Хочеш паркуватися – плати!

Цього тижня запрацює перша платна парковка в середмісті, а у липні рух у центр обмежать болардами

У Львові все ще шукають компроміс між водіями та пішоходами. Аби покінчити із проблемою запаркованих тротуарів та газонів, реалізують концепцію створення  впорядкованих паркувальних та пішохідних зон у середмісті. 
І вже цього тижня у рамках концепції запрацює перший платний паркінг на вулиці Валовій. Згодом – облаштують таку стоянку на  пл. А. Міцкевича. “Пошта” нагадує, на цей рік у місті запланували створити 104 паркувальні місця.

Новації на Валовій

Новий паркінг автоматизований, з в’їзними і виїзними терміналами. Година паркування на Валовій коштуватиме водієві чотири гривні. Такі гроші він платитиме незалежно від того, стоятиме машина там 10, 20 чи усі 60 хвилин. Безкоштовно паркуватимуть там свої автівки інваліди. Для жителів Валової автостоянка платна лише у робочий час – з 8.00 до 19.00. Окрім того, година паркування коштуватиме їм лише одну гривню. 
“Водій заїздить на парковку, натискає кнопку, отримує чек. З ним водій паркується, причіпляючи його до лобового скла. Розраховується при виїзді. Паркувальник зчитує чек спеціальним пристроєм. Так автомат порахує водієві, скільки грошей він має заплатити. Все автоматично”, – пояснив “Пошті” Олег Береза, директор ЛКП “Львівавтодор”.
Година паркування жителям вул. Валової коштуватиме лише одну гривню
Натомість підприємцям, до яких приїздять машини з товаром, а його здалеку носити важко, Олег Береза радить придбати абонемент. Один на кілька магазинів. “Підприємцям потрібно просто купити одну карточку на кілька закладів. Привезли товар, водій карточкою скористався, виїхав, приїздить інший”, – додав співрозмовник. 

Думки розділилися

Молода мама Олена каже, що готова паркуватися за гроші, лиш би було де… “Гарне рішення – ці платні стоянки, лишень би ними користувалися… Де не була в Європі, всюди паркуються за гроші, якщо мова про центральні частини міст. І так має бути. А в нашому місті – горе: інколи, щоби пройти з дитячим візочком, мені доводиться маневрувати, протискатися між стінами будинків та припаркованими машинами. Часто по тротуару сам не протиснешся, не те що з візочком, що ж тоді… тоді на дорогу. Вважаю, якщо йде мова про центр міста, то чотири гривні – небагато”, – розповіла “Пошті” пані Олена.
Чоловік може заплатити 300 тисяч гривень за машину, але він буде економити чотири гривні на стоянку...
Є й інші думки. Зокрема, не в захваті від такого нововведення львів’янин Степан, який має бізнес на вул. Валовій. “Це не те паркування, за яке варто платити гроші. Там нічого не зроблено,  готових місць немає. Цікаво, якщо станеться аварія, то паркувальники відповідатимуть за це? Якщо я приїхав на роботу, то за вісім годин паркування я повинен заплатити 32 гривні? А за 20 днів вийде понад 600 грн! Хіба це не занадто із львівськими зарплатами? З півтора-двох тисяч гривень зарплати віддати понад шістсот за паркування, це нормально? А з запаркованими тротуарами нехай бореться ДАІ”, – обурюється пан Степан.
До слова, наприкінці червня місто закупить п’ять болардів (висувні стовпці). А встановлять їх у липні. Відтак, в’їзд у історичне ядро міста по вулицях Памви Беринди, Руській та Лесі Українки буде обмежений. Як писала “Пошта”, боларди опускатимуться лише для проїзду спеціального транспорту вдень. Жителі цих вулиць також зможуть заїжджати під свої будинки, проте не матимуть дозволу там паркуватись. Уночі ж боларди будуть опущені для доставки товару у магазини, ресторани тощо.
Олег Шмід, радник міського голови з питань велоінфраструктури, заступник голови робочої групи з питань упорядкування транспортного руху у Львові
Через безплатне паркування можна залишати машину будь-де, відтак автомобілі створюють неабиякі проблеми громадському транспорту. Автобуси, маршрутки, трамваї, тролейбуси стоять у корках, люди скаржаться. Громадський транспорт стає непривабливим, на нього не можна розраховувати, немає ніякої гарантії, що ти вчасно потрапиш на роботу. А це ще більше спонукає людей купляти машини… І паркувати їх у центрі. Єдиний спосіб зменшити трафік в центрі міста – це платне паркування. Коли водію паркування машини в центрі міста вдарить по кишені, він думатиме, чи варто їхати 500 метрів від хати. Багато міст у Західній Європі заробляють на парковках. І в нас найдорожчий ресурс – це міські площі. А вони використовуються абсолютно безкоштовно. Чотири гривні – це мізерна ціна. Візьміть, до прикладу, Польщу – там парковка в центрі 2 євро, в Берліні та Парижі – 5 євро. Скажете, що там зарплати більші? Але ж там немає таких машин як в нас, там ніхто не їздить на “Лексусах”. Якщо наші люди заробляють менше, то точно не ті, хто купує дорожнючі машини, якими запарковані всі тротуари в центрі! Чоловік може заплатити 300 тисяч гривень за машину, але він буде економити чотири гривні на стоянку... Центр міста має бути пішохідною зоною й “охоронятиметься” платними парковками та болардами. Це потрібно, щоб з часом, появилися підземні автостоянки. А коли в нас таке станеться? У нас ніхто не будуватиме підземні паркінги, бо немає попиту на платне паркування. Навіщо платити, якщо можна паркуватися на велодоріжках, на тротуарах, на газонах?..
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5401 / 4.02MB / SQL:{query_count}