Львів на експорт

“Пошта” з’ясовувала, які напрацювання має місто, аби привабити нового іноземного туриста. Водночас екскурсоводи зазначають: промоція Львова переросла у щось “попсове”

фото: Андрій Польовий
Париж асоціюється з романтикою та парфумами. Столиця Туманного Альбіону Лондон – зі славнозвісним Букінгемським палацом та Біг Беном. Рим – з магією дивовижного поєднання давнини і сучасності. Барселона – з готикою. Венеція – з гондолами та каналами. Мрія кожного туриста – історична Флоренція. Це чи не найпопулярніші міста світу. Чим же Львів вабить туриста?
“До Львова я приїхав, щоб здобути вищу освіту. Я цікавився різними містами України. Але Львів привабив колоритом традицій, звичаїв, красою, – розповідає “Пошті” Джеферсон Лопез, студент із Еквадору.
І веде далі: “У Львові освіта на високому рівні. Та й люди тут гостинні, відкриті та комунікабельні. Важко порівняти рідне місто зі Львовом, оскільки живу недалеко від джунглів і повітря там значно чистіше. Я звик бачити на вулицях багато тварин, птахів… Після закінчення університету, я повернуся до Еквадору. Із “закордонною” вищою освітою вдома буде легше знайти високооплачувану роботу, в Україні ж заробітна платня не така висока”.

Місто Лева за кордоном


фото: epochtimes.com.ua
Нині модно говорити про бренд Львова. Туристична галузь стає щораз популярнішою та більш прибутковою для нашого міста, тому необхідно створити образ міста. Бренд неможливо створити лише за допомогою популярної реклами. У цьому випадку необхідна емоція, яку викликає місто у туристів, довіра, створення комфорту і затишок.
У міській раді працюють над рекламою міста. “Промоція Львова відбувається за кількома напрямками: промоція в межах України, реклама за кордоном і в місті, – розповідає Марта Іванишин, начальник відділу промоції міськради. – Львів має великі можливості для самопопуляризації в Україні. Місто може собі дозволити проводити феєричні Дні Львова із ярмарками та вуличними святами. Попри те ми організовуємо спеціальні зустрічі туристично-інвестиційного спрямування”. Мета таких заходів – популяризувати Львів серед закордонних міст.
“Минулоріч міська рада презентувала Дні Львова в Копенгагені. Формат був коротший, аніж реклама Львова в Україні. Зазвичай, за кордоном ми зустрічаємося з туроператорами і проводимо різноманітні презентації про Львів: чому сюди варто приїхати, де можна зупинитися, на що подивитися.
Львів уже представляли в Берліні, Мінську, Москві, Баку та Ізмірі
Цьогоріч вперше до Львова приїхала така кількість туристів з Данії та Копенгагена, гадаю, це результат нашої промоції”, – повідомила “Пошті” Марта Іванишин. Зі слів співрозмовниці, повноцінно промоціювати місто за кордоном витратно, тому зазвичай все обмежується ярмарками та невеликими презентаціями. Проте у Відні вдалося провести дні Львова з вуличними виставами та різноманітними атракціями. 
Цього року на промоцію Львова з міського бюджету виділили майже 600 тис. грн. “Звісно, хотілося б більшого, з огляду на обсяги робіт, які ми плануємо”, – додає Марта Іванишин. Торік же на промоцію міста грошей не виділили, відтак міська рада залучала партнерські кошти.

