Продовжити розпочате

Цього року на продовження реставрації театру ім. М. Заньковецької з держбюджету виділять п’ять мільйонів гривень

Цього року на продовження реставрації театру ім. М. Заньковецької з держбюджету виділять п’ять мільйонів гривень

Керівництво театру ім. Марії Заньковецької продовжить у цьому році реставрувати фасад будівлі, який торік нарешті почали відновлювати. У 2012-му грошей вистачило лише на частину фасаду, тож зараз мають намір продовжити розпочате. Для цього у Києві обіцяють виділити п’ять мільйонів гривень. Про це “Пошті” повідомив Андрій Мацяк, генеральний директор театру ім. М. Заньковецької.  
Хоч кошти ще не надійшли, але в театрі вже знають на що їх витратити. Частину грошей скерують на проектно-кошторисну документацію, частину – на перенесення з території театру електропідстанції, яка забезпечує електроенергією оперний театр і частину прилеглих будівель.  
Гроші, що надійдуть, вирішили скерувати на виготовлення проектно-кошторисної документації. Це дасть змогу не лише систематизувати реставраційні роботи, але й брати участь у конкурсах на іноземні гранти. “Щодо пошуку грантів ми постійно ведемо перемовини,  але іноземці ні про що не хочуть говорити, поки немає проектної документації. Донині були якісь напрацювання, але цілісного проекту немає”, – каже Андрій Мацяк. 
На документи піде половина з обіцяних п’яти мільйонів, іншу частину в театрі планують витратити на перенесення електропідстанції, котра знаходиться у внутрішньому дворику, вона шкодить будівлі тим, що тисне на фундамент. “За 2,5 млн грн ми оновимо електропідстанцію і перенесемо її у підвал між театрами: оперним та ім. М. Заньковецької. Електропідстанція  поставлена тут всупереч усім нормам, це порушення правил протипожежної безпеки”, – додає Андрій Мацяк.
За попередніми підрахунками, на повну реконструкцію театру потрібно понад 600 мільйонів гривень. 
“Думаю, що до закінчення нашої депутатської каденції левову частку від потрібної суми буде виділено. Цих п’ять мільйонів гривень, що виділять – це сума, яка буде виділена на цей рік. Про більші гроші наразі говорити не можемо. Але при розгляді бюджету на наступний рік депутатська група “Львівщина” у парламенті сприятиме виділенню значно більшої суми”, – зазначив “Пошті” Михайло Хміль, народний депутат України.
Досі театр ремонтували фрагментарно, виділені раніше гроші скеровували на реставрацію гостро аварійних ділянок. Проте такий ремонт може бути марним. 
“Для того, щоб добре відреставрувати, потрібно робити все по порядку, починаючи з фундаменту та інженерних мереж (води, каналізації, електропостачання) і закінчуючи фасадом. Фрагментарно, тут робимо – тут не робимо, – недобре, адже такі роботи лише збільшують затрати”, – каже “Пошті” Андрій Салюк, голова Львівського осередку Українського товариства охорони пам’яток історії та культури. Співрозмовник додає, що за умови стабільного фінансування, таку будівлю можна відреставрувати за три роки.  

До теми:

Влада міста досі не знайшла грошей, аби відселити людей, які живуть у будівлі театру. За попередніми даними, на відселення мешканців потрібно понад 36 млн гривень. “Якщо Львівська міська рада відселить цих людей, то ми рухатимемося вперед. В іншому випадку немає сенсу робити жодні ремонти, хіба якісь косметичні побілки, бо нас постійно заливають, щось тріскається, забиваються якісь труби”, – розповів наприкінці минулого року в інтерв’ю “Пошті” Андрій Мацяк.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.2304 / 4.09MB / SQL:{query_count}