Знак як засіб самовираження

Номери автомобіля можуть чимало розповісти і про вдачу, і про статки водія...

“Треба вміти читати знаки”, – казав хтось з мудрих сивої давнини, але чи могли вони тоді нафантазувати, про які знаки йтиме мова нині? От українці вже близько десяти років мають змогу самовиражатись через… автомобільні. “STAR”, “Kissa”,  “Boy”, “Василь”, “Ма4о”, “0007”, “6666” і багато інших, не менш вигадливих “номерів”, можна побачити на автівках міста. 
Ба не лише на автівках, а й на дитячих візочках. Сучасні мамусі з татусями стараються зі всіх сил, аби дитя, хоч ще й мале, але не відставало від сучасних тенденцій моди, відтак також чіпляють на колясочки автознаки. Тут фантазувати можна більше і з написами, і з цифрами, навіть фотографію вставляти можна. Окрім того, чимало цікавого розповідають і дорожні знаки в місті, зокрема й історій кохання.

Гарні цифри коштують чимало

Попри “космічну” ціну, у місті чимало “індивідуальних” номерних знаків. Найдорожчі цифри – 5 і 7. “Номерні знаки 5555, 0005, 0007, 7777 коштують 20 тисяч гривень, всі решта – від 0 до 10, окрім 6, коштують 10 тисяч грн, цифра 6 найдешевша – 7500 грн. Стандартні державні номерні знаки, які видають за чергою, коштують 135 грн”, – розповів “Пошті” Тарас Дзвоник, інспектор управління ДАІ.
фото: myreport.com.ua
Іменні автомобільні знаки дешевші від номерів з однаковими цифрами, проте з їх замовленням мороки більше. Треба звертатись до Києва, до Центру безпеки дорожнього руху. Для цього власнику машини треба написати заяву на ім’я начальника центру й подати необхідні документи. 
“Часом такі знаки купляють у подарунок. Заможні люди можуть собі таке дозволити, адже ця річ недешева – коштує від 2500 гривень. Все залежить від кількості символів і наявності малюнка. Звісно, до знаків є певні вимоги: бажано, аби вони не містили вульгарних слів. Індивідуальні номери можуть бути написані як кирилицею, так і латинськими літерами. Для того, аби отримати такий знак авто вже має бути зареєстрованим, відповідно, іменний знак буде другим. Ним можна користуватися лише в Україні, за кордон з ним не поїдеш”, – пояснив “Пошті” Олексій Сокотнюк, директор компанії “Єврознак”.
Номерні знаки 5555, 0005, 0007, 7777 коштують 20 тисяч гривень
Пан Ярослав, водій зі стажем, припускає, що люди, які купляють “особливі” номерні знаки, поділяються на дві категорії: ті що хочуть чимось виділитися, прорекламувати себе, і ті, які вірять у магію чисел та у всілякі забобони. “Знаю, відомі люди так себе рекламують, я ж ні, я з забобонних. Я хотів би бути в аурі приємних чисел. Тому й вибрав собі на авто дату народження першої донечки. Доньок в мене чотири, шкода, що авто лише одне”, – говорить жартома Ярослав. 
Виокремитись з-поміж решти оригінальними номерними знаками можуть молодята. Їм це обійдеться набагато дешевше. Знаки “НАРЕЧЕНА”, “НАРЕЧЕНИЙ” чи “МОЛОДЯТА” – сувенірні, кататися на авто з такими знаками можна лише з нагоди свята. Середня ціна сувенірних автомобільних знаків – 100 грн. 

Знак помсти

“Маю одного друга, – розповідає пан Ярослав. – Якби не іменні знаки, то він би ще довго голову ламав, як помститись дівчині за зраду. Зустрічався він з нею три роки. Все як має бути: любов, вже до весілля йшло. Але на третій рік довідався, що його наречена близько року має стосунки з іншим. Ото бідака… А тут я думав, які б це собі номери вибрати, так і йому ідея спала на думку. Він замовив сувенірний знак на її Mazda, справді, як автознак виглядав. Тільки замість цифр – напис “К...А”. Прикрутив, а вона так і їздила. Мовляв, хай знають, хто їде. Отак і відлягло хлопаці, довго не переймався”.

