Студентські вакації: а де наші путівки?!

“Пошта” дізнавалася, куди і за скільки мають право поїхати відпочити за путівкою від профкому спудеї чотирьох львівських вишів

Зараз у вишах гаряча пора – розпочинається сесія. Опісля не гріх і гарно відпочити! Поза тим, далеко не усі студенти знають, що їхні альма-матер можуть допомогти в організації відпочинку й, зокрема лише за 500-600 грн спудеї можуть засмагнути у горах чи на морі!
“Можу лише поскаржитись, адже навчаючись п’ять років в університеті, я жодного разу не користувалась путівками від студентського профкому стосовно літнього відпочинку! Ба більше, я й не знала, що є така можливість, відпочити чи на морі, чи в Карпатах зі знижкою. І від однокурсників, і від друзів не чула, щоб вони користувались чи бодай знали…”, – розповіла “Пошті” Наталія, колишня студентка університету імені Івана Франка.
На жаль, оголошення про такі можливості є не у всіх навчальних закладах, не у всіх корпусах, гуртожитках і деканатах, й аби не виникало подібних колізій, “Пошта” дізналася, де та за яких умов можуть відпочити студенти найбільших університетів Львова.

Морська благодать для студентів

Літо важко уявити без спекотного сонця, піску та моря! І, аби засмагнути на півдні, львівські спудеї мають чимало пропозицій. Так, студенти львівської політехніки, можуть відпочити у двох таборах на узбережжі Чорного моря.
Серед студентів цього вишу табір “Політехнік-1”, що в Алушті – найпопулярніший. Десятиденний відпочинок із харчуванням уже за два тижні, з 14 червня буде перший заїзд, коштуватиме 600 грн, останній – 30 серпня. “Студентам-сиротам путівки надають безкоштовно. Зараз у львівській політехніці їх є майже 100, але бажання поїхати на море виявили лише 10%. У цьому таборі також можуть відпочити й студенти інших вишів, але їм путівка обійдеться майже у три тисячі гривень”, – розповів “Пошті” Богдан Поліщук, керівник профкому львівської політехніки.
Сьогодні, 1 червня, перший заїзд у табір – “Політехнік-3”, що поблизу Коблево в селі Морському. Поїздка туди є дешевшою, ніж до Алушти, і за 12 днів на морському березі студенту-політехніку доведеться заплатити лише 500 грн, це разом з триразовим харчуванням. Зі слів Богдана Поліщука, студенти інших вишів сплачують повну вартість – понад дві тисячі гривень. Останній заїзд – 18 серпня.
Як з’ясувала “Пошта”, бронювати путівки на море “політехівці” починають ще з березня. Студент-політехнік поїхати на море за зниженою ціною може лише раз. “При виділенні путівок перевагу отримують п’ятикурсники, для яких це остання нагода. Наступними у черзі є найкращі за рейтингом успішності студенти, нагороджені грамотами, а також ті, які працюють на громадських засадах”, – зазначив Богдан Поліщук.

У розпалі літа…

На липень свій морський відпочинок можуть планувати спудеї Франкового та лісотехнічного університетів у таборі “Лісотехнік”, що у Рибаківці. “Цьогоріч путівка на 12 днів із триразовим харчуванням коштує 500 грн, для студентів лісотехнічного університету. Це на сто гривень менше, ніж торік. Безкоштовно до моря їздять сироти, але зголошується лише близько половини із них. Вартість путівки для студентів інших вишів становить понад тисячу гривень” – розповів “Пошті” Ігор Гайдук, голова профкому Національного лісотехнічного університету України.
Студенти ЛНУ імені Івана Франка також сплачуватимуть за путівку повну вартість, але профком університету частково відшкодує витрачені гроші, тому в середньому путівка коштуватиме близько 600 гривень. Спудеї мають самостійно подбати про квитки до Одеси, а вже звідти їх везуть безпосередньо на базу. Додамо, перший заїзд у “Лісотехнік” – 7 липня, останній – 15 серпня.
Окрім цього табору, сту­денти ЛНУ імені І. Фран­ка можуть поїхати в оз­доровчо-спортивний табір “ІКАР”, що поблизу села Рибаче. Десять днів відпочинку вартує менше, ніж тисячу гривень, якщо обрати тримісний номер. Також за ці гроші обіцяють і харчування. Перший заїзд відбудеться 1 липня, останній – 20 серпня. 

