Війна тарифів на тепло

Як львів’янам зручніше платити за теплопостачання? Аби розібратись у цьому питанні, в мерії створили спеціальну групу

інфографіка: прес-служба міськради
Депутати і тепловики ніяк не порозуміються. Перші переконують, що жителям зручніше платити за послуги з теплопостачання лише під час опалювального сезону, другі ж дивуються і з жахом згадують “холодні часи” одноставкового тарифу. У вівторок, 16 липня, про заміну тарифу на опалення радилися вже у мерії, а сьогодні про це говоритимуть на сесії міськради, зокрема депутати планують долати вето мера. 

Знову на розмову 

Минулого тижня, у четвер, 11 липня, з ініціативи трудових колективів теплопостачальних підприємств Львова відбулася зустріч з мером та депутатами. Тоді тепловики намагалися пояснити: одноставковий тариф є збитковим для підприємства, а тому не вигідним для львів’ян. Вони погодилися вислухати економічні розрахунки та фактичні переваги одноставкового тарифу, що мали озвучити депутати. Власне для цього й збирались у малій сесійній залі вчора, але… 
“Наші фахівці надали депутатам розрахунки обчислення двоставкового тарифу та здійснили порівняльний аналіз функціонування підприємства і якості послуг з теплопостачання, що були за одноставкового тарифу (2002–2006 роки), з’ясували, як вона покращилася після запровадження двоставкового тарифу (з жовтня 2006 року). Схожий аналіз нам пообіцяли надати депутати, аби переконати, що економічно вигідним як для жителів, так і для тепловиків буде одноставковий тариф. Однак під час зустрічі ми не почули жодної цифри, жодного аргументу. Чим жителям та підприємству буде вигідний одноставковий тариф, як покращиться якість послуг із теплопостачання, чи краще працюватиметься теплопостачальним підприємствам?”, – зазначила голова первинної профспілкової організації ЛМКП “Львівтеплоенерго” Тетяна Величко. 

Хай з’ясовує комісія

Вчорашня розмова теж дала результат. У мерії запропонували створити робочу групу, що вивчала б питання тарифів. “Економісти мають порахувати одноставковий тариф і подати ці розрахунки відповідній інспекції. Якщо інспекція їх затвердить, ми скажемо, чи підходить нам такий тариф. Якщо тариф буде більшим, то для чого він нам?
Тепловики наголошують: саме завдяки двоставковому тарифу у Львові впродовж останніх років щорічно замінюють майже 20 км теплових мереж
Хочу, аби ми ухвалили спільне рішення. Звичайно, було б правильно, поки робоча група працює, нам на сесії не голосувати за ті чи інші рішення, що можуть поставити під сумнів нормальне функціонування теплопостачання міста та підготовку Львова до нового опалювального сезону”, – зазначив міський голова Андрій Садовий. 
Тепловики наголошують: саме завдяки двоставковому тарифу у Львові впродовж останніх років щорічно замінюють майже 20 км теплових мереж. Відтак кількість проривів за останні чотири роки зменшилася на 86%, а кількість ремонтів збільшилася на 55%. Двоставковий тариф дозволяє жителям розраховуватися за послуги теплопостачання поступово, сплачуючи певну суму упродовж року, а не одразу всю у зимовий період. Натомість депутати акцентують увагу на тому, що львів’яни вимагають заміни тарифу на опалення, а вони відстоюють бажання громади.

Поясніть, а не маніпулюйте!

Юрій Кужелюк, член комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку міської ради, жартує: хочеш завалити справу – створи комісію. Депутат сумнівається, що у Львові замінять тариф на теплопостачання. “Як на мене, з цього нічого хорошого не вийде. Якщо вже про це йдеться, то людям треба показати два варіанти, аби у них був вибір. Перший варіант: платимо літом, аби зимою платити менше. Другий: платимо взимку більше, а влітку зовсім не платимо. Ось і все. Окрім цього, людям ніхто нічого не пояснює. Поки розрахунків двох тарифів я не бачив”, – розповів він “Пошті”. 
Депутат додає: громада хоче платити за одноставковим тарифом, вона має на це право. Проте сам Юрій Кужелюк є прихильником поступової оплати. “Як на мене, людям легше платити, якщо сума розділена. Коли ж повна сума та ще й ціна на газ збільшиться, буде важко”, – додав депутат.
За інформацією “Пошти”, на сьогоднішньому засіданні міської ради депутати планують долати вето мера, яке той наклав на ухвалу. Цією ухвалою вони скасовують у місті двоставковий тариф та з 1 жовтня 2013 року запроваджують одноставковий. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4164 / 4.1MB / SQL:{query_count}