Поспішайте заповнити декларацію!

Через два тижні в Україні завершується кампанія декларування доходів громадян. “Пошта” з’ясувала, хто нині зобов’язаний заповнювати декларацію, а хто ні, і що чекає на порушників

Менше ніж два тижні залишилося до закінчення кампанії декларування, яке триває традиційно щороку до першого травня. Щоправда, поки декларацію заповнюють не всі українці, адже за більшість це роблять роботодавці у своїх звітах перед органами контролю. 
Проте, можливо, так триватиме не довго, адже Міністерство доходів і зборів з минулого року планує впровадити загальнообов’язкове декларування доходів. Нині ж нам залишається лише здогадуватись, хто і що декларуватиме, адже проект ще не готовий, а перебуває на стадії розробки. 
У передостанній тиждень подання декларації “Пошта” розповідає, хто нині зобов’язаний заповнювати декларацію і що чекає на тих, хто не подав її вчасно. 

Хто ж має заповнювати ті декларації?

Олексій Сторчило, заступник голови ДПС у Львівській області, розповів “Пошті”, що до 1 травня декларацію зобов’язані подати ті, хто впродовж року отримував окремі види оподатковуваних доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті податок не утримувався.
 “Також декларацію заповнюють у разі отримання доходів від особи, яка не є податковим агентом. Тобто від нерезидента, фізичної особи, яка не має статусу суб’єкта підприємницької діяльності, або ж не є особою, яка здійснює незалежну професійну діяльність. І якщо людина отримує іноземні доходи”, – пояснює він.
З його слів, новацією цьогорічної кампанії декларування є те, що зобов’язані  подати декларацію платники податку, якщо впродовж року їм дохід виплачували двоє або більше податкових агенти, і при цьому загальна річна сума доходу перевищила 120 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року (у  2012 році – 1073 грн), тобто 
128 760 грн.

А кому не треба!

А ось якщо ви отримували доходи винятково від юридичних осіб чи приватних підприємців, то декларації вам заповнювати не потрібно. 
“Не потрібно її запов­нювати й тим, хто отримує дохід від операцій продажу (обміну) майна, дарування, при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок”, – веде далі Олексій Сторчило. –  Або у вигляді об’єктів спадщини, які відповідно до Податкового кодексу України, оподатковуються за нульовою ставкою. Тобто, від члена сім’ї І-го ступеня споріднення. Якщо спадщину отримано від члена сім’ї ІІ-го ступеня споріднення, то сплачується податок на доходи фізичних осіб за ставкою 5 % від вартості успадкованого. Членами сім’ї фізичної особи І-го ступеня споріднення вважаються батьки, чоловік або дружина, діти, у тому числі усиновлені. Інші члени сім’ї фізичної особи вважаються такими, які мають ІІ-й ступінь споріднення.”
Олексій Сторчило нагадує, що відповідно до норм Податкового кодексу у поданій декларації особа зобов’язана самостійно визначити суму податкового зобов’язання та сплатити зазначений податок до 1 серпня 2013 року. “Бланки декларацій та консультації щодо їх заповнення  можна  безкоштовно отримати  у  всіх органах ДПС  у Львівській області”, – наголошує податківець. 
“Добровільно подати декларацію також можуть громадяни, які хочуть скористатися правом на податкову знижку (повернення податку з бюджету). При реалізації платниками податку права на податкову знижку строк подання декларації не обмежується 1 травня. Їх можна подавати до кінця року”, – каже Олексій Сторчило.

Про штрафи і новації

Проте якщо ви несерйозно відноситесь до обов’язку задекларувати свої доходи, то ризикуєте заплатити штраф, щоправда невеликий. А якщо пощастить, то все може обійтися й попередженням.
“Для тих, хто не подасть декларації або зробить це несвоєчасно чи впише туди неправдиву інформацію, відповідно до ст. 1641 КпАП, чекає штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (51 – 136 грн) або попередження”, – розповідає Олексій Строчило.
Але невідомо чи залишаться такі безневинні штрафи після запровадження загальнообовязкового декларування?... 
Олексій Сторчило, заступник голови ДПС у Львів­ській області каже, що дійсно Міністерство доходів і зборів підтримує ініціативу щодо загальнообов’язкового декларування, тому що це є загальноєвропейська тенденція. “Важливо, щоб процедура декларування доходів була необтяжливою для громадян і її можна буде проходити в електронному вигляді. Однак будь-які офіційні документи з цього питання не оприлюднені, отож для коментарів наразі немає жодних підстав”, – вважає заступник голови ДПС у Львівській області. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4350 / 4MB / SQL:{query_count}