“Равлик” завис у повітрі

Священнослужителі храму Петра і Павла вимагають з 1 березня припинити діяльність мистецької галереї у підземеллі храму 

Священнослужителі храму Петра і Павла вимагають з 1 березня припинити діяльність мистецької галереї у підземеллі храму 

Діяльність мистецької галереї “Равлик” у підвалах костелу єзуїтів опинилася під загрозою. Священики храму вирішили припинити співпрацю з підприємцем через, на їхню думку, різне бачення того, якими за змістом мають бути екскурсії у підземеллях церкви.

“Причиною нашої неготовності і далі співпрацювати з вашою галереєю стало те, що організовані вами чи з вашою допомогою іншими особами вечірні вистави у підземеллях нашого храму спотворюють історію Церкви, принижують священнослужителів, віруючих, а також нагнітають атмосферу, яка не є тотожною з духом і вченням католицької церкви. Окрім цього, у нас викликав обурення зашморг у підземеллях, призначений, як нам пояснив ваш працівник, для повішання відьми під час вечірніх сценок, що в жодному разі не може бути трактовано навіть як імітація діючої святині у підземеллях”, – йдеться у відкритому листі настоятеля церкви отця Степана Суса, опублікованому на сайті церкви.  

У листі настоятель церкви зауважує, зокрема, про те, що деякі пари відмовляються вінчатися у костелі єзуїтів через “прокляття” у підземеллях.

“Ласкаво просимо вас до 1 березня 2013 року припинити свою діяльність у наших підземеллях, а також спільно із представниками Львівської архиєпархії, капеланами Центру військового капеланства, що опікуються храмом, провести інвентаризацію підземель та усього майна, визначити, що є вашою власністю, а що належить храму”, – говорять священики та просять до 1 квітня забрати всі свої речі.     

Цікаво, що, за задумом священнослужителів, після того, як “Равлик” залишить приміщення, підвали і надалі мають бути відкритими для відвідувачів, а вхід – безкоштовним.

“Підземелля храму є у нашій власності. Вони і надалі будуть відкритими. Мабуть, відкриватимемо їх для екскурсійних груп, а не для поодиноких відвідувачів. Ми це робитимемо під контролем, бо кілька разів чули від екскурсоводів неправдиві історії – нібито у підвалах вбивали дітей, монахи пили кров, хтось продавав душі дияволу. Для нас важливо зберегти правдиву історію та не допустити спотворення фактів про наш храм”, – розповів “Пошті” отець Степан Сус.

Натомість директор мистецької галереї “Равлик” відповів лаконічно. “Моя позиція буде повідомлена належним чином. З точки зору правових відносин, цей лист не має жодних підстав. Гадаю, надалі залишатимемося у правовому полі, а не в полі голослівних заяв. Передчасно публічно висловлені заяви отців шкодять репутації Церкви. Наразі я не планую виїжджати з підземель, бо не бачу для цього підстав”, – зазначив “Пошті” Юрій Гайда, директор галереї “Равлик”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.3704 / 3.99MB / SQL:{query_count}