Останні ночі каштанів

Шість каштанів та липу, що ростуть на площі Ринок, таки зрубають. У міській раді вирішили: дерева небезпечні для містян та туристів

фото: Андрій Польовий
Аби львів’янам було безпечніше гуляти площею Ринок, там викорчують аварійні дерева. Вже восени, коли земля відпочине, на місці восьми каштанів та однієї липи планують висадити нові декоративні дерева. У мерії наразі вирішують, які саме.
Розмови, а згодом і дискусії про дерева на площі Ринок почалися ще минулого року. У міській раді зазначали: шість каштанів та одна липа своє вже віджили і їх треба терміново вирубати. Там побоювалися, що сухе гілля може когось скалічити. Торік зрубати дерева не дали містяни – деякі з них на громадських слуханнях виступали категорично проти такої “страти”, а згодом навіть телефонували зі скаргами у мерію. Завдяки цьому зелені велетні пережили ще одну зиму, весну і частину літа…
Кілька тижнів тому від одного з каштанів таки відламалася чимала суха гілка. Вона впала рано вранці, ніхто не постраждав, але в мерії остаточно вирішили: шість хворих каштанів зрубають, а щоб не псувати загальну картину, викорчують ще й два здорових та одну липу. 
Торік зрубати дерева не дали містяни – на громадських слуханнях деякі з них виступали категорично проти такої “страти”
На жаль, каштани є аварійними. “Ми здійснили спеціальні обстеження дерев. Висновок: шість дерев хворі, вилікувати їх не можна. Вони уражені міллю, грибком, є загнивання. Є ще два каштани, що мають кращий стан. Загалом усі вісім дерев створюють рядову посадку. Припустимо, що ми ці два дерева залишимо. Все одно за кілька років їх треба буде зрізати. Так ми порушимо композицію, тому доцільно викорчувати всі вісім дерев, – повідомив Андрій Галушка, в.о. начальника управління екології Львівської міськради.
фото: Андрій Польовий 
– Окрім того, є аварійна липа. Її зріжуть найближчим часом. Можливо, разом із каштанами. Коли викорчуємо дерева, підготуємо ґрунт для висадження нових. Роботи плануємо здійснити цього або наступного тижня, дату ще уточнюємо. Ми повідомляємо жителів, щоб вони були готові до зміни вигляду площі”.
Натомість міський голова певен: про зрізання цих дерев потрібно поговорити. “Має бути ще одна публічна зустріч. Тоді ми повідомимо, коли зрізатимемо дерева”, – зазначив Андрій Садовий.
На викорчовування цих восьми дерев у Галицькій райадміністрації грошей немає, однак, за словами Андрія Галушки, це не головне. “Зараз йдеться не про гроші, а про безпеку. Львів’яни мають вільно гуляти містом. Не важливо, чи є гроші. Дерева будуть викорчувані”, – повідомив він. Зрізатиме дерева ЛКП “Зелений Львів” за власні кошти. “Стосовно грошей, це складне питання. Гадаю, потім їх знайдуть та повернуть підприємству. Наразі кошторису немає, але коштуватиме це приблизно до двох тисяч гривень за дерево. Все залежить від діаметра”, – розповів “Пошті” Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП “Зелений Львів”.
Зараз йдеться не про гроші, а про безпеку. Львів’яни мають вільно гуляти містом. Не важливо, чи є гроші. Дерева будуть викорчувані
Які саме дерева висадять замість викорчуваних, наразі не зрозуміло. Можливо, каштани, можливо, якісь інші, але точно відомо, що їх  купуватимуть у місцевих підприємців. На запитання про догляд за рештою дерев у місті, зокрема каштанами, листя яких починає жовкнути та опадати ще на початку літа, Андрій Галушка відповів: вакцинувати їх не планують, хіба що прибиратимуть опале листя з міллю, аби вона не розмножувалася. 
“Нині ми не проводимо вакцинацію. Вона була експериментальною ще у 2010-му і не дала очікуваного результату, лише частковий. Зараз ми просто збираємо опале листя з каштанів та вивозимо його на сміттєзвалище разом із міллю. Таким чином ми зменшуємо концентрацію молі та боремося з нею, аби вона не залишалася на зиму та не розмножувалася”, – сказав Андрій Галушка.
Якщо за деревами так доглядатимуть і надалі, то чи не доведеться нам зовсім скоро обговорювати викорчовування десятків інших зелених велетнів, наприклад, на проспекті Свободи чи в парку імені Івана Франка?
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.3040 / 4.1MB / SQL:{query_count}