Хочете стати “власником” лева?

У Львові запрацював благодійний фонд із реставрації знищених левів – до їх порятунку може долучитись кожен

фото: галерея “Равлик”
Львів – місто левів, та чи надовго? Львівських левів, які є і символами міста, і його окрасою, треба рятувати. Таких скульптур у нашому місті  майже п’ять тисяч, проте багато з них у критичному стані.
Така ситуація має дві причини: час та людська недбалість. Багато левів у трагічному стані саме через аварійність балконів та фасадів, відтак скульптури потребують реставрації комплексно. Як розповів Олег Мацех, керівник фонду реставрації ушкоджених та знищених левів Львова, буває й таке, що левів збивають навмисне, знищують, а натомість “чіпляють” якісь бутафорні копії.
“Почавши фотографувати левів у місті, я побачив велику відмінність, за останні три роки левів поменшало. Важко говорити у відсотках, але приблизно понад 30% левів утрачено”, – зазначив Олег Мацех.
Власне тому у Львові вирішили започаткувати благодійний фонд порятунку знищених левів міста. Цей фонд за мету собі поставив – моніторинг стану левів, виготовлення проектної документації на їхню реставрацію та й самі роботи з відновлення. А головне – пошук благодійників, які б фондували гроші на реставрацію левів, відтак стаючи їхніми опікунами.
Важко говорити у відсотках, але приблизно понад 30% левів утрачено
“Ми шукаємо опікуна, а на себе беремо весь технологічний процес. Тобто ми намагатимемось зняти складність усіх процесів реставрації, аби львів’янин чи будь-хто інший, хто має порив до меценатства, був лише платником-опікуном. Він платить за проект, який виготовляє проектант. Після виготовлення проектно-кошторисної документації, якщо людина має можливість платити далі і за реставрацію, то вона вносить наступну суму. Якщо ж ні, ми, маючи уже проект по реставрації конкретного лева, залучатимемо інших інвесторів до цього діла”, – пояснює Олег Мацех.
 
 фото: галерея "Равлик"
Загалом справа реставрації левів непроста, складність та вартість залежить від місцезнаходження лева і від того, у якому стані будинок. До слова, усіх “опікунів” левів відзначать – планують на одній з львівських вулиць зробити щось на кшталт дошки пошани з іменами меценатів левів.
“Я тішитимусь, що на якійсь вуличці Львова будуть, як на Вавелі, таблички, де кожен львів’янин чи не львів’янин, фірма чи навіть політик, який взяв під опіку якогось лева, буде відзначений. Відтак це на нього покладає відповідальність і надалі слідкувати за тим левом, бути повноцінним опікуном”, – розповів Олег Мацех. 
Юрій Гайда, директор галереї “Равлик”, додає, що за останніми даними у місті загалом є близько сотні левів у критичному стані, що терміново потребують мецената. Але невідомо, скільки їх буде за рік. Варто не лише дивитися за знищеними левами, а й за тими, що в хорошому стані. Бо часто буває так, що будинок не представляє цінності, але лева потрібно зберегти, додав він.
Зазначимо, останніми роками у місті вже були спроби реставрації левів: двотулубного лева (вул. Галицька, 11), одного з левів у вестибюлі (вул. Князя Романа 1/3), голови лева (вул. Руська, 4). Наразі до реставрації вибрано 57 будинків, а левів набагато більше. Зараз триває підготовка до реставрації лева на площі Ринок, 14. Його відреставрують за кошти двох приватних підприємств. Олег Мацех сподівається, що роботи завершаться не пізніше як наступного року.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.5736 / 4.09MB / SQL:{query_count}