Закарпаття та Шацькі озера

Відвідати мальовниче Закарпаття пропонує профком ЛНУ імені Івана Франка. Дванадцятиденний відпочинок у спортивно-оздоровчому таборі “Карпати”, що поблизу села Чинадієво, кош­туватие спудею близько 1200 грн, в ціну входить триразове харчування. “Пошта” зазначає: ціна однакова як для студентів університету імені Івана Франка, так і для студентів з інших вишів. Заїзди триватимуть з 6 липня по 14 серпня.
Відпочити у відомому Шацьку, біля озера “Пісочне”, у спортивно-оздоровчому таборі “Медик” можуть студенти Львівського національного медуніверситету ім. Данила Галицького. За 12 днів відпочинку з триразовим харчуванням на Волині студенту-бюджетнику доведеться спорожнити гаманець на майже 600 грн, спудея-платникам – на 1100 грн. Студенти  інших навчальних закладів за путівку у “Медику” платитимуть дві тисячі гривень. Перший заїзд 24 червня, останній – 15 серпня. До слова, львівська політехніка пропонує своїм студентам відпочинок у Славському. Проте влітку табір “Політехнік-2” популярністю не користується, зате взимку…

По враження – за кордон

За три-чотири тисячі гривень львівські студенти можуть пізнати, чим же відрізняється море в Болгарії чи Греції від українського. Звісно, ціни не студентські, але якщо затягнути пасок…
Такими пропозиціями можуть скористатися студенти Франкового та медичного університетів. Зокрема, студенти-медики мають можливість відпочини на узбережжі Егейського моря у Греції. Такий відпочинок коштує понад чотири тисячі гривень. У вартість входить переїзд, проживання – десять ночей, та харчування. Оскільки кількість місць обмежена, заяви приймають лише до 10 червня.
ЛНУ ім. І. Франка пропонує відпочинок у Болгарії – містах Сонячний берег та Золоті піски. В середньому поїздка обійдеться у понад три тисячі гривень. Заїзди триватимуть з 1 липня до 25 серпня. “Торік до Болгарію ми відправили понад сто студентів. Там є широкий вибір житла – готелі дві, три, і чотири зірки. Минулоріч такі путівки розібрали дуже швидко. Цього року ще можна зголошуватись. Заявки можна подавати за два тижні до виїзду”, – каже Михайло Мураль, голова профспілкового комітету ЛНУ ім. Івана Франка.
Зі слів співрозмовника, цей університет не має власних баз чи таборів, тому домовляється з колегами та партнерами, аби знайти оптимальний варіант “ціна-якість”. “Адміністрація університету сприяє відшкодуванню певної суми, яку студент витрачає на відпочинок. Студенти можуть написати заяву з проханням про видачу матеріальної допомоги на оздоровлення, відтак університет відшкодовує студенту понад шістсот гривень. Проте таким “привілеєм” може скористатись лише бюджетник”, – пояснив Михайло Мураль.
Зауважимо, пропозиціями профкомів можуть скористатися студенти не залежно від курсу та форми навчання. По студентські путівки та додаткову інформацію потрібно звертатись до профкомів вишів. Також детальніше про літній відпочинок можна дізнатися на сайтах профкомів вишів. Отож, здавайте сесію та пакуйте валізки!
Іван Попович, студентський мер Львова
Є два різні варіанти організації відпочинку для студентів: перший – відпочинок на базах навчальних закладів на морі чи в Карпатах. А є другий варіант – виїзди за кордон, тури по Європі, це здебільшого комерційні проекти, якими займаються конкретні люди і конкретні туроператори. Вони на цьому заробляють гроші. Тому до такого варіанту я ставлюсь негативно, ніколи тим не займався… Щодо поінформованості студентів про можливості відпочити зі знижкою, то виглядає, що молодь більше знає про такі “внутрішні” університетські пропозиції, адже багато львівських закладів мають свої бази відпочинку чи в Карпатах, чи на морі. Інформація є, хоч, можливо, десь і бракує оголошень, але це, як на мене, не проблема. Інформація передається з вуст у вуста, можливо, студенти першого курсу менш поінформовані, але не біда, у них ще буде час скористатися можливістю такого студентського відпочинку. Щодо зловживань… то їх нема. До прикладу, зараз на море заяв подають у п’ять, а то й у шість разів більше, ніж є вільних місць. Звісно, що спершу звертають увагу на членів профбюро, на активних людей, та це логічно.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.0696 / 4.16MB / SQL:{query_count}