Перевізники готові до розмови

Проблему підвищення вартості проїзду в маршрутках Львова можна вирішити безболісно для містян

Домовились поговорити, але діалогу не вийшло – міський голова пішов у відпустку. Львівські перевізники, які вже упродовж кількох місяців вимагають підвищення тарифу на перевезення до 3 грн, та міська влада ніяк не можуть порозумітися.
Перші від звернень до влади та підтверджень того, що їздять собі на збиток, перейшли до погроз. Ще у липні перевізники попередили: якщо „конструктивного діалогу” з владою не відбудеться – перейдуть на вільний тариф уже з 1 серпня. Як писала “Пошта”, після запровадження вільного тарифу за проїзд, ймовірно, доведеться платити 3,60 грн, адже за таким тарифом до ціни додаватимуть ще й ПДВ. 
Проте бунтарські настрої перевізників стихли – їм побіцяли діалог з міською владою. У вівторок, 6 серпня, мала відбутись розмова, під час якої виконавчі органи міської ради мали б озвучити свої висновки про те, чи обґрунтований тариф у 3 грн та чи можна знайти інший вихід із ситуації, яка склалась. Та розмова не відбулась. І депутати, і перевізники переконані:  мер пішов у відпустку та знехтував зустріччю, не давши відповідних розпоряджень для її організації.
Перевізники досі налаштовані чекати та не встановлювати вільний тариф
“Зустріч не відбулася. Чому – не знаю. За результатами попередньої розмови з перевізниками, виконавчим органам міської влади, зокрема, юридичному управлінню та департаменту економічної політики доручили розглянути доцільність збільшення тарифу на перевезення, а ще – вивчити досвід інших міст щодо врегулювання перевезень пільгових категорій населення. Відтак ми вирішили, що зустрінемось ще раз, 6 серпня. Ми звернулися до мера з проханням організувати зустріч. Але, я так розумію, не було політичного бажання це зробити”, – розповів “Пошті” Іван Гринда, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради. 
У міському управлінні транспорту також чекали на зустріч із перевізниками. Кажуть, за попередньою домовленістю вона мала б відбутись о 12.00, та навіть там не знають, хто б мав її організувати. 
“Я не можу сказати, чому вона не відбулася. У понеділок, 6 серпня, у той час, на який призначили зустріч задля обговорення доцільності підвищення тарифу на перевезення, проводили інше засідання. А хто і на коли переніс зустріч із перевізниками – не знаю. Мене на першу розмову запросили. Ми домовлялись, що 6 серпня відбудеться друга, але ніхто не кликав… “, – пояснив “Пошті” Ігор Собенко, заступник начальника управління транспорту ЛМР.
Є два способи вирішення цієї проблеми. Перший: місто може компенсувати перевізникам різницю у тарифі. Другий: можна переглянути та скоротити пільгові категорії населення, які мають право на безкоштовний проїзд
Попри все перевізники досі налаштовані чекати та не встановлювати вільний тариф. Вони сподіваються, що у міській раді таки придумають, як зробити так, щоб усім було добре: і ціна проїзду залишилась 2 грн, і перевізники отримали компенсації за перевезення пільговиків. 
“Є два способи вирішення цієї проблеми. Перший: місто може компенсувати перевізникам різницю у тарифі. Другий: можна переглянути та скоротити пільгові категорії населення, які мають право на безкоштовний проїзд, – каже Микола Шкурган, директор ТзОВ “Міра і К”. – Через те, що у держбюджеті на 2013 рік не передбачено достатньо коштів для автотранспорту, треба поставити питання про перегляд категорій пільговиків.
У прикінцевому положенні держбюджету чітко написано, що усі пільгові категорії населення користуються пільгою на проїзд за умови наявності коштів у державному бюджеті чи у пенсійному фонді. Якщо немає грошей, то пільги на проїзд дають лише тим категоріям, які цього найбільше потребують. Це ще один вихід із ситуації, який дозволить нам не піднімати тарифи”.   
А от Іван Гринда пропонує покращити становище перевізників іншим методом – врегулювати час пільгового проїзду. “Ухвалою сесії міської ради можна врегулювати час “пільгового проїзду”. Я пропонував, щоб з 7.00 до 10.00 і з 17.00 до 19.00 пільговики не їздили або ж платили повну вартість. Зараз частина пенсіонерів, особливо працівники міліції та інших правоохоронних органів, які в 43-45 років виходять на пенсію, влаштовується на роботу. Окрім того, що вони отримують і пенсію, і зарплатню, користуються ще й пільговим проїздом”, – каже Іван Гринда.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.3610 / 4.1MB / SQL:{query_count}