Кавова столиця України

Львів’янка представляла нашу країну на світовому чемпіонаті майстрів із приготування кави

фото: Марічка Ільїна
Про львівську каву складали легенди, і наше місто вкотре доводить, що у приготуванні кави йому немає рівних в Україні! Наприкінці травня у Мельбурні, де відбувся Світовий чемпіонат баристів (World Barista Championship–2013), нашу країну представляла саме львів’янка – Наталія Куранакова. Серед 53-х найкращих баристів вона здобула 38-ме місце із 439 балами. Зазначимо, що країною-переможницею стала США. 
Право представляти Україну Наталія Куранакова виборола на ІХ Українському чемпіонаті бариста у Дніпропетровську, де стала першою. Друге місце тоді посів теж львів’янин – Назарій Шуляк. Він, як і Наталія, є вихованцем кав’ярні “Kredens cafe”. Їхню каву визнали найкращою в Україні.
Хоча професія бариста у нас ще не дуже відома (її внесли до списку кваліфікацій лише два роки тому), проте Львів вже є першим і стрімко розвивається у всьому, що стосується кави, наслідуючи західних сусідів. “Перед фестивалем ми готувались із ранку до ночі. Робили це в Польщі, адже там каву на професійному рівні готують значно довше, ніж у нас. Я думаю, що років за три Україна матиме шанс на перемогу у світовому чемпіонаті. Поки ми маємо ще дуже мало фахівців”, – каже Арсен Шлапак, сертифікований суддя SCAE (Європейська асоціація особливої кави).
Під час змагань бариста готувала м’яку каву із фруктовими нотками
Під час змагань львівська бариста готувала м’яку каву із фруктовими нотками – унікальний сорт із Панами, що є великою рідкістю і дуже цінується у світі. Для максимально яскравої подачі вона використовувала охолоджені та неохолоджені горнятка різного кольору та форми. Цікаво те, що однакова кава за різної подачі відрізнялася за смаковими властивостями, а це дуже сподобалося суддям.
“Мені пощастило цього року представляти Україну на світовому рівні. Я побачила неймовірний розвиток цієї галузі, чудові кав’ярні, де каву обсмажують і одразу ж дегустують. Це можуть зробити навіть пересічні люди. Баристи, які там працюють, є дуже досвідченими, вони дійсно живуть цією справою. Вкотре переконалася: щоб чогось досягти, треба постійно самовдосконалюватися, а насамперед – любити свою справу”, – розповідає  Наталія Куранакова. 
Кава завжди була невід’ємною частиною іміджу Львова, недаремно саме наше місто назвали кавовою столицею. Проте, щоб виправдати свій титул, треба готувати кваліфікованих баристів, адже їх дуже бракує. “На Західній Україні кавування стало мистецтвом, театральним дійством. Люди готові платити не лише за напій, а й за його подачу”, – каже Олег Засадний, директор міського департаменту “Євро-2012”.
Зазначимо, що першим у галузі мистецтва професійного приготування кави був фестиваль “На каву до Львова”, у рамках якого і відбувалися перші змагання серед баристів. “Коли ми розпочинали перші фестивалі “На каву до Львова”, напевно, 95% власників львівських кав’ярень взагалі не знали, хто такі баристи. Минуло сім років, а ми вже маємо двох національних переможців-львів’ян”, – зазначив Андрій Сидор, організатор фестивалю “На каву до Львова”.

Довідка

Бариста – фахівець із приготування кави, що готує та подає кавові напої, основою яких є еспресо. Найпрестижнішим і найскладнішим змаганням серед кавових митців є Світовий чемпіонат бариста (World Barista Championship).
За п’ятнадцять хвилин учасник повинен встигнути якнайкраще презентувати себе і свою каву, приготувати 12 напоїв трьох видів – по чотири еспресо, капучино та за авторським рецептом. Оцінюючи, судді враховують смак, зовнішній вигляд, відповідність опису, техніку приготування, презентацію, подачу та професійні навики.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3702 / 3.99MB / SQL:{query_count}