Не порозумілись?

Скандал навколо універмагу на площі Ринок: депутати кажуть, що його приватизували незаконно, мерія – що була змушена продати, власники – що йдеться не про універмаг

Минулого тижня на сесії міськради депутати ухвалили звернення до вищого керівництва держави “з вимогою зупинити злочинну приватизацію приміщень колишнього універмагу “Львів” за адресою Шевська, 1”.  Натомість юридична адреса універмагу – пл. Ринок, 32, а його назва –  “На Ринку”. Як зазначають представники компанії “Універмаг “На Ринку”, про приміщення універмагу не йдеться, адже це власність Львівської обласної ради і приміщення орендується. Ця компанія приватизувала три поверхи над універмагом за адресою вул. Шевська, 1 з попередніми планами зробити там готель. 

Позиція депутатів

Як розповів депутат міськради Маркіян Лопачак,  наприкінці 2011-го Господарський суд Львівської області визнав недійсною ухвалу міськради, яка передбачала вилучення з переліку об’єктів, що підлягають приватизації, способом викупу нежитлових приміщень на вул. Шевській, 1. На початку поточного року цей суд зобов’язав виконавчий орган міськради укласти договір купівлі-продажу приміщення на вул. Шевській, 1.
Депутат наголосив: ринкова вартість нежитлових приміщень на вул. Шевській, 1 значно перевищує суму, зазначену в експертній оцінці. “Фактично один квадратний метр у центральній частині міста оцінили у
3 500 гривень. Водночас професійні учасники ринку нерухомості зазначають:  вартість не може бути меншою ніж 20–24 тис. грн за квадратний метр площі, – розповів Маркіян Лопачак. – Це грубе порушення гарантованих чинним законодавством майнових прав територіальної громади. Примусовий продаж приміщень на вул. Шевській, 1 за істотно заниженою ціною спричинить недоотримання міським бюджетом Львова коштів у розмірі щонайменше 30 мільйонів гривень”.
Як інформує прес-служба ЛМР, міське управління комунальної власності 8 квітня у примусовому порядку оформило договір купівлі-продажу нежитлових приміщень третього, четвертого та п’ятого поверхів на вул. Шевській, 1. 

Позиція власників 

Власники запевняють: приміщень на вул. Шевській, 1, у судових інстанціях правова позиція компанії відстояна та підтверджена. Теперішні власники орендували це приміщення з 2009 року.
“Наша компанія приватизувала 1 850 квадратних метрів по вулиці Шевській, 1, і це приміщення не універмагу, а трьох поверхів над ним. Внаслідок здійснення оцінки нерухомості та укладання договору купівлі-продажу наша компанія придбала це приміщення за один мільйон доларів. Вказана сума вже сплачена в міський бюджет. Приміщення, яке ми приватизували, має аварійний стан, і комерційна вартість його є суттєво нижчою. Інвестори готові вкладати гроші у відновлення цього приміщення”, – пояснює Тарас Колянковський, радник із правових питань АТЗТ “Універмаг “На Ринку”.
Як зазначають представники “Універмагу “На Ринку”, за оцінкою, вартість приміщення по вул. Шевській, 1 – у тих же рамках, що й вартість аналогічних об’єктів на цій вулиці (вартість сусідніх будинків становить 4 600 грн за кв. м, а на Шевський, 1 вийшло
4 200 грн).
Наразі ж відкритим залишається питання щодо того, чи справді місто втратило мільйони через приватизацію. Очевидно, ця історія матиме своє продовження...
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.8099 / 4.08MB / SQL:{query_count}