Нове життя балконів

У львівському середмісті німецькі фахівці планують відреставрувати ще 21 балкон

фото: GIZ
Німецькі архітектори у рамках пілотного проекту відреставрували дев’ять балконів у старій частині Львова. Ці реставрації розпочали восени 2012-го. Наразі роботи ще тривають на двох балконах (пл. Ринок, 10 та Дорошенка, 21). Загальна сума реставрації склала майже 500 тис. грн, тобто відновлення одного балконa в середньому обійшлося в 55 тис. грн. Для мешканців такий ремонт коштував 500 грн. 
Німецькі спеціалісти додому не поспішають. Цьогоріч планують відреставрувати ще 21 балкон. Такі роботи проводять у рамках проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова”, що втілюється спільно Львівською міськрадою та Німецьким товариством міжнародної співпраці (GIZ). 
Балкони – це один із найскладніших елементів, як зазначають архітектори, мороки з ними було чимало. Шукали матеріали, досліджували об’єкти, думали як до них підступити, що ремонтувати, що викидати, що виготовляти заново. 
Для реставрації деяких “вибагливих” балконів матеріал везли з-під Праги. Балкон на вул. Дудаєва, 9 (на фото), який знаходиться на еркері, став одним з найскладніших об’єктів, оскільки втратив велику кількість декоративних елементів із роман-цементу – матеріалу, який виробляли у Львові в кінці XIX століття. Як розповідали архітектори, саме цей матеріал тепер довелось замовляти з-за кордону. 
Цьогоріч німецькі спеціалісти планують відреставрувати ще 21 балкон
“Балкони реставрувати складно, адже вони часто складаються з різних матеріалів, кожен з яких треба реставрувати по-своєму. Ок­рім того різниться методика опрацювання тих матеріалів, вона залежить від архітектурної епохи, до якої належить будівля. Технічні складності на об’єктах були дуже різними, різні елементи знаходились на дуже різних стадіях руйнації. Це вимагало від нас надзвичайно уважного архітектурного нагляду та індивідуальної архітектурної концепції для кожного балконa”, – розповідає Анна-Марія Роте, архітектор GIZ.
Зі слів німецького архітектора, деколи була важка “битва” між ними і фірмами, які виконували роботи. “Нам все одно вдалося довести все до доброго результату. Реставрація, робота на пам’ятках архітектури є дуже вимогливою. З тим треба змиритися, зрозуміти, що не всі матеріали, які легко дістати можна тут використовувати”, – розповідає Анна-Марія Роте. Архітектор додає, що всі непорозуміння то робочий процес, на якому всі чимало навчилися.
Відтак, набравшись досвіду праці з галичанами, налагодивши усі “системи”, німецькі архітектори продовжать роботу, відреставрують ще 21 балкон на 16 будівлях. Як уточнила Ліля Онищенко, начальник міського управління охорони історичного середовища, цього року роботи триватимуть на вулицях Сербській, 13, Лесі Українки, 24 і 36, Друкарській, 6а, Краківській, 26, Дорошенка, 6, Богомольця, 10, Лисенка, 7 та на площі Соборній, 11, 9 і 10.

До теми:

У цьому році GIZ у рамках проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” запланував відреставрувати сходи у будинках на вул. Театральній, 12, просп. Свободи, 33, та на вул.К. Левицького, 10. 
Як розповіла асистент проекту “Муніципальний розвиток та оновлення старої частини міста Львова” Мар’яна Борик, проведено конкурс серед мешканців на реставрацію сходів. “Мешканці повинні були написати мотиваційні листи, чому саме сходи у їхньому будинку мають відреставрувати. Також вимогою є не лише активність, але й участь мешканців. Зокрема, вони повинні зробити фіксований фінансовий внесок”, – зазначила Мар’яна Борик. 
З її слів, наразі роботи з проектно-кошторисною документацією завершуються і ще обирають фірму, яка виконуватиме роботи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2921 / 4.09MB / SQL:{query_count}