Не дасте три гривні – візьмемо самі!

Перевізники погрожують: три гривні за проїзд містянам доведеться платити вже з 1 серпня

фото: Андрій Польовий
Львівським перевізникам не вдалося домовитися з міською владою про підвищення тарифу до трьох гривень, тому вони вирішили піти іншим шляхом. Кажуть, вже з 1 серпня встановлять вільний тариф. 
На сайті ЛОО ВГО “Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників” 15 липня оприлюднили заяву. У ній зазначено: влада Львова (мер і депутатський корпус) блокує погодження нового тарифу, сприяючи таким чином занепаду галузі пасажирських перевезень автомобільним транспортом у регіоні. Спроби сісти за стіл переговорів і спокійно, керуючись здоровим глуздом, ухвалити правильні та прийнятні для пасажирів, автотранспортних підприємств і всіх гілок місцевої влади рішення не дали бажаного результату. Далі працювати за чинним тарифом економічно неможливо.
“Робота пасажирського автомобільного транспорту в режимі маршрутного таксі дозволяє застосовувати вільний тариф”, – така думка отримала одноголосну підтримку на зібранні Львівського обласного осередку ВГО “ВААП”. На вільний тариф перевізники Львова планують перейти вже з першого серпня цього року. 
Окрім того, перевізники зазначають, що з серпня обмежать перевезення пільговиків, які становлять щонайменше третину пасажирів (багато з них мають сумнівні або несправжні посвідчення).Відмова влади сплачувати грошову компенсацію автотранспортним підприємствам за надання безоплатних послуг пільговикам дає право перевізникам самостійно врегульовувати обсяг вказаного виду послуг.
Перевізники зазначають, що з серпня обмежать перевезення пільговиків, які становлять щонайменше третину пасажирів (багато з них мають сумнівні або несправжні посвідчення)
Водночас Олег Вілюра, заступник начальника управління транспорту, у коментарі “Пошті” повідомив: управління транспорту не має юридичних відносин із асоціацією перевізників, тому на оприлюднене звернення не реагує. “Це була заява голови асоціації перевізників. Ніякого офіційного звернення стосовно переходу на вільний тариф до нас від перевізників не надходило. У нас є юридичні відносини лише з п’ятьма перевізниками міста, а коментувати заяву асоціації немає підстав”, — розповів чиновник. 
Олег Вілюра наголосив: про підвищення тарифу наразі не може йтися, адже комісія, яку створили у мерії, аби дослідити ситуацію, мала певні вимоги до перевізників, серед яких є покращення якості перевезень. А воно так і не відбулося… 
Як 12 червня писала “Пошта”, у Львівській міськраді відбулися громадські слухання, під час яких перевізники переконували: у нашому місті перевезення – справа збиткова; вартість проїзду в маршрутках необхідно підвищити до трьох гривень. Однак люди не погодилися та висловили чимало претензій до роботи міського транспорту. 
Не бачить підстав для підвищення тарифу на перевезення і Валерій Веремчук, депутат міської ради, член комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку ЛМР. Мовляв, якби вся готівка підприємств офіційно йшла до каси, то підприємства мали б прибуток, не були б збитковими. “Питання збільшення тарифу на перевезення не обґрунтоване витратами підприємств, що ми й побачили дослідивши ситуацію на АТП-1”, — додав депутат.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.0565 / 4.09MB / SQL:{query_count}