Пам’яті Вербицького

У нашому місті через два роки хочуть встановити пам’ятник отцеві Михайлові Вербицькому, авторові Державного Гімну 

У нашому місті через два роки хочуть встановити пам’ятник отцеві Михайлові Вербицькому, авторові Державного Гімну 

У 2015 році святкуватимемо 200-річчя від дня народження композитора, громадського діяча, автора мелодії Державного Гімну “Ще не вмерла Україна” отця Михайла Вербицького. Власне до цієї дати Львівське регіональне суспільно-культурне товариство “Надсяння” оголосило Всеукраїнський відкритий конкурс на кращу концептуальну  ідею  пам’ятника отцю Михайлові Вербицькому. 

“Отець Михайло Вербицький – це поважна постать для всього українства. Ним панувала музика. Іван Франко відзначав Михайла Вербицького як найзначнішого таланта серед галицьких композиторів. Постать Михайла Вербицького – об’єднуюча для всієї України. У 2015 році також виповниться 150 років від першого публічного виконання цієї пісні, як гімну”, – каже Володимир Середа, голова Львівського регіонального суспільно-культурного товариства “Надсяння”.

До участі у конкурсі запрошують українських та іноземних фахівців або авторські колективи дипломованих професійних архітекторів та скульпторів, студентів архітектурних та художніх навчальних закладів. 

“4 березня 2015 року вся українська громадськість, у тому числі й за кордоном, святкуватиме 200-ліття від дня народження Михайла Вербицького. Оскільки це постать загальноукраїнського масштабу, тому ми оголошуємо всеукраїнський відкритий конкурс. Громадські слухання відбулись 21 липня 2011 року і одноголосно обрано місце для пам’ятника – сквер на розі вулиць Вербицького і Чупринки (навпроти середньої загальноосвітньої школи №3). Ми ініціюватимемо вимогу, щоб спорудження пам’ятника відбулось в ансамблі з існуючим архітектурним довкіллям, ландшафтом, щоб органічно вписувалось в уже сформоване архітектурне середовище”, – розповів Юрій Горалевич, в. о. начальника відділу художньо-архітектурного оформлення міста. 

Зауважимо, проекти повинні передбачати комплексне освітлення скверу із вечірнім підсвічуванням монумента. Три кращі проекти отримають премії у розмірі 10, 5 та 3 тис. грн. Також можливі заохочувальні премії у формі цінних пам’ятних подарунків.

Конкурсні проекти потрібно подати до 18:00 31 травня за адресою: пл. Ринок,17, 3-й поверх. Оцінюватиме проекти журі, до якого входять духівництво, діячі мистецтв, представники Львівської міської ради, Національної спілки архітекторів України та Національної спілки художників України, Львівської національної музичної академії імені Миколи Лисенка, Інституту архітектури Національного університету “Львівська політехніка”, товариства “Надсяння” та міські депутати.  

До слова, у Львові також невдовзі появиться меморіальна дошка отцю Михайлу Вербицькому на будинку географічного факультету ЛНУ ім. І. Франка, що на вул. Дорошенка, де колись була духовна семінарія.  

ДО ТЕМИ

Львівське регіональне суспільно-культурне товариство “Надсяння” відкрило окремий гривневий рахунок, на який добровольці можуть переказати пожертви на спорудження цього пам’ятника: 

р/р 26008301203649 у Філії Львівського ОУ АТ “Ощадбанк”;

код банку 325796;

ЄДРПОУ 09325703.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.2319 / 4.09MB / SQL:{query_count}