“У нас говорять англійською…”

“Пошта” дізналась, чи є мовні бар’єри між іноземними гостями та персоналом ресторацій і кав’ярень

фото: Андрій Польовий
Львів стає все популярнішим серед туристів. Їх, окрім історії та архітектури міста, ваблять й колоритні галицькі ресторації та кав’ярні. Львів пахне кавою та шоколадом. Про посиденьки у львівських кнайпах можна писати романи, тут завжди гамірно та навіть трішки богемно. Саме цей колорит вабить туриста.  
Перші ресторації у Львові виникли у вигляді шинків та кнайп. Звичайно, вони дуже відрізнялися від сьогоднішніх закладів. Та й рівень тогочасного сервісу не був досконалим. Часи змінюються, але дещо залишається —відвідувачі й надалі можуть приємно теревенити у кав’ярні за філіжанкою кави.
Львів також є репрезентантом України у Європі як місто, що зберегло шарм і колорит традицій та історії. Тож не дивно, що основною сферою розвитку є туризм. Та багатої історії замало, щоб гості міста сповна почували себе задоволеними. Велику роль відіграє якість послуг, адже, окрім щирої української гостинності, іноземному туристу потрібне порозуміння, тут в пригоді стає знання англійської. Оскільки Львів позиціонує себе як європейське місто, то мовні бар’єри тут недоречні.
Англійська є необхідною в ресторанному бізнесі
“Порозумітися з львів’янами просто. Вони вміють пояснювати багатьма мовами: російською, польською, англійською, українською. Вони говорять усім тілом, жестами, мімікою. Мені ніколи не було важко у цьому місті. Я не знаю української, не розумію російської чи польської. Сюди приїхала з Ґеранду, що у Франції. Трохи розумію англійську, але не люблю цю мову. З львів’янами розмовляю французькою – це весело, і зовсім нескладно порозумітись. У цьому й вся родзинка подорожі – чути мову того міста, в яке приїхав”, – розповіла “Пошті” Клер, туристка з Франції.

Welcome!


фото: Андрій Польовий 
Працівники львівських ресторанів та кав’ярень готувалися до Євро-2012, зокрема для них влаштовували курси англійської. Опісля ж це питання відійшло на друге місце. Чому ж так сталося і чи справді працівникам сфери обслуговування Львова необхідно знати іноземну мову? 
Більшість адміністраторів та менеджерів популярних львівських закладів харчування погоджуються, що знання мови й справді необхідне в цій роботі, адже туристів у місті й справді багато. Роботодавці здебільшого не вимагають знання англійської при прийомі на роботу, але коли працівник володіє іноземною мовою, то його цінують. У більшості персонал знає базову англійську.
Для працівників сфери обслуговування знання іноземної дає шанс отримати більше чайових
“У нашій компанії працює перекладач із англійської мови, а також викладач, який навчає менеджерів та персонал, – розповідає “Пошті” PR-менеджер мережі ресторанів “Фест” Христина Тузяк. –  Мовні курси не є регулярними, адже турист у Львові переважно російсько- чи польськомовний. Проте на кожній зміні є персонал, який спілкується англійською. Ми спостерігаємо збільшення кількості англомовних туристів, тому при необхідності продовжимо курси для персоналу”.
Львівський ресторатор Вардкес Арзуманян наголошує на тому, що англійська є необхідною в ресторанному бізнесі. Проте каже, що передусім  у цьому бізнесі віддають перевагу спеціалістам. На знання мов також зважають, але це не першочергове. У Львові, на його думку, просто знайти людей, які добре знають англійську.

Навчимо самі

Працівники також розповідали про випадки, коли вони розгублювалися при спілкуванні з іноземцем. Кажуть, що ніби й розуміли, чого хоче клієнт, але хвилювання брало гору. Це найчастіше траплялося з новачками. Та тоді спрацьовував людський фактор і допомагали колеги, а іноземні гості не вбачали в тому незручностей чи дискомфорту.
Петро Мацук, адміністратор ресторану “Прага”, розповідає, що часом й сам підучує персонал азам англійської.
“Знання мови – це є гроші. Ми часто приймаємо в нашому ресторані гостей із Польщі і Чехії, і розуміємось з ними зазвичай англійською мовою. Євро-2012 було доказом того, що іноземну мову знати треба. Для працівників сфери обслуговування такі знання дають шанс отримати більше чайових. Я вітаю, коли людина, влаштовуючись на роботу, знає англійську, – каже Петро Мацук. – Так буває нечасто. Тому я можу навчити основи – це робота з меню. Якщо в персоналу виникають проблеми при порозумінні з туристами, то я завжди допомагаю, адже це – моя робота”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7337 / 4.11MB / SQL:{query_count}