Амбітні плани Львівщини

Денис Шмигаль, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та промисловості Львівської облдержадміністрації, – про ІІ Міжнародний форум інвестицій та інновацій

Бізнесмени, українські й міжнародні експерти (із США, Європи) та інвестори зберуться у Львові 6-7 червня на ІІ Міжнародний форум інвестицій та інновацій. Діловий захід, на який очікують до 250 учасників, відбудеться у готелі “Дністер” за підтримки Львівської облдержадміністрації. Присутні говоритимуть, зокрема, про інноваційний потенціал області, реалізацію проектів у сфері альтернативної енергетики та залучення інвестицій у IT-сферу.
“Основні завдання форуму – привабити та залучити внутрішніх і зовнішніх інвесторів, показати стратегію розвитку Львівщини в галузі IT та альтернативної енергетики, адже це пріоритети краю. У 2012-му форум відбувся вдало, так вважають зокрема фахівці IT-сфери. Сподіваюся, що цього року минулорічний результат підтвердимо сповна! Форум продовжує формувати певне середовище, аудиторію і дає результат”, – зазначає “Пошті” Денис Шмигаль, директор департаменту економічного розвитку, торгівлі, інвестицій та промисловості Львівської облдержадміністрації. Зокрема, за його словами, форум є одним із кроків на шляху до розвитку вітроелектростанцій на Львівщині.

Вектори стратегічного розвитку Львівщини

– Денисе Анатолійовичу, скажіть, будь ласка, якими є основні месиджі ІІ Міжнародного форуму інвестицій та інновацій? Експерти акцентують на швидких і ефективних результатах цього ділового заходу. 

– На Львівщині традиційно кілька років поспіль відбувається Міжнародний економічний форум. Це захід високого рівня, який визначає вектори стратегічного розвитку Львівської області, України та транскордонного співробітництва. На відміну від осіннього, започатковуючи Міжнародний форум інвестицій та інновацій, ми мали ідею створити форум, що даватиме конкретні результати, які можна побачити якнайшвидше. 
Стратегічна ідея заходу – розвиток інноваційних технологій, а сьогодні найбільше інновацій маємо у IT-секторі та у альтернативній енергетиці. Тому, як торік, так і цього року, ІІ Міжнародний форум інвестицій та інновацій складається з двох частин. IT-сектор формує основу форуму. Побачити швидкий результат форуму можливо, адже і IT-галузь і альтернативна енергетика є дуже динамічними і нині стрімко розвиваються на Львівщині. Сучасний світ дуже потребує інновацій!
Отож, основні акценти форуму – реалізація проектів у сфері альтернативної енергетики та залучення інвестицій в стартап-проекти у галузі інформаційних технологій. У межах форуму заплановано проведення Міжнародного форуму альтернативної енергії, IT-стартап Boot Camp та фіналу конкурсу стартап-проектів. Експертним журі буде журі міжнародного рівня.

– Скажіть, будь ласка, які призи чекають на переможців?

– Переможці отримають поїздки на міжнародні конкурси. Як торік, так і в 2013-му, одним із призів є поїздка до Франції на один із найпрестижніших конкурсів LeWeb. Отже, переможець зможе продовжити розробляти свої напрацювання на міжнародному рівні. Окрім цього, наприклад, торік призом була поїздка у Кремнієву долину в США. 

– Хто цього року бере участь у ІІ Міжнародному форумі інвестицій та інновацій?

– До участі у весняному форумі запросили українських та закордонних представників бізнесу, експертів, фінансистів та інвесторів, а також ІТ-стар­тап. Рівень експертів, які зберуться у Львові 6-7 червня, є досить високим. Зокрема, на форум приїдуть поважні міжнародні експерти із США та Європи. 

“Чекаємо конкретний і швидкий результат” 

– Наскільки важливим для Львівщини є проведення весняного форуму і яких результатів очікуєте?

– Такий діловий захід, звісно, насамперед покращує імідж регіону. Наша мета – аби цей захід дав для Львівщини конкретний, швидкий і позитивний результат. Скажімо, минулого року ми зробили акцент на IT-галузі і ще раз підтвердили, що Львів є IT-столицею України! Цього року прагнемо стати лідерами альтернативної енергетики та енергоефективності. Сподіваюся, що ІІ Міжнародний форум інвестицій та інновацій доведе: Львівщина має гарні шанси стати лідером розвитку альтернативної енергетики та енергоефективності. 

– Область має амбітні плани!

– Очевидно, що так! 

– Розкажіть детальніше про другу частину форуму – сферу альтернативної енергетики. На мою думку, завдяки Карпатам, на Львівщині досить перспективною є вітроенергетика. 

– Під час форуму плануємо зібрати разом компанії та експертів, які працюють у галузі вітроенергетики та сонячної енергетики. Повністю із вами згодний: Львівська область має потужні можливості у вітроенергетиці. Під час форуму виступатимуть Зіновій Козицький, генеральний директор ТОВ “Укрнафтогазінвест”, яке збудувало електростанцію на сонячній енергії у Самбірському районі, готує будівництво вітроелектростанції та директор ТзОВ “Дрогобич Енерджі” Андрій Панін. “Дрогобич Енерджі” – це компанія, яка у селі Опака, що на території Дрогобицького району, будує вітроелектростанцію потужністю 50 МВт. Йдеться про французькі інвестиції. 

– Нині територія Європи, зокрема Австрія, забудована вітровими електростанціями. Скажіть, будь ласка, чи має шанси і Львівщина у майбутньому мати тисячі вітряків?!

– В Австрії галузь віт­роенергетики розвивалася 50 років поспіль, і тепер ця країна отримала хороші результати своєї наполегливої праці. Сьогодні австрійці, як і німці, є лідерами в галузі вітроенергетики. Сподіваюся, що Львівщина має гарні шанси реалізувати проекти з альтернативної енергетики. Звісно, на це потрібні роки і праця. 

– Звичайно, метою весняного форуму є й залучення інвестицій у Львів та область.

– Безперечно. Форум дає месидж всім зацікавленим вкладати інвестиції на Львівщині. Завдяки таким заходам інвестор відчуває вектори стратегічного напрямку. Зокрема, міжнародний форум альтернативної енергетики, що відбувається в області, наголошує інвесторам: у цій галузі їм дадуть зелене світло. Звісно, важливим для краю є створення нових робочих місць та високотехнологічного виробництва. 

Львівщина приваблива для інвесторів 

– Неодноразово експерти зазначали, що інвестор не надто прагне вкладати гроші, адже боїться бюрократичної тяганини тощо. Що робить влада Львівщини, аби ситуація була сприятливою для інвесторів?

– Ми багато працюємо у цьому напрямку. Зокрема, йдеться і про створення інвестиційного порталу Львівщини з великою кількістю інформації, поданою різними мовами, і про покращення надання адмінпослуг бізнесу, починаючи з реєстрації фірми. Робимо акцент на покращенні комунікації між бізнесом і владою, адже це дуже важливо. 

– На вашу думку, діловий клімат на Львівщині є сприятливим?

– Зазначу, що Харківську, Львівську та Донецьку області визнали найбільш привабливими для інвесторів регіонами України. Львівська область визнана найкращою у таких аспектах, як діловий клімат, правила та процедури, відкритість влади до інвестицій, діловий оптимізм та успішний досвід. Дослідження проводили Київський міжнародний інститут соціології й Інститут економічних досліджень та політичних консультацій. 
Під час складання рейтингу враховували “жорсткі” та “м’які” фактори. До першої категорії належать природні та трудові ресурси, інноваційний потенціал, географічне положення та інфраструктура. До “м’яких” факторів експерти зарахували діловий клімат, правила і процедури, відкритість влади, діловий оптимізм та успішний досвід. Саме за “м’якими” факторами найкращим регіоном для інвестицій визнали Львівщину. 
До речі, цей рейтинг презентуємо і на ІІ Міжнародному форумі інвестицій та інновацій. Також варто зазначити, що Львівщина входить до трійки європейських регіонів із найвищою ефективністю вкладеного капіталу. Нині ж Львівська область є п’ятою серед областей України за кількістю вкладених інвестицій. Так, інвестиції вкладають у промисловість, зокрема легку, приладобудування, машинобудування, харчову галузь.  
З моменту проголошення незалежності у нашу область вклали понад 1,6 мільярдів доларів. Після кризи 2008-го рівень інвестицій, звісно, знизився (це природній процес), а згодом ситуація змінилася на краще. Скажімо, торік у регіон вклали понад 300 мільйонів доларів. 
Певен: вкрай важливим є вкладання грошей у галузь промисловості – там, де інвестор дає не лише гроші, а й нові технології, створює робочі місця. Також цікаво, коли є інвестиції у IT-галузь. За останні роки найбільша та вельми цікава інвестиція – відкриття у Львові в 2010-му бізнес-сервіс-центру Nestlе. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.5039 / 4.15MB / SQL:{query_count}