Дорога-невидимка

Розрекламовану дорогу на Ряшівській досі не збудували. Можливо, вона з’явиться до Євробаскету-2015. Міські ж депутати певні: справою мали б зацікавитися правоохоронні органи

фото: skyscrapercity.com
Ще три роки тому міська влада вирішила сполучити найкоротшим шляхом аеропорт із “Ареною Львів”, що на вул. Стрийській, оминаючи завантажені вулиці Виговського, Володимира Великого, Наукову. З цією метою у 2010-му почали будувати дорогу на вулиці Ряшівській – дерева в парку біля летовища повикорчовували, ями повиривали… Проте дорога досі не завершена. Коли там відновлять роботи, не відомо. У мерії сподіваються впоратися до Євробаскету-2015. Тимчасом міські депутати вважають, що до будівництва цієї дороги повинні долучитися… правоохоронні органи. 

Флешбек Ряшівської

“Сьогодні ми на вул. Ряшівській, де буде нова дорога, – саме так розповідав журналістам у червні 2011-го мер Львова Андрій Садовий. – Вона вестиме до вул. Кульпарківської та сполучатиметься з вул. Науковою. Завдяки новій дорозі, доїхати від аеропорту до стадіону можна буде за 12-15 хвилин. Також буде нове автобусне сполучення, а в перспективі – і тролейбусне. Загальна кошторисна вартість робіт становить 173 мільйони гривень. На жаль, грошей від держави ми ще не отримали, але роботи вже тривають. Будівництво розпочалося у 2010 році і має закінчитися до Євро-2012. Довжина дороги – 3,42 км”. 
У той час, оглядаючи розритий парк, міський голова уявляв там дорогу, яка мала з’явитися до початку Євро-2012. Тоді її будівництво так і не завершили. Зараз на тому місці – лише розритий парк... Грошей не було, робили в борг! Нині у міській раді кажуть: дорогу почали будувати, бо мали гарантії від уряду стосовно виділення грошей. Проте місто обіцяного так і не отримало, зате нажило чималі борги.
“Фірма почала виконувати роботи в борг, залучаючи свої обігові капітали. Їй ці кошти не повернули, тому роботи припинили. Місто боргує підряднику 30 мільйонів гривень. Зокрема, кошти за ремонтні роботи на вулицях Вернадського, Ряшівській та ще багатьох інших недоремонтованих шляхах у Львові не сплачені. Гроші з державного бюджету, які Кабмін передбачав виділити місту для сплати за ремонт комунальних доріг, не профінансовані на загальну суму 153 мільйони гривень. Тому ремонт цієї дороги зупинили”, – розповів “Пошті” Ігор Фалюта, в.о. начальника управління капітального будівництва Львівської міськради. 

Закінчимо до 2015-го?!

Не встигли до Євро-2012 – зробимо до Євробаскету-2015… Принаймні саме на це сподіваються у мерії. “Оскільки на вулиці Ряшівській будуватимуть спорткомплекс до Євробаскету-2015, до програми підготовки міськрада додала й будівництво вулиці Ряшівської. Але наразі нормативного документа, який регламентує виділення коштів, я не бачив”, – продовжує Ігор Фалюта. 
Про терміни відновлення робіт на цій дорозі чиновник не говорить. Каже лише, що справа в грошах, а їх знову чекатимуть із держбюджету. Окрім того, тепер на будівництво цієї дороги планують витратити не 173 мільйони гривень, а 95. “На останньому розгляді цієї справи вирішили добудувати цю дорогу бодай до вулиці Любінської, а не так, як планувалося (до супермаркету “Арсен”, що на вулиці Патона). Це коштуватиме 95 мільйонів. А будівництво всієї дороги, як планували, до вулиці Патона, коштує 143 мільйони гривень”, – зазначив чиновник.
Яромир Самагальський, голова постійної депутатської комісії фінансів та планування бюджету Львівської міськради
Я не знаю, що буде далі з дорогою на вулиці Ряшівській. На неї ні місто, ні держава грошей не виділяли. Все зробили в борг. Для того, аби робити щось у борг, треба мати або якийсь титульний список, підготований урядом чи департаментом з підготовки до Євро-2012, або асигнування з міського бюджету.

Насправді ж нічого не було. Як без таких документів почали робити дорогу, не відомо… За документами, цієї дороги… не існує. Видається, наче хтось просто так почав будувати дорогу! Потім місто змусять розраховуватися за неї, але ж воно цієї дороги не замовляло, і департамент з підготовки до Євро-2012 цієї дороги до своїх титульних списків не включав.

Насправді будівництво доріг на вулицях Вернадського та Ряшівській має кримінальний душок... У всьому мають розібратися правоохоронні органи: хто і на яких підставах дозволив підписувати договори, хто на себе брав відповідальність за рішення про будівництво цих доріг?! Коли місту висловлять претензії стосовно грошей, говоритимемо про нецільове використання коштів...

Всі дороги, які будували до Євро-2012, фінансував Кабмін. Тобто, це гроші, які депутати, бюджетна комісія та міська рада не контролювали і контро­лювати не могли. Ті гроші проходили поза бюджетом міста.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
16.2540 / 4.1MB / SQL:{query_count}