Машинам – дороги, людям – тротуари!

Нові парковки, боларди, стовпці та півкулі.... Може, нарешті, тепер пішохідна зона буде лише для пішоходів?

фото: Андрій Польовий
Львів’яни в очікуванні обіцяного перетворення центральної частини Львова у пішохідну зону, що відбудеться вже у серпні. Зі слів радника міського голови Олега Шміда, цей проект реалізується з початку року. Він включає в себе чотири стадії. Першу буде втілено вже до кінця року – це створення двох платних парковок: на пл. Міцкевича та вул. Валовій (остання вже працює). 
Загалом у місті встановлять п’ять болардів: на трамвайних коліях вулиць Руської та Памви Беринди їх облаштують попарно, а п’ятий з’явиться  на вул. Братів Рогатинців. Для цього з міського бюджету виділили 480 тис. грн. Ці кошти підуть на закупівлю болардів разом зі всім устаткуванням, яке є дуже дорогим. До Львова це обладнання доставлятимуть поступово, починаючи вже з серпня. Крім болардів у місті продовжують встановлювати стовпці, що блокують проїзд автівок.
“Ми продовжуємо встановлювати механічні обмежувачі руху – чавунні (ціна одного – 1100 грн) та металеві (по 160 грн за штуку) стовпці. Якість тих і тих цілком відповідає цінам, проте металеві відрізняються від чавунних тим, що їх значно легше зламати. Стовпці вже встановлені на вул. Січових Стрільців та вул. Гребінки. Надалі продовжимо їх встановлення і на вулицях Чайковського, Театральній, Ковжуна та просп. Чорновола”, – розповів Андрій Зозуля, заступник голови Галицької райадміністрації.
Головна причина такої сумної ситуації з пішохідною зоною – халява. Наші люди звикли до того, що паркування безкоштовне, тому “вилазять на голову”. У всьому світі воно є платним, а особливо дорогим – у центральних частинах міста
До програми раціонального розподілу громадського простору долучається і громадська ініціатива “Дайте пройти”. Зокрема, вони своїми силами встановили стовпці на вулицях Підвальна–Руська та Вороного. “Головна причина такої сумної ситуації з пішохідною зоною – халява. Наші люди звикли до того, що паркування безкоштовне, тому “вилазять на голову”. У всьому світі воно є платним, а особливо дорогим – у центральних частинах міста. Тому треба вирішувати спершу цю проблему”, – зазначив Левко Стек, учасник громадського руху “Дайте пройти”.
Щодо встановлення стовпців, то, з його слів, громадська ініціатива знайшла людину, яка робить їх значно дешевше, ніж підрядник Галицької рай­адміністрації. Адже коли йдеться про бюджетне фінансування, значну суму доведеться виділити на власне бюрократичні процедури, зокрема “за проект”. Громадському руху цього робити не треба, бо їх фінансують містяни із благодійних внесків. Тому на кошти, що вдалося зібрати “Дайте пройти” закуплять не 100 стовпців, як спершу планували, а 140. 
“Один такий стовпець для нас коштує 125 грн. Зібрати вдалося 17 500 грн, і це – лише за десять днів. Львів’яни охоче робили добровільні внески. Зараз на стовпці чекають вулиці Менцинського, Дудаєва, Леся Курбаса і Гнатюка. Ще кілька доставимо на вул. Підвальній, бо для наших винахідливих водіїв тих, що є, мало”, – каже Левко Стек.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6438 / 4.09MB / SQL:{query_count}