Дорослі ігри

Сучасні батьки дітей ще змалечку привчають до дорослих ігор. Автознаки тепер прикручують навіть до дитячих візочків й велосипедів. Найчастіше на таких “номерах” батьки пишуть дату народження дитини, ім’я, також поміщають її фото, інколи навіть й своє, весільне. Бувають і такі написи: “Маруся вродою в матусю, розумом у батька” чи “Данило – богатир”. В інтернеті безліч фірм, які пропонують виготовлення таких знаків – середня ціна 100 грн.

Знак кохання

Досить часто, як уже зазначали, дарують іменні номерні знаки. Проте мало хто б міг припустити, що подарувати можна дорожній знак, ба більше, для когось він став символом кохання. 
“Якось, звернувся до нас хлопчина і відразу ж здивував своїм замовленням. Він вирішив продемонструвати свої почуття коханій в оригінальний спосіб: замовив їй дорожній знак з написом “Дерево Наталії Мельник”. Напевне були у пари якісь спогади з тим деревом. Так і не знаю, чим закінчилась історія цього кохання”, – розповідає Іванна Гуль, менеджер фірми “Дорожній знак”. 
 Для забобонних                         
“Найщасливіше” число – “8”. Автомобіль, в номері якого буде присутня “9”, принесе своєму власникові багатство і процвітання. Число “3” символізує життя в усіх його проявах. А поєднання цифр “329” означатиме “швидке зростання бізнесу”. Число “6” – не менш сприятливе і розглядається як подвоєна “трійка”. Тому, наприклад, номер “638” принесе вам “постійне збільшення доходів”. Числа “1” і “9” – символізують “єдність” і “довголіття” відповідно. Число “2”, розташоване на початку номера, позначає легкість дій, які символізують інші числа.

Проте не варто комбінувати двійку із четвіркою, “4” китайці позначають тим ж ієрогліфом, що й смерть. Відтак, “24” означатиме “легко померти”. Позитивного значення четвірка набуває поряд з вісімкою, “48” – “процвітання, незважаючи ні на що”, пише ehow.in.ua. 
Головне правило – не обирати для авто номерів, які закінчуються на “4”. Число “5”, навпаки, означає “не буде”. Тому це число в комбінації з “4” (наприклад, “54”) цілком можна застосувати. Число “7” символізує впевненість, його краще комбінувати з “2” і “8”. Числа “4”, зрозуміло, краще уникати.
Історія закінчилась, а знак залишився символом. “Дерево Наталії Мельник” досі росте. “Пошта” розшукала власницю цього оригінального подарунка. Наталія виданню зізналась, що той подарунок пам’ятатиме завжди. Знак же, після оригінального освідчення, поцупили. 
“Цей знак мені подарував один хороший друг багато років тому. Він так виявив симпатію. Подарунок був для мене величезною несподіванкою, тим паче, що побачила його зовсім випадково, повертаючись ввечері з університету в гуртожиток, – розповідає свою історію “Пошті” Наталія Мельник. – Мою увагу привернуло дерево, стовбур якого пофарбували в червоний колір, а біля нього стояв знак. Я підійшла ближче подивитись, що там написано і уявіть мій шок, коли прочитала своє ім’я і прізвище. Такого оригінального подарунка в мене ще не було. А згодом, хтось його вкрав, а дерево залишилось ще довго червоним. На жаль, з тією людиною ми втратили контакти, але цей подарунок залишиться в моїй пам’яті назавжди теплим спогадом”.  
Зазначимо, дорожній знак разом із встановленням коштує приблизно дві тисячі гривень. Його ціна залежить від розміру.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7103 / 4.14MB / SQL:{query_count}