Де взяти гроші на дороги?

Сьогодні на засіданні сесії Львівської міськради депутати вирішуватимуть, звідки взяти кошти на ремонт доріг у місті

Йдеться зокрема про вулиці Героїв УПА, Мечникова та проспект Червоної Калини. Погляди депутатів міськради вкотре не збігаються з поглядами посадовців міської влади, що ставить під загрозу репутацію Львова і його спів­працю з ЄБРР.

Пропозиції ратуші

Чиновники міськради розробили відповідну ухвалу і запропонували депутатам суттєво збільшити фінансування на ремонт трьох львівських вулиць – Героїв УПА, Мечникова та проспекту Червоної Калини.
Валерій Веремчук, член депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку, розповів “Пошті”, що на вулицю Героїв УПА треба додатково виділити 15 млн грн. “Минулого тижня тендер на реконструкцію цієї вулиці виграла фірма “Онур”. Депутати зацікавлені в тому, аби виділяти кошти на ремонт доріг. Але звідки ці гроші братимемо?”, – запитує він.
Окрім того, термінової реконструкції потребує вулиця Мечникова (від вулиці Пекарської до Личаківської – “Пошта”). Фахівці кажуть, що її стан жахливий! Як писала “Пошта”, на цю вулицю депутати виділили 4 млн грн і тепер планують додати ще 10 млн грн. 
За словами Валерія Веремчука, загальна вартість цього проекту становить близько 34 млн грн. “Проте кошторис був розрахований кілька років тому, і нині його передали на перерахунок. Ймовірно, сума буде більшою!”, – певен він. Цього року також планують ремонтувати проспект Червоної Калини. На нього депутати вже виділили 1,5 млн грн і планюють додати ще 8 млн грн. “Загальна вартість проекту наразі не відома, тому ми чекаємо на відповідні документи. Але варто взяти до уваги те, що, якщо у місті розпочнеться будівництво трамвайної колії на Сихів, важка техніка знищить дорожне покриття на проспекті Червоної Калини. Тому ми ще не готові ухвалювати остаточне рішення щодо ремонту цієї дороги”, – каже Валерій Веремчук.
“Пошта” вирішила з’ясувати ситуацію у міських посадовців, проте чиновники ратуші на цю тему говорити відмовилися. Зокрема, Олег Синютка, перший заступник міського голови Львова, учора так і не знайшов часу, аби поспілкуватися з журналістом “Пошти”. Натомість він запровадив нову моду – переказав коментар через прес-службу міськради: “Перескерування коштів від ЛКП “Львівелектротранс” і ЛКП “Львівавтодор” не буде, а вулиці Героїв УПА і Мечникова ремонтуватимуть за кошти з бюджету розвитку”, – процитувала Олега Синютку керівник прес-служби міськради Христина Процак.   
Дивуватися немає чому. Львів’яни вже звикли, що чиновники мерії планують одне, а роблять інше. Щоправда, не за власні кошти. 

А звідки гроші?

Згідно з ухвалою, яку розробили і запропонували депутатам, виконавчі органи влади пропонують близько 15 млн грн забрати зі статутного фонду ЛКП “Львівелектротранс” і близько 25 млн грн – у ЛКП “Львівавтодор”. 
У депутатів постало питання: забираючи кошти у “Львівавтодору”, чи не ризикуємо ми зруйнувати співпрацю Львова із Європейським банком реконструкції та розвитку? “Адже коли ці кошти закладали, нас переконували, що вони потрібні для сплати наших зобов’язань по проектах з Європейським банком. Зокрема, це стосується ремонту доріг другого і шостого трамвайних маршрутів. Плюс поточні видатки”, – розповідає Валерій Веремчук. 
Відомо, що Європейський банк дає гроші на конкретні проекти. Тому, за словами депутата, місту треба сплатити податок на додану вартість за ці роботи. “Наприклад, минулого року місто мало сплатити за виконані роботи 27 млн гривень податку на додану вартість. За цьогорічні роботи нараховано близько 20 мільйонів гривень. Якщо вилучити такі асигнування з Львівавтодору, то у нас немає навіть теоретичної можливості сплатити цей податок. Якщо ми відмовляємося платити податок на додану вартість, то чи захоче ЄБРР надалі працювати зі Львовом? Думаю, що ні!”, – зауважує Валерій Веремчук. Він певен, що депутати не можуть допустити, аби Львів втратив співпрацю з цієї фінустановою, адже це не лише ставить під загрозу імідж міста, але й зупиняє чотири масштабні проекти у Львові. 
“Якщо ми не виконуємо свої зобов’язання перед банком, то він, відповідно, припиняє фінансування інших проектів, зокрема продовження робіт по другому і шостому трамвайних маршрутах, також призупиниться проект “Трамвай на Сихів”. Може припинитися кредитування ЄБРР на реконструкцію тяглих підстанцій Львівелектротрансу”,– каже Валерій Веремчук.

Яромир Самагальський, голова постійної депутатської комісії з фінансів та планування бюджету львівської міської ради:
– Ми вирішили, що недоцільно як джерело фінансування використовувати кошти зі статутних фондів комунальних підприємств “Львівелектротранс” і “Львівавтодор”. А все тому що у спецфонді міського бюджету на дороги заплановано 16 мільйонів 72 тисячі гривень, окрім того є субвенції з державного та обласного бюджетів, це майже 42 мільйони гривень. Також у міському бюджеті розвитку для управління капітального будівництва на шляхове господарство заплановано 32 мільйони 800 тисяч гривень. Тому ми вважаємо, що недоцільно міняти джерело фінансування, бо є живі гроші… їх треба використовувати. Ми вважаємо, що абсолютно неправильною, навіть шкідливою є позиція виконавчих органів міської влади…які не використовують кошти, закладені в бюджеті розвитку. Це запитання до міського голови. Чому вже пройшло півроку, а закладені в бюджет кошти не розписані на конкретні об’єкти. Гроші зі статутних фондів ЛКП”Львівавтодор” та “Львівелектротранс”, якщо буде треба, перерозподілимо.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4162 / 4.03MB / SQL:{query_count}