Своїм коштом  підприємство “Львівводоканал” займатися міськими каналізація, а тим паче будувати їх, не може. За роботи беруться, коли з’являється цільове фінансування окремих об’єктів.

фото: прес-служба ЛКП “Львівводоканал”
“Відповідно до цієї програми, торік було передбачено робіт на понад 186 млн грн. Але насправді з міського бюджету профінансували робіт на 6,3 млн грн. Цьогоріч за програмою у місті мали провести модернізації на 233 млн грн. Однак у міському бюджеті на це заклали лише 7,3 мільйона”, – каже Уляна Горбата. 
Ці кошти підуть на каналізування вулиць Ряснянська-Брюховицька, на закінчення каналізування вулиці Голубця, на виготовлення проектно-кошторисної документації цих вулиць і на реконструкцію каналізаційних мереж на вулиці Тракт Глинянський. Ніякого придбання спецтехніки, будівництва нових мереж, модернізації через нестачу грошей не передбачено.
“Міські вулиці, що досі без каналізацій – це здебільшого ділянки приватної забудови, де, через рельєф каналізувати доволі складно. Як відомо, каналізації бувають самопливні, тобто прокладаються з ухилом і стоки течуть самостійно. А є місця із таким рельєфом, що необхідно робити напірні колектори, створювати каналізаційні насосні станції, які б перекачували ці стоки вгору. Всі стоки міста мусять потрапляти до головного каналізаційного колектора  і на очисні споруди”, – розповіла Уляна Горбата.
Цього року каналізуватимуть ще й вулиці Ряснянську та Брюховицьку
Програмою, що депутати прийняли в 2012 році на модернізацію каналізаційного господарства  до 2015 року, передбачено близько 100 пунктів, на які треба виділяти кошти. Це в тому числі побудова каналізаційних насосних станцій, які здійснюють перекачування, трансформаторних підстанцій, які живлять ті насосні станції, цілий комплекс робіт із каналізування міста.
“Згідно з програмою та відповідно до реальних потреб міста, щорічно з бюджету міста мали б виділяти понад 200 млн грн. Проте, звісно, таких коштів немає, фінансування доволі кволе – приблизно 7-8 млн грн в рік. Лише розробка проектно-кошторисних документів коштує сотні тисяч гривень. Спершу необхідно розробити проект і затвердити його. 
Зі слів Уляни Горбатої, цьогоріч є кілька таких проектів, гроші на які передбачені у бюджеті. Але після розробки вони можуть роками просто лежати через відсутність коштів для втілення. До прикладу, проект може коштувати 300 тис. грн, а самі роботи коштуватимуть 12 млн грн. На сам проект міська рада може і знайде кошти. Але далі він просто лежить і кожного року його доводиться перезатверджувати і узгоджувати. Бо проект старіє, кошториси змінюються, кожного року ростуть ціни на матеріали. Тому ситуація непроста”.
Є велика різниця між сумами, які заклали у бюджеті і тими, що необхідні для реалізації програми з каналізування.  Таку невідповідність депутати пояснюють тим, що у місті і крім каналізації чимало інших не менш важливих проблем, на вирішення яких потрібні гроші. 
“Цього року каналізуємо п’ять вулиць. Лише на вул. Ряснянську потрібно 16 млн грн. Три мільйони виділено, але тендер на виконавця робіт ще не проведено. Є сім мікрорайончиків приватного сектора, які потрібно каналізувати. Проте, ймовірно, що найближчим часом це не відбудеться. Є страшні затримки у надходженні коштів до підрядника, а безкоштовно ніхто працювати не буде. Спершу треба вирішити проблеми з державним казначейством”, – розповів  “Пошті” Іван Гринда, голова комісії з питань інженерного господарства, транспорту і зв’язку міськради. З його слів, міські депутати чекають від держави часткового фінансування тих робіт, що прописані у програмі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
10.3083 / 4.12MB / SQL:{query_count}