Дерева, гроші та… прокуратура

У міськраді бракує фінансів, аби навести лад із аварійними деревами. Але їх вистачає для закупівлі саджанців за завищеними цінами…

фото: Андрій Польовий
Львівська погода має свій характер, відтак улітку від легенького вітерця до буревію недалеко. Останній же може валити дерева, які блокують проїзд, падають на автівки та пошкоджують лінії електропередач! Аварійних дерев у місті багато, комунальні відділи райадміністрацій складають акти на них та зрізують. Проте грошей вистачає лише на гостро аварійні дерева… 
“Чимало аварійних дерев і в центрі міста. Там працювати непросто. Вулички вузькі, не всюди проїде техніка, яка потрібна для вивозу дерева. Подекуди дерева ростуть у двориках. Також непросто з деревами у дворах колодязного типу, на них залізають альпіністи зі спеціальним спорядженням чи через дах. Робота з такими деревами дорога. На одне може йти понад 5 тис. грн”, – розповів “Пошті” Володимир Чишинський, головний інженер ЛКП “Зелений Львів”. Такі “складні” дерева ростуть здебільшого у центральній частині міста, додає співрозмовник, у решті районів міста працювати легше, під’їздить автовишка, зрізає дерево та вивозить його, що коштує від 1,5 тис. грн до 2 тис. грн. 
 До теми                                          
“Золоті” саджанці липи
Згідно з результатами перевірки, яку провели за дорученням прокуратури Львова, посадові особи департаменту містобудування Львівської міськради закупили в акціонерного товариства саджанці липи найнижчої якості за завищеними цінами. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Львова. Так, встановлено, що ринкова ціна таких саджанців не перевищує 25 грн, натомість міськрада їх закупляла по 172 грн. Через зловживання під час закупівлі зелених насаджень місцевому бюджету завдано збитків на понад  86 тис. грн.
“Загалом на кожен район цього року виділили 100 тис. грн, то не лише на роботи з аварійними деревами, а також і на санітарну обрізку. Минулими роками виділяли близько 300 тис. грн. Тому цього року ситуація важка”, – каже Володимир Чишинський. Зараз вирубують дерева у лісопарку “Погулянка”: там дерева зрізають не через забудову (як думали мешканці), а через те, що вони кронами можуть пошкодити лінії електропередач. Там виконують роботи за кошти ВАТ “Львівобленерго”. Як пояснюють чиновники, відколи почастішали буревії, діє наказ, щоби вирубку біля електромереж проводили в першу чергу. 
Тим часом депутати пі­дозрюють, що гроші, призначені міському управлінню екології міста, не завжди використовують за призначенням. “На жодне дерево управління екології не представило ні належного документа, ні звіту. Коли ми вимагали повну інформацію, то нам представили кількість дерев, які хворі, потребують вирубки у метрах кубічних. І як це розуміти? Нас мають за дурнів!, – акцентує “Пошті” Віра Лясковська, член депутатської комісії природокористування, охорони довкілля та благоустрою ЛМР. – Що ми по тих кубометрах дізнаємося, яке те дерево, де воно росте? Немає інформації ні по парках, ні по вулицях, лиш по районах зробили. А суми величезні. І як їх контролювати?!”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8568 / 4.08MB / SQL:{query_count}