Врятувати націю!

Депутати Львівської міськради підтримують підвищення акцизу на пиво. Гроші скерують на лікування онкохворих дітей

Депутати Львівської міськради підтримують законопроекти, якими пропонують підвищити акцизи на пиво і спрямувати виручені кошти на будівництво нового лікувально-діагностичного комплексу Національної дитячої спеціалізованої лікарні “Охматдит” у Києві. 
Мова про три законопроекти. Так, одним із них планують підвищити акциз на пиво та слабоалкогольні напої з 0,89 до 2, 5 гривень (це призведе до подорожчання пляшки пива в середньому на дві гривні), а в двох інших закріплюють норми про те, що виручені кошти підуть саме на фінансування будівництва нового комплексу “Охматдиту”.
Зі слів депутата Львівської міськради Валерія Веремчука, ці законопроекти парламент може розглянути 15 червня, а його співавторами є депутати як від опозиції, так і від влади. “У 2010 році акциз вже підвищували і, як наслідок, на 15% вдалося зменшити кількість підлітків, які щотижнево вживали алкогольні напої”, – акцентує Валерій Веремчук.
Підвищення акцизу на пиво дасть можливість залучити щороку до бюджету чотири мільярди гривень і це дозволить збудувати сучасний комплекс лікарні, де нарешті можна буде проводити операції з пересадки кісткового мозку онкохворим.
Як каже представник БФ “Крила надії” Наталія Ліпська, досі Україна залишається в числі трьох країн Європи, де такі операції не проводять, тому українці змушені шукати меддопомоги за кордоном. “Я постійно спілкуюся з онкохворими дітьми Львівщини та їх батьками. Коли сім’ї дізнаються про діагноз своїх дітей, вимушені продавати все, що мають, і мало не жебрати, аби назбирати потрібну суму. Щороку до 150 дітей із Львівщини потребують пересадки кісткового мозку і родичі змушені шукати до 200 тисяч євро на такі операції за кордоном. На жаль, діти помирають, якщо родина не встигла зібрати потрібну суму. Це ганьба, що ми щороку змушені вивозимо з країни мільйони на лікування дітей!”, – каже Наталія Ліпська. 
Як наголошує голова депутатської комісії з питань медицини, освіти та соцзахисту Львівської міськради Людмила Шекета, дійсно неприпустимо вивозити з України мільйони гривень і вкладати їх у розвиток чужої медицини! Також, із її слів, лише з фонду депутатських допомог щороку два мільйони гривень йде як кошти на лікування жителів Львова.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6320 / 4.07MB / SQL:{query_count}