Робота є, робітників немає!

Хоча рівень безробіття на Львівщині високий, вільними залишається чимало робочих місць. Найбільше їх виявилось у комунальних підприємствах міста, де львів’яни не хочуть працювати через складність роботи і низьку зарплатню

фото: архів
Літо – час не лише відпусток та відпочинку, а й пошуку роботи. Зокрема, для випускників. Ні для кого не секрет: влаштуватися за професією у наш час важко. А все тому, що попит на ринку праці не відповідає пропозиції. В Україні існує міф про обов’язковість вищої освіти: начебто диплом магістра чи спеціаліста відомого вишу – запорука вдалого працевлаштування. А без нього роботи не знайдеш...
Перш за все від нього страждають випускники вишів і їх люблячі батьки, які хочуть для своїх кровинок найкращого. Закінчивши дорогі і престижні факультети більш, ніж половина вчорашніх студентів, а тепер вже дипломованих фахівців – економістів, юристів, менеджерів та міжнародників – не можуть знайти собі роботи, поповняючи лави безробітних. 
Та якщо уважно придивитися, нескладно помітити, що на інтернет-ресурсах для пошуку праці роботодавці перш за все шукають малярів-штукатурів, складальників меблів, касирів, офіціантів, кухарів, водіїв, продавців продовольчих товарів, токарів, електрозварників, конструкторів-механіків, будівельників, слюсарів… Саме вони – справжній дефіцит, хоча й ці професії зараз у народі вважають “непрестижними”. 
В області на кінець червня кількість зареєстрованих безробітних становила 26,3 тис. осіб
За інформацією головного управління статистики у Львівській області, на кінець червня кількість зареєстрованих безробітних становила 26,3 тис. осіб, що на 6,8% менше, ніж у травні. З них майже 54% – жінки та 47% – молодь у віці до 35 років. Відтак минулого місяця на десять вакантних посад претендувало 97 осіб. 
І хоча рівень безробіття на Львівщині значний, вільними залишаються ще багато робочих місць. Найбільше їх, як виявилось, у ЛКП. Власне тому “Пошта” вирішила дізнатися, куди і яких саме працівників потребують роботодавці.

На роботу… в Львівелектротранс

фото: Андрій Польовий
ЛКП “Львівелектротранс” запрошує на роботу працівників на такі посади: водій трамвая, водій тролейбуса, водій автотранспортного засобу ГАЗ-52, газоелектрозварник, слюсар з ремонту рухомого складу, слюсар-електрик з ремонту електрообладнання, слюсар-ремонтник, столяр, сантехнік, маляр. 
Щодо заробітних плат: найбільше у Львівелектротрансі отримують водії трамваїв. Вони мають тарифну ставку і доплату за реалізацію квитків. Тож за місяць можуть отримати близько чотирьох або й п’яти тисяч гривень. 
“За останній місяць я заробила 5700 грн. Але для цього треба було важко попрацювати… Прокидалася о 03.00, виходила на роботу навіть у вихідні дні. Крім того, продала за місяць 14700 квитків. Тільки за їх реалізацію мала доплату 1700 грн. Не треба лінуватися, це хороша робота, з людьми спілкуєшся, всіх бачиш… Зараз стільки молоді без роботи ходить. Йдіть до нас на трамвай, якщо хочете заробити, тут матимете таку можливість”, – розповіла пані Оксана, водій трамвая.
На другому місці – електрогазозварники, їхня місячна зарплата сягає 2300 грн. Загалом працівники там не заробляють менше 2200 грн. За детальною інформацією щодо працевлаштування в Львівелектротранс можна звертатися у відділ кадрів за адресою: вул. Сахарова, 2 або за телефоном 261-34-88.

… у міський відділ ЖКГ

 До теми                                         
За інформацією головного управління статистики Львівщини, середня заробітна плата одного штатного працівника у травні становила 2734,51 грн. 
Найбільш оплачуваними в області за галузевою ознакою є працівники підприємств фінансової та страхової діяльності (5234 грн), добувної промисловості та розроблення кар’єрів (4765 грн), галузей постачання електроенергії, газу (3865 грн), інформації та телекомунікації (3431 грн).
Нині у 33 із 45 комунальних підприємств нашого міста не вистачає працівників. Загалом у Львові кількість вакантних посад у комунальних підприємствах сягає близько 100. Перш за все у ЛКП потребують двірників, покрівельників, касирів, майстрів із експлуатації житлового фонду, майстрів із поточного ремонту, слюсарів-сантехніків, покрівельників, столярів, малярів, електриків, газоелектрозварників, чистильників димоходів, слюсарів-електриків, навіть секретарів та бухгалтерів. 
Найвищу заробітну плату серед робітничих професій  у ЛКП пропонують майстрам – 1 900 грн, газоелектрозварникам – 1700 грн, для інших спеціальностей оплата праці становить 1500 грн. Найгостріша потреба є у двірниках, проте охочих підмітати вулиці небагато. Звісно, все через низьку оплату важкої роботи –  за місяць на цій посаді отримують лише 1350 грн. “Влітку двірник повинен працювати з 06.00 до 21.00 з перервою з 14.00 до 18.00. Взимку – з 7.00 до 10.00, а після перерви продовжити роботу з 13.00 до 15.00”, – розповідав раніше “Пошті” Роман Гавчак, директор ЛКП “Вулецьке”.
Минулого місяця на десять вакантних посад претендувало 97 осіб
Для того, щоб мати таку ставку, двірник повинен працювати в поті чола. Зокрема, прибирати 2200 кв. м території, куди входять прибудинкові території і будинки, де треба мити сходові клітки, вікна, перила та підвіконня. Незважаючи на те, що робота триває з ранку до ночі, двірники мають лише один вихідний день – неділю. Чи не єдина перевага цієї посади  – офіційне працевлаштування. Середній вік осіб, що погоджуються працювати в такому форматі – 50 років. А от молодь у двірники не йде.

... у міськраду

Традиційно вакантними є і кілька посад у міськраді. Для їх заміщення треба попередньо пройти конкурс, надіславши документи. Наразі там потребують головного спеціаліста з кадрових питань та спеціаліста І категорії відділу кадрів апарату виконкому міськради, начальника відділу протоколу та діловодства управління внутрішньої політики департаменту “Адміністрація міського голови”, спеціаліста І категорії відділу житлового господарства та провідного спеціаліста юридичного відділу Личаківської райадміністрації, спеціаліста І категорії відділу громадського партнерства управління “Секретаріат ради”.
Детальну інформацію про вакантні місця у ЛКП та міськраді шукайте на сайті www.city-adm.lviv.ua у розділі “Довідка”. Вона оновлюється щотижнево.

… у ЛКП “Львівводоканал”

У Львівводоканалі шукають працівників робочих професій. Кількість вакантних місць постійно змінюється, тому точних даних у відділі кадрів “Пошті” не назвали. Серед вільних вакансій нині: слюсарі аварійно-ремонтних відновлювальних робіт, електромонтери по ремонту та обслуговуванню електрообладнання, газоелектрозварники, слюсарі-ремонтники, покрівельники, столяри, бляхарі, шляхові виробники, водії, слюсарі по ремонту автомобілів. Найвищу заробітну плату з цього переліку отримують газоелектрозварники – 2713 грн. А в середньому заробіток працівника Львіводоканалу становить 2000 грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.9405 / 4.13MB / SQL:{query_count}