фото: Андрій Польовий 
Начальник управління туризму Галина Гриник розповіла, що хоче, аби місто було відкрите для різних країн. “Львів старається бути на всіх туристичних ринках. Львів уже представляли в Берліні, Мінську, Москві, Баку. Цього року ми вперше побували в Ізмірі, в Туреччині, де відбувся 82 львівський міжнародний ярмарок. Адже з появою прямого авіасполучення Туреччина для нас стала новим цільовим ринком”, – розповідає Галина Гриник.
Співрозмовниця додала, що місто робить все, щоб розвинути індустрію ділової гостинності.
Наразі Львів відвідують іноземці середнього достатку
Надзвичайний і Повноважний посол Німеччини в Україні доктор Крістоф Вайль під час візиту до Львова наголосив про особливі і дружні відносини його країни зі Львовом. Проекти щодо покращення міського руху, а саме – вдосконалення велоіфраструктури, а також проекти із реконструкції історичної частини міста є неабияким кроком назустріч європейському суспільству. “Ми переконались у величезному потенціалі вашого міста. І це той капітал, який треба використовувати”, – наголосив Крістоф Вайль.

Чого не вистачає Львову?

Аби не бути “порожнім”, бренд міста має мати історичне наповнення. Львів для багатьох – це Високий Замок, площа Ринок, шоколад і кава. Чи цього не замало для виходу на міжнародний ринок?
Львівський екскурсовод Петро Мацук каже, що промоція Львова переросла у щось “попсове”. Він бачить багато недопрацювань влади щодо облаштування міста для туристів. У Львові воліли б бачити заможних людей, які принесуть місту прибутки. Але до цього ще досить далеко. Наразі ж Львів відвідують іноземці середнього достатку...
Екскурсоводи вказують на багато недопрацювань влади щодо облаштування міста для туристів
За результатами дослідження Туристичного інформаційного центру та Інституту міста, гостей ще й досі не влаштовують дороги, громадський транспорт, забрудненість міста та відсутність смітників, поганий стан вулиць і будинків, а також їх дивує звичка львівських водіїв паркуватись будь-де. 
“Туристи не знають як користуватися трамваєм: не знають, де купити білет, куди той трамвай їде, адже немає інформаційного табло. Один плюс: турист під час поїздки трамваєм зможе побачити невідомий Львів – розповідає Петро Мацук. – Гості, які відвідали Львів десять років тому і тепер,  бачать архітектурну агресію в місті. Також скаржаться на бруд на проспекті Свободи”. 
Попри те, туристів вражає внутрішня промоція. Традиційні святкування Різдва і  Великодня: Свято пампуха, Фестиваль писанки, тематичні ярмарки, а також міські свята, “День батяра”, музичні фестивалі та інші.
Андрій Москаленко, директор департаменту “Адміністрація міського голови” Львівської міськради
Коли ми зрозуміли, що Львів має, і може конкурувати з іншими містами України і Європи у боротьбі за туриста, за інвестора, тоді почали активно працювати над формуванням бренду міста. Тому найперше акцентуємо увагу на тому, що дарував місту Лева Бог: унікальна історія та багата архітектура!

Зараз Львів став тим скарбом, про який ще кілька років тому ніхто не знав. Місто стало “відкритим для людей та привітним для всіх”. Для нас кожен гість важливий.

По-новому місто виглядає під час Форуму видавців, тоді у Львові неймовірна атмосфера, такої немає в жодному іншому місті України. Все ж бренд Львова є, хоча з роками його варто підкореговувати. Те, що мало популярність колись, з часом набуває нових імпульсів, тож про це не слід забувати.

У контексті спрямувань Львова є декілька важливих моментів. Наприклад, Львів найбільш україномовне місто у нашій державі, тому на різдвяні і великодні фестивалі туристи їдуть саме до Львова. Навіть іноземців це приваблює, адже в інших містах українські традиції не так відчутні.

Минулоріч Львів прийняв 1,4 млн туристів, цьогоріч плануємо прийняти близько 2 млн. Краків у рік приймає 8 млн туристів, Барселона – 15. Було б непогано вийти на їхній рівень. Звичайно, Львову не зрівнятися з ними за розмірами. Але акцентуємо увагу на тому, що бренд Барселони набагато кращий, ніж бренд Іспанії.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6364 / 4.14MB / SQL:{query_count}