Рейки на Сихів

Іноземні компанії бояться працювати у Львові, про що свідчить проект “Трамвай на Сихів”

Іноземні компанії бояться працювати у Львові, про що свідчить проект “Трамвай на Сихів”

Із шести іноземних компаній проектом “Трамвай на Сихів” зацікавилась лише одна – давно вже відома Львову фірма “Онур”. Така інформація стала відомою вчора, 25 лютого, коли відкрили конкурсні пропозиції підрядних компаній щодо будівництва трамваю на Сихів. Подальша доля проекту віднині залежатиме від консультантів Європейського банку реконструкцій і розвитку.

“Те, що зі шести компаній у конкурсі взяла участь лише одна, свідчить про те, що іноземні компанії бояться йти працювати в Україну. Хоча гроші гарантовані ЄБРР, іноземні компанії зневірені в українському ринку, – розповідає Олег Береза, директор ЛКП “Львівавтодор”. – За українським законодавством, коли є лише одна зацікавлена компанія – це означало б, що конкурс не відбувся. Та ми працюємо за правилами ЄБРР. Ми відкрили конкурсні документи, щодо цього передамо протокол банку, який має прислати сюди консультанта, аби провести оцінку пропозиції “Онур”.  

За роботи на ділянці від вул. Свєнціцького до вул. Угорської ця фірма хоче майже 8,5 млн євро. Їхня пропозиція дійсна до 25 травня, відтак оцінити цю пропозицію мають до цього часу. 

“Щодо цього проекту давно тривають дискусії, якщо б не було гранту – п’яти мільйонів євро, то ми б його не реалізовували. Я вже шість років депутат і вперше бачу, щоб зі шести фірм, які взяли документацію, зголосилася одна. Вважаю, що проблема лише в нашій економіці”, – каже Іван Гринда, голова депутатської комісії інженерного господарства, транспорту і зв’язку Львівської міськради.  

Як писала “Пошта”, за планами у цьому році мають реалізувати перший етап проекту “Трамвай на Сихів” – ремонт вул. Стуса і прокладання трамвайної колії до просп. Червоної Калини. Проте чи відбудеться це, i коли, говорити ще рано – спершу потрібне погодження уряду, а точніше гарантії від Міністерства фінансів. 

Нещодавно мер Львова мав зустріч у Мінфіні і просив прискорити розгляд реалізації згаданого проекту, аби той подав необхідний пакет документів на розгляд уряду, інформує прес-служба мерії.

А оскільки все впирається у гроші, які дає Європейський банк, то вирішення цього питання у компетенції Кабінету Міністрів, зокрема Міністерства фінансів. 

Нагадаємо, проект “Трамвай на Сихів” обійдеться орієнтовно 16 млн євро. Європейський банк реконструкції і розвитку дає місту позику на 6 млн євро, а німецький банк KFW – грант у розмірі 5 млн євро. Ще на 5 млн євро цей проект профінансує місто чи держава. Кредит Львів повинен погасити до 12 березня 2019-го. Базу відсоткової ставки розраховуватимуть на основі міжбанківської ставки Єврозони (Euribor).

“Така відсоткова ставка, яку дає Європейський банк – це найвигідніша відсоткова ставка, яка тільки може бути. Не всім дають такі гроші. Враховуючи нашу успішну співпрацю, Європейський банк готовий нам давати гроші”, – сказав Андрій Садовий. 

ДО ТЕМИ

Ймовірно, що новий львівський трамвай курсуватиме на маршруті до Сихова. Про це минулого тижня зазначив міський голова Львова. Випуск нового трамвая від заводу “Електрон” очікують у квітні цього року. Це один з декількох варіантів реалізації проекту. Другий варіант – модернізація тих трамваїв, які місто вже використовує. Третій – купівля вживаних трамваїв у Німеччині за досвідом Естонії, оскільки ціна нового вагона за кордоном становить близько 2-2,5 млн євро. 

“Якщо львівський завод зробить трамвай, то ми його, безперечно, купимо. Купляти німецькі вживані трамваї також вигідно, оскільки навіть після капітального ремонту вони ще можуть нормально працювати 10–15 років. Необхідно ремонтувати і той трамвайний парк, який ми маємо сьогодні. Тому всі три варіанти потрібно реалізовувати. Ми не будемо купувати нові вагони з-за кордону, тому що це надзвичайно дорого і нераціонально”, – зазначив Андрій Садовий.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.3689 / 4.1MB / SQL:{query_count}