Погуляємо на весіллі!

Цієї неділі у Шевченківському гаю відроджуватимуть давні традиції справжнього українського весілля

Уже п’ятий рік поспіль у Львові пройде фестиваль “Веретено”. Він відбудеться у Шевченківському гаю 15 вересня.  Сама назва фестивалю символізує безперервний обертовий рух, який творить  нову матеріальну форму та духовну сутність.  “Веретено” збирає  носіїв духовної культури – етнографічні колективи, які відтворюють давні обряди, у яких у пісенно-поетичній формі розкриваються головні  події з життя українців. 
“Завдання фестивалю – викликати повагу  до  духовної та матеріальної культури українців,  до творчості народу, адаптувати етнічні традиції  до сучасного життя”,  – кажуть організатори, інформує прес-служба міськради.
Щороку на святі відроджують один з українських давніх обрядів, щоразу інший, на попередніх фестивалях ожили такі забуті обряди, як “Проводи до війська”, “Пов’язування рантуха”, “Вільха”, “Оглядини”, “Заручини”, “Деньки”, вони були справжнім відкриттям. Цього рку же святкуватимемо весілля, автентичне, українське!
“Основу програми фестивалю складатимуть давні весільні обряди з Бойківщини, Гуцульщини, Поділля, Слобожанщини, Одещини, Полісся.  Представлять обряди: “Різання барвінку”, “Розплітання коси”, “Вирядження молодого до шлюбу”, “Пов’язування намітки”, “Вінкоплетини”, “Весільний обрядовий танець”, “Зустріч молодого у молодої”, “Нанашкування”. Колективи-учасники заходу ознайомлять гостей свята з правдивими весільними звичаями та передадуть дух справжнього українського весілля”, – розповідають організатори.
Окрім цього, на весіллі пектимуть обрядове печиво (весільні гуски), вчитимуть плести вінки з барвінку, ткати весільні сорочки та плести святкові брилі. Також презентуватимуть колекції як давніх, так і сучасних стилізованих весільних строїв. “Наявність на фестивалі старостів, дружок, молодят, можливість перетанцьовування із молодою обрядового танцю “Гуцулка”, весільне частування, веселі троїсті музики та запальні автентичні танці – все це  створить атмосферу справжнього давнього українського весілля”, – обіцяють організатори.
 Детальна програма фестивалю:                
12.00 – реєстрація колективів-учасників, будування святкової колони;
12.30 – весільна брама(колектив “Вірли” зустрічає гостей маршем);          
12.45 – святкова хода учасників фестивалю; <
13.00 – урочисте відкриття фестивалю; 
13.00 – 18.00: виступи фольклорних колективів-учасників; весільні забави, частування та розваги для відвідувачів; автентичні танці; показ колекцій весільного стилізованого одягу. Презентація фотовиставки “Весільна обрядовість”. Упродовж свята пройдуть майстер-класи з виготовлення весільної атрибутики.
17.45 – частування весільним короваєм;
18.00 – весільний прощальний марш.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2802 / 4.08MB / SQL:{query_count}