У пошуках дороги…

Найгіршими на Львівщині є траси Львів–Тернопіль та Львів–Радехів–Луцьк. Губернатор називає автошляхи області “катастрофою”

Видається, ходити пішки сьогодні набагато краще, ніж їздити! І нерви не псуються, і грошей на ремонт автівки не потрібно витрачати… Ще б пак, Львівщина фактично стала суцільним бездоріжжям – зі снігом у 2013-му зійшов асфальт, що залишився з минулого року! 
Водночас посадовці виправдовуються, мовляв, причиною бездоріжжя стало “недофінансування дорожньої галузі Львівщини”. Це вже банальні щорічні відмовки. Можливо, треба “освоювати” менше грошей… Дорожники наразі займаються лише ямковими ремонтами, про капітальні ніхто не говорить, навіть не думає! 
Поза тим, в області НЕГАЙНОГО капітального ремонту потребують траси Львів–Тернопіль, Львів–Радехів–Луцьк, Сколе–Славське, які мають прежахливий стан! А ось місто Великі Мости вже давно час перейменувати на Великі Ями, адже там ніхто дорогою не їздить: транспорт курсує лише узбіччям або тротуарами!
До речі, українські дороги увійшли до десятки найгірших у світі! Експерти Світового економічного форуму оцінили якість українських доріг у 2,3 бали з 7. Найкращими виявилися дороги Франції, ОАЕ, Сінгапуру, найгіршими – дороги Молдавії, інформує zaxid.net.

Автомобільне нещастя 

Нині не позаздриш водіям. Ще б пак, сплачуючи немалі податки на утримання горе-доріг, вони радше “вбивають” своїх залізних коней! Звісно, ремонти автомобілів на радість хіба станціям техобслуговування – клієнтів же побільшало, коли сніг розтанув.

“Дороги у напрямку Золочева та Червонограда нині є найгіршими в області! Попри те, решта доріг також має неналежний стан. Лише Стрийська траса є більш-менш нормальною, – розповів “Пошті” Андрій Корчинський, голова Асоціації вільних профспілок автотранспортників України. – І це враховуючи   те, що на утримання доріг водії платять гроші! Колись автомобілісти під час проходження технічного огляду (ТО) сплачували податок, який йшов в “Укравтодор” на утримання доріг. Оскільки ТО відмінили, цей податок ввели до акцизу на пальне. Але ж зараз йдеться про набагато більшу суму, ніж колись! Через цей податок “Укравтодор” отримує великі кошти, проте біда у тім, що їх ніхто не контролює і ми не знаємо, як розподіляють ті гроші”. 

Має бути чіткий механізм, за якого до обласного бюджету повинні надходити ті гроші на ремонт доріг, які зібрали на території області

За словами співрозмовника, система “Укравтодору” вже себе вичерпала. “Нині має бути чіткий механізм, за якого до обласного бюджету повинні надходити ті гроші на ремонт доріг, які зібрали на території області. Звісно, також має бути контроль громадськості”, – резюмує Андрій Корчинський.

Через жахливий стан доріг авто дуже псуються, а це колосальні суми збитків для автомобілістів. Як зазначає Андрій Корчинський, зараз механізм відшкодування збитків, завданих машині через погані дороги, є складним, тому потрібно його максимально спростити, як у європейських країнах. 

Дорожні рейди від ДАІ

На Львівщині потрібно “кардинально зламати схему технологічного підходу до утримання та ремонту доріг”. На цьому акцентує голова Львівської облдерж­адміністрації Михайло Костюк.

“Дорожню сітку Львівщини нині розцінюємо як катастрофічну! Стан асфальтного покриття вже дійшов до того, коли говорити про безпеку руху на дорогах можна лише ситуативно. На жаль, сьогодні дорожники займаються асфальтним покриттям доріг, а не їх утриманням загалом”, – визнає губернатор.

За його словами, дорога має бути сухою, а “дорожники чомусь забули це правило”, інформує прес-служба ЛОДА. “У населених пунктах області немає відводів води, а поза їх межами все позаростало кущами й позамулювало, через що дороги області підтоплюються, утворюється ямковість”, – каже Михайло Костюк. Посадовець зазначив, що терміново і кардинально потрібно запровадити новий правильний технологічний підхід до доріг Львівської області. Та от риторичне запитання: чи почують наші дорожники губернатора?!

Про те, що танкодром замість доріг є вкрай небезпечним для руху транспорту, адже може спричинити аварійні ситуації, вже упродовж скількох років наголошують працівники обласного ДАІ. Вони цього тижня разом із журналістами провели спільний рейд дорогами Львівщини. 

Отож, основні недоліки, які виявляють даівці, – це ямковість на автодорогах та відсутність дорожніх знаків, що попереджають водіїв про вибоїни та нерівності. Як повідомляє прес-служба ДАІ області, найбільш проблемними залишаються дороги Львів–Тернопіль та Львів–Радехів–Луцьк, які потребують негайного капітального ремонту. 

