Експеримент на мільйон

Львівська міська рада виграла державний грант на розробку та пілотне впровадження заходів енергозбереження у будинках міста. Щоправда, гроші на ці цілі передбачать у держбюджеті лише наступного року. 

Львівська міська рада виграла державний грант на розробку та пілотне впровадження заходів енергозбереження у будинках міста. Щоправда, гроші на ці цілі передбачать у держбюджеті лише наступного року. 

Як розповів "Пошті" Володимир Магула, начальник відділу енергозбереження департаменту житлово-комунального господарства та інфраструктури ЛМР, мета проекту - зменшити енерго­споживання в житлово-комунальному господарстві Львова щонайменше на 50%. Загальний бюджет проекту становить 1 млн грн:  80% (797 тис. грн) має виділити держава з фонду конкурсу і 20% (203 тис. грн) - Львів із власного бюджету.

Заходи, передбачені у межах гранту, можна поділити на три етапи. Спочатку обстежать типові будівлі, потім фахівці розрахують, якими заходами це можна ліквідувати (утеплення стін, встановлення лічильників і т. д.) і лише на третьому етапі практично втілюватимуть ці заходи на прикладі одного будинку. Набутий досвід застосують на всіх інші бюджетних та житлових будівлях. Проект  розрахований на 11 місяців.

- Для розрахунку втрат теплової та електроенергії ми виберемо 30-40 будинків типової забудови Львова. До прикладу, кілька хрущовок, дев'ятиповерхівок, цегляних будинків, забудову центральної частини міста. Обстежимо їх і визначимо, що конкретно потрібно зробити у кожному з них. Пізніше розрахуємо, скільки це коштує і порівняємо з економічним ефектом від впровадження енергоощадних заходів, - розповів  В. Магула.

Щоб полегшити роботу інженерам, за кошти гранту міська рада планує купити тепловізор - пристрій, який дає змогу побачити конкретні місця, через які йдуть основні втрати тепла з будинку.  Вартість такого приладу 150-200 тис. грн.

Конкурс проектів та програм розвитку місцевого і регіонального самоврядування започаткований указом Президента ще у 2002 р. Тематика проектів (програм) може стосуватися різних сторін та проблем місцевого самоврядування, а саме: організації ефективної системи надання со­ціальних послуг населенню, реформування системи житлово-комунального господарства, громадського транспорту, культури, охорони здоров'я, освіти тощо.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6500 / 4.08MB / SQL:{query_count}