Жнива для квартирних злодіїв

Власникам помешкань не варто хизуватися у соцмережах, куди і на скільки вони їдуть відпочивати, адже за цим уважно стежать домушники!

фото: goldkey-klng.ru
Використовують злочинці, як і раніше, лом та відмикачки, буває, через вікна лазять. У злодійстві нічого не змінилося, проте не завжди і не всім вдається вберегти від нього свої домівки. Лише за п’ять місяців 2013-го у Львові обікрали понад двісті квартир. Про це “Пошті” розповів Павло Гарасим,  перший заступник начальника міліції Львова. Кількість таких злочинів може збільшитися, адже скоро почнеться час відпусток. У міліції кажуть: свою роботу вони виконують добре, але й власники помешкань мають бути пильними! 

Міцні двері та якісні замки! 

“Насамперед варто поставити нормальні металеві двері. Якщо живете на першому поверсі, то на вікнах мають бути решітки або ж сигналізація. На дверях повинні бути хороші замки – не такі, у яких серцевина висовується назовні на сантиметр, а встановлені повністю у середину дверей, навіть трохи глибше втиснені, аби їх не можна було відламати чи вибити”, – акцентує Павло Гарасим. 
Щодо сигналізації, то варто поставити її на двері та вікна і налаштувати так, аби вам приходило смс-по­відомлення щоразу, коли відчинятимуться двері чи вікно. Таким чином, ви знатимете, що вдома є хтось, кого б там не мало бути. У такому разі відразу телефонуйте до міліції, вона має відреагувати.  
Також співрозмовник радить бути обачним, особ­ливо у соцмережах. Зокрема, не треба хизуватися тим, куди і на скільки часу ви їдете відпочивати, навіть якщо йдеться про один день у Карпатах. Злодій може скористатися і вашою нетривалою відсутністю. 

А сусідам байдуже…

“За кордоном, окрім надійних дверей, вікон та сигналізації, є ще й сусід, який не сидітиме байдуже, якщо почує щось підозріле. Він відразу подзвонить до поліції. На жаль, у нас такі факти – рідкість. У нас людину обкрадають, причому чується стукіт, грюкіт, а сусід щільніше закриває вікна й двері, аби не чути. І, звісно, нікуди не подзвонить”, – зазначає Павло Гарасим. 
У міліції наголошують: треба бути обачними, зачиняти двері та вікна, йдучи з дому. У Львові були випадки, коли домушники проникали у квартиру навіть поки господарі… дрімали та обкрадали їх серед білого дня! 
Зазвичай більшість крадіжок є спланованими: злодії стежать за власниками житла, вивчають їх графік – коли вони йдуть з дому чи повертаються. Таких злодіїв можна помітити, адже вони крутяться біля будинку.  
“Ми постійно наголошуємо жителям, навіть оголошення розвішуємо: треба бути обачними. Якщо помітили когось підозрілого, чужого, хто ходить і приглядається, телефонуйте до міліції! Проте від жителів допомоги мало, частіше допомагають комунальники чи люди, які проводять інтернет. Саме вони часто помічають підозрілих осіб, які і є злодіями”, – повідомляє правоохоронець. 

Час крадіїв – ранок і вечір

Зранку дорослі поспішають на роботу, діти до школи, а квартира залишається порожньою. Увечері видно, що світло не горить годину, другу… Отже, в оселі нікого немає. Можна і “працювати”…
Нині крадії шукають легших шляхів, ніж копирсатися в замку чи лізти через вікно. Вони просто просяться… пожити. “Маємо такий випадок у Галицькому районі, коли жінка винаймала квартиру на добу, платила гроші власнику, той спокійно давав їй ключі, а вона обкрадала помешкання, виносила магнітофони, телевізори, усе цінне та зникала. Так вона обікрала 29 квартир”, – каже співрозмовник. 
Коли злочинець таки проникає у квартиру, він найперше набиває кишені грошима, цінностями. Тому варто подумати, куди заховати саме це майно, проте не обов’язково це має допомогти. Буває так, що цінні речі лежать на видному місці, але злочинець їх не помічає, а буває, що гроші й золото сховані там, де б ніхто ніколи й не додумався шукати, а крадій знайшов. Отже, злодія краще перехитрити своєю обачністю, міцними дверима та замками, якісними вікнами, сигналізацією та решітками! 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.3096 / 4.09MB / SQL:{query_count}