Потрібно 800 млн грн!

Ремонт доріг загального користування на Львівщині розпочали ще 18 лютого. Перший етап цього ремонту передбачає ліквідацію аварійної ямковості холодним асфальтобетоном та щебеневими матеріалами на суму 1,2 млн грн, повідомила прес-служба ОДА. Другий – проведення ремонтних робіт на дорогах загального користування гарячими асфальтобетонними сумішами. 

А от, про капітальний ремонт через брак коштів посадовці наразі мовчать, як риби… Як писала “Пошта”, аби держава виділила додаткові кошти на дорожні ремонти, 19 лютого на сесії Львівської облради депутати ухвалили звернення до Кабміну. 

Як інформує прес-служба облради, на цей рік на ремонт та утримання автодоріг області передбачено 200 млн грн, враховуючи субвенції державного бюджету. Однак цього недостатньо, бо для невідкладного капітального ремонту доріг загального користування, першочергових робіт із поточного ремонту та експлуатаційного утримання Львівській області додатково необхідно майже 800 млн грн! 

Нагадаємо, як писала “Пошта”, майже 15 млн грн субвенцій із держбюджету виділили місцевим бюджетам Львівщини на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності, зокрема Львів отримав майже 3,6 млн грн. 

Для невідкладного капітального ремонту доріг загального користування Львівській області додатково необхідно майже 800 млн грн

На жаль, “Пошті” так і не вдалось отримати коментар від Служби автомобільних доріг Львівщини щодо ремонтних планів–2013. Як зазначав у лютому “Пошті” Тарас Сиротинець, керівник цієї служби, ще не затверджено план робіт на цей рік. Відтак не відомо, які капітальні ремонти робитимуть цього року в області… 

До речі, у лютому депутат облради Олександр Ганущин запропонував подарувати Миколі Азарову атлас доріг Львівщини, аби “підвищити його поінформованість” про стан автошляхів нашої області.

“Стан автодоріг державного значення, у тому числі тих, що були за мільярдні кошти відремонтовані під час підготовки до Євро–2012, вже сьогодні вражає кількістю ям та вибоїн. Очевидно, що йдеться не просто про недогляд посадовими особами Укравтодору за процесом ремонту автошляхів, а й про системні зловживання та розкрадання державних коштів”, – зазначив Олександр Ганущин. 

Контроль за грошима 

Водії справедливо дорікають: куди ж скеровують мільйони гривень, що мали б використовувати для ремонту доріг?! А цим мають займатися правоохоронні органи. Так, слідче управління обласної прокуратури нині розслідує розтрати майже 200 тис. грн на будівництві дороги місцевого значення Черляни–Братковичі. 

Ба більше, Держфінінспекція виявила незаконне використання бюджетних коштів під час ремонту доріг, що призвело до збитків, обсяг яких становить 225,4 млн грн. Як повідомляє zaxid.net, за результатами ревізії діяльності регіональних служб автомобільних доріг та дочірніх підприємств “Укравтодору” за другий-четвертий квартали 2010 року, 2011 рік та перше півріччя 2012-го виявлено незаконне використання бюджетних коштів під час ремонту доріг, що й призвело до таких збитків. 

“Загалом же, вважаю, у нашій області суцільне бездоріжжя! Мені навіть важко сказати, яка дорога на Львівщині має найгірший стан... Питання бездоріжжя в області – це проблема не одного року, – зазначив “Пошті” Михайло Задорожний, голова депутатської комісії з питань промисловості, ЖКГ, транспорту та зв’язку Львівської облради. – Фактично щороку через ремонт доріг відбуваються скандали, і є низка причин цього: корупція, безвідповідальність підприємств та неякісний ремонт доріг. Зокрема, останнє (нині Служба автомобільних доріг) мало б подати судові позови до підприємств, які робили капітальні ремонти доріг. І власне через суд змусити їх переробити. Якщо це не відбувається, значить тут щось таїться…”.  

 Яма на ямі                              

У Сихівському районі Львова найгірші дороги. Про це в прямому ефірі ток-шоу “Відверта розмова” на телеканалі “24” сказав перший заступник міського голови Львова Олег Синютка. За словами чиновника, у бюджеті розвитку планують закласти кошти, зокрема, на ремонт вулиць Сихівська та Стуса.

Однак, за словами Олега Синютки, не менше ям і на вулиці Шевченка. “Треба доробити вулицю Шевченка, адже це одна з останніх доріг в місто, ремонт якої не завершений. Ми зробили ремонт на відрізку від в’їзду в місто до Рясне–1, і зимовий період показав, що це якісно зроблені роботи”. Посадовець додав, що від Рясне–1 до повороту на вулицю Винниця, на Тунельну необхідно відновити асфальтно-бетонне покриття.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4144 / 4.07MB / SQL:{